Urząd Stanu Cywilnego Łódź

Urząd Stanu Cywilnego Łódź

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: łódzkie

Urząd Stanu Cywilnego Łódź

Urząd Stanu Cywilnego Łódź Górna, Bałuty, Widzew, Piłsudskiego. Łódź urząd stanu cywilnego kontakt, adresy oddziałów. Kontakt przez telefon z Urzędem Stan Cywilnego w Łodzi.

Urząd Stanu Cywilnego w Łodzi

Urząd Stanu Cywilnego w Łodzi jest jednostką organizacyjną, która jest częścią Urzędu Miasta w Łodzi. Został powołany przez ustawę Prawo o aktach stanu cywilnego. Urząd Stanu Cywilnego Łódź zajmuje się spisywaniem wszystkich urodzeń, zgonów i zawartych małżeństw. W miejscowości Łódź Urząd Stanu Cywilnego posiada aktualnie dwie jednostki: Urząd Stanu Cywilnego Łódź Śródmieście oraz Urząd Stanu Cywilnego Łódź Pabianicka.

Urząd Stanu Cywilnego Łódź kontakt

Należy wiedzieć, że oddział Urzędu Stanu Cywilnego w Łodzi przy ulicy Zgierskiej 71 w 2020 roku zakończył swoją działalność. Rejestracja dzieci, która odbywała się właśnie w tym oddziale- w Urząd Stanu Cywilnego Łódź Bałuty prowadzona jest teraz przy ul. Piłsudskiego 100. Jednak nie są to  jedyne zmiany. Sprawy mające związek z doręczaniem odpisów aktów stanu cywilnego oraz tworzeniem spisu zgonów zostały przeniesione do placówek: Urząd Stanu Cywilnego Łódź Piłsudskiego i Urząd Stanu Cywilnego Łódź Pabianicka. W placówce Urząd Stanu Cywilnego Łódź Bałuty ślub nie jest już udzielany, wszystkie dokumenty związane z zawarciem małżeństwa można otrzymać w jednostkach na ul. Piłsudskiego i Pabianickiej.

Urząd Stanu Cywilnego Łódź Polesie kontakt

Urząd Stanu Cywilnego Łódź Polesie znajduje się na al. Piłsudskiego 100 w Łodzi. Możliwy jest kontakt telefoniczny i mailowy. 

Adres: Piłsudskiego 100;  90-360 Łódź
Telefon: +48 42 638 50 97 
E-mail: [email protected]

Urząd Stanu Cywilnego Łódź Piłsudskiego 100 godziny otwarcia:

Godziny otwarcia oddziału Urząd Stanu Cywilnego Polesie ulegają zmianie w ciągu tygodnia. W soboty i niedziele urząd jest nieczynny.

 • Poniedziałek 08:00-16:00
 • Wtorek 09:00-17:00
 • Środa 08:00-16:00
 • Czwartek 08:00-16:00
 • Piątek  08:00-16:00

Urząd Stanu Cywilnego Łódź Górna

Urząd Stanu Cywilnego Łódź Górna znajduje się przy ulicy Pabianickiej 2 w Łodzi. W tym oddziale również jest możliwy kontakt telefoniczny i mailowy.

Adres: ul. Pabianicka 2; 90-980 Łódź
Telefon: +48 42 638 58 02 
E-mail: [email protected]

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 08:00-16:00
 • Wtorek  09:00-17:00
 • Środa: 08:00-16:00
 • Czwartek: 08:00-16:00
 • Piątek: 08:00-16:00
 • Sobota: nieczynne
 • Niedziela: nieczynne

Urząd Stanu Cywilnego w Łodzi w siedzibie przy ul. Pabianickiej 2 jest wyłączony z bezpośredniej obsługi interesantów!

Urząd Stanu Cywilnego Łódź ślub

Ślub cywilny w Urząd Stanu Cywilnego Łódź odbywa się po wstępnej rezerwacji, która zazwyczaj poprzedza ślub z miesięcznym wyprzedzeniem. Rezerwacja zostaje dokonana po uprzednim uiszczeniu opłaty skarbowej. Pary, które chcą zawrzeć związek małżeński, powinny spełniać odgórnie ustalone wymagania tj. np.: pełnoletność, posiadanie odpisu aktu urodzenia i ważnego dowodu tożsamości. Podczas udzielania ślubu powinni być obecni świadkowie. W Łodzi sprawy ślubne odbywają się w dwóch placówkach Urzędu Stanu Cywilnego:  Urząd Stanu Cywilnego Łódź Pabianicka i  Urząd Stanu Cywilnego Łódź Piłsudskiego. Istnieje możliwość przeprowadzenia ślubu poza urzędem, jednak wtedy należy złożyć zgodę na zmianę miejsca zaślubin. 

Urząd Stanu Cywilnego Łódź rejestracja dziecka

Rejestracja dziecka w Łodzi odbywa się w obu istniejących oddziałach w Urzędach Stanu Cywilnego. W punkcie, jakim jest Urząd Stanu Cywilnego Łódź Piłsudskiego akt urodzenia wydawany na tej samej zasadzie jak w Urząd Stanu Cywilnego Łódź Pabianicka. Urodzone dziecko zgłoszone odpowiednio wcześnie do urzędu otrzymuje swój własny PESEL i adres zameldowania. Po ówczesnej rejestracji rodzice dziecka otrzymują akt urodzenia. Możliwość zgłoszenia dziecka mają tylko i wyłącznie:

 • rodzice, którzy ukończyli 16 lat i ciągle mają zdolność czynności prawnych
 • opiekun matki dziecka, która nie ukończyła 16 lat
 • opiekun prawny rodziców, którzy utracili zdolności do czynności prawnych
 • pełnomocnik

Rejestrację dziecka można dokonać osobiście w Urzędzie Stanu Cywilnego lub przez Internet. W przypadku rejestracji internetowej wymagany jest e-dowód lub profil zaufany w celu potwierdzenia tożsamości. Okres, w którym obowiązkiem rodziców jest zgłoszenie narodzin do urzędu, wynosi 21 dni. Otrzymanie odpisu aktu urodzenia jest bezpłatne i realizowane natychmiastowo. Odpis można uzyskać zarówno w formie papierowej jak i w formie elektronicznej. W filii, jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Łódź Bałuty akt urodzenia nie jest wydawany.

Urząd Stanu Cywilnego Łódź akt zgonu

W Łodzi akt zgonu można uzyskać w Urzędzie Stanu Cywilnego Łódź na ul. Piłsudskiego i ul. Pabianickiej. Śmierć danej osoby należy zgłosić do urzędu w przeciągu 3 dni od wydania karty zgonu, chyba że śmierć była wywołana chorobą zakaźną, w takiej sytuacji okres ulega skróceniu do 24 godzin.  Zgon może zgłosić rodzina lub pełnomocnik. W momencie składania wniosku należy przygotować: dowód osobisty zmarłego, kartę zgonu, a także własny dowód tożsamości, ewentualnie pełnomocnictwo. Odpis aktu zgonu uzyskuje się w formie papierowej lub elektronicznej i całkowicie bezpłatnie.

Urząd Stanu Cywilnego Łódź Bałuty Zgierska nie wydaje odpisów aktu zgonu. Urząd Stanu Cywilnego Łódź ul Piłsudskiego 100 jak i Urząd Stanu Cywilnego Pabianicka Łódź wydaje wszystkie uzyskiwane w urzędach stanu cywilnego dokumenty.

Liczba wyświetleń: 23438Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS