Urząd Stanu Cywilnego Szczecin

Urząd Stanu Cywilnego Szczecin

Opublikowano:

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: zachodniopomorskie

Urząd Stanu Cywilnego Szczecin

Urząd Stanu Cywilnego Szczecin terminy ślubów. USC Szczecin kontakt, telefon, adresy placówek. Urząd Stanu Cywilnego w Szczecinie akt urodzenia, zgonu.

Urząd Stanu Cywilnego w Szczecinie

Urząd Stanu Cywilnego Szczecin jest jednostką organizacyjną Urzędu Miasta w Szczecinie. Instytucja mieści się na placu Armii Krajowej w Budynku UM Szczecin. Warto wiedzieć, że dostępne są również inne lokalizacje. Wybór zależny jest od interesanta, a także rodzaju formalności jakie mają zostać zrealizowane podczas wizyty.

Chcąc skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Szczecinie, zaleca się kontakt telefoniczny. Dzwoniąc pod numer 91 42 45 000 w godzinach pracy instytucji można uzyskać wszystkie potrzebne informacje dotyczące działania placówki. USC Szczecin kontakt prowadzi również poprzez pocztę elektroniczną. Wysyłając zapytanie nie można zapomnieć o odpowiednim temacie, a także danych kontaktowych nadawcy wraz z aktualnym adresem. Wiadomości mailowe kierowane na adres Urzędu Stanu Cywilnego w Szczecinie nie powinny zawierać dokumentów czy wniosków. Chcąc zrealizować formalności online, należy skorzystać z e-Urzędu lub przesłać je przez ePUAP.

USC Szczecin adres: pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin  
Telefon: 91 42 45 000

Szczecin Urząd Stanu Cywilnego filia

Adres: ul. Rydla 39-40 (pokój 21 stanowisko nr 1)
Telefon: 91 46 29 555 lub 91 46 37 417

Urząd Stanu Cywilnego Szczecin godziny otwarcia

Petenci mogą korzystać z usług instytucji w godzinach jej działania. Aktualnie godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Szczecinie pozostają niezmienne we wszystkie dni robocze. Stacjonarna jak i telefoniczna obsługa klienta prowadzona jest od 7:30 do 15:30.

poniedziałek 7:30-15:30
wtorek7:30-15:30
środa7:30-15:30
czwartek7:30-15:30
piątek7:30-15:30
sobotanieczynne*
niedzielanieczynne*

Mimo że Urząd Stanu Cywilnego Szczecin nie pracuje w soboty i niedziele, w te dni prowadzone są śluby cywilne.

Urząd Stanu Cywilnego Szczecin terminy ślubów

Gdzie ślub cywilny w Szczecinie? Odpowiednią instytucją do której powinni skierować się narzeczeni jest Urząd Stanu Cywilnego w Szczecinie. Instytucją która pozwala wziąć ślub cywilny w Polsce jest Urząd Stanu Cywilnego. 

Aby zawrzeć związek małżeński, konieczne jest uprzednie dopełnienie formalności w USC. Podczas pierwszej wizyty w placówce wymagane jest, aby okazać pracownikowi Urzędu Stanu Cywilnego w Szczecinie dowody tożsamości oraz dowód opłaty skarbowej, a także akt urodzenia lub jego odpis. W wyjątkowych przypadkach konieczne będzie również okazanie zezwolenia na zawarcie związku małżeńskiego lub zezwolenie sądu/pełnomocnika. Przyszli małżonkowie składają również oświadczenie, iż nie posiadają informacji dotyczących przeciwwskazań dotyczących zawraca związku małżeńskiego.

Po dokonaniu formalności należy ustalić termin ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczecinie. Konieczne jest również określenie miejsca uroczystości. Bez dodatkowych opłat można skorzystać z sali ślubów w Szczecinie. Warto jednak pamiętać, że istnieje możliwość przeprowadzenia ślubu cywilnego w plenerze, jednak ta możliwość wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wyjątek stanowi ślub w szpitalu z osobą chorą lub ceremonia w zakładzie karnym.

Terminy ślubów USC Szczecin

Chcąc uzyskać informacje na temat wolnych terminów w których istnieje możliwość przeprowadzenia zaślubin zaleca się skorzystanie z terminarza ślubów. Narzędzie udostępnione przez Urząd Stanu Cywilnego Szczecin terminy ślubów są jedynie poglądowymi. Oznacza to, iż wolny termin można zarezerwować na maksymalnie 6 dni. Jeżeli w tym czasie para nie pojawi się w placówce okazując odpowiednie dokumenty, rezerwacja jest unieważniana.

Zapytania dotyczące ślubów, ceremonii oraz formalności z tym związanych można kierować na adres mailowy [email protected]. Osoby preferujące kontakt telefoniczny mogą skorzystać z numeru 91 42 45 257.

Urząd Stanu Cywilnego Szczecin akt urodzenia

Każde urodzenie się dziecka, należy zgłosić do Urzędu Stanu Cywilnego. W Szczecinie dokument wydawany jest jedynie w głównej placówce – pl. Armii Krajowej 1. Urząd Stanu Cywilnego Szczecin odpis aktu urodzenia wydaje od ręki, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Formalności realizowane są na drugim piętrze budynku w pokoju numer 213.

Urząd Stanu Cywilnego Szczecin akt zgonu

Jak uzyskać akt zgonu Szczecin? Dokument wydawany jest przez Urząd Stanu Cywilnego w Szczecinie. Warto wiedzieć, że osoby korzystające z profilu zaufanego mogą zrealizować część formalności online. Aktu zgonu wydawany jest w dni zgłoszenia zgonu.

Liczba wyświetleń: 25663Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS