Urząd Stanu Cywilnego Rybnik

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: śląskie

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik godziny otwarcia, numer telefonu, adres, e-mail. Rybnik Urząd Stanu Cywilnego akt zgonu, ślub, opłaty, karta zgonu, terminy

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik kontakt

Każda zainteresowana osoba, która chce uzyskać z instytucją Urząd Stanu Cywilnego Rybnik kontakt, może to zrealizować za pomocą numeru telefonu, a także przez wysłanie wiadomości mailowej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszystkich niezbędnych informacji Rybnik Urząd Stanu Cywilnego może udzielić petentom jedynie w godzinach jego otwarcia. W przypadku pilnej sprawy oraz braku możliwości odbycia natychmiastowej wizyty osobistej interesant powinien skorzystać z kontaktu telefonicznego. 

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik numer telefonu: 32 42 23 210, 32 42 24 124
Rybnik Urząd Stanu Cywilnego adres e-mail: [email protected]
Urząd Stanu Cywilnego Rybnik adres: ul. Rynek 18, 44-200 Rybnik

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik godziny otwarcia

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik godziny otwarcia w czwartki posiada wydłużone do 17:30. Urząd Stanu Cywilnego w Rybnik przyjmuje interesantów również w soboty w godzinach 8:00-12:30. Warto dokonać wcześniejszej rezerwacji terminu w przypadku planowania wizyty osobistej w tej instytucji. W niedzielę nie można korzystać z usług, jakie oferuje Urząd Stanu Cywilnego w Rybniku

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik godziny pracy:

 • Poniedziałek: 8:00-15:00
 • Wtorek: 8:00-15:00
 • Środa: 8:00-15:00
 • Czwartek: 8:00-17:30
 • Piątek: 8:00-12:30
 • Sobota: 8:00-12:30
 • Niedziela: Zamknięte

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik ślub

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik opłaty pobiera za organizacje różnych uroczystości oraz za odpisy aktów. Możliwy do odbycia w instytucji, jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Rybnik ślub jest wtedy gdy para narzeczonych dokona wszelkich formalności, a także dokona rezerwacji terminu. Dokładna data dotycząca zawarcia związku małżeńskiego powinna zostać zarezerwowana minimum z miesięcznym wyprzedzeniem. Obowiązkiem jest złożenia przez zainteresowane osoby zaświadczenia o braku okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa. W Urzędzie Stanu Cywilnego Rybnik ślub mogą wziąć osoby pełnoletnie. W sytuacji kiedy przyszła panna młoda nie ukończyła jeszcze 16 roku życia, musi otrzymać najpierw specjalną zgodę od sądu. W trakcie ceremonii zaślubin obecność świadków jest obowiązkowa. 

Urząd Stanu Cywilnego Rybnik akt zgonu

W jednostce organizacyjnej, którą jest Urząd Stanu Cywilnego Rybnik akt zgonu, może zostać wydany po załatwieniu wszelkich formalności. Zgłoszenie zgonu w tym Urzędzie powinno zostać zrealizowane do trzech dni od otrzymania karty zgonu. W przypadku gdy zgon nastąpił w wyniku choroby zakaźnej, powinno to zostać zgłoszone do Urzędu Stanu Cywilnego w Rybniku do 24 godzin. Akt zgonu Rybnik Urząd Stanu Cywilnego może wydać interesantowi w formie papierowej oraz elektronicznej. Jego wydanie jest darmowe, natomiast kolejne odpisy są płatne. Wymaganymi dokumentami podczas zgłaszania zgonu są:

 • karta zgonu
 • dowód osobisty lub paszport osoby zmarłej 
 • zezwolenie na pochowanie zwłok wydane przez prokuratora kiedy występuje podejrzenie o możliwym przestępstwie

Liczba wyświetleń: 2850Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS