ZUS Nysa

ZUS Nysa - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Nysie

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: opolskie

ZUS Nysa -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Nysie

ZUS Nysa kontakt, telefon, adres, infolinia. Zasiłki chorobowe w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nysie. Świadczenia rentowe w ZUS Oddział Nysa.

ZUS Nysa kontakt

ZUS Nysa znajduje się na ul. Armii Krajowej 3 w Nysie. Jest to dla niego korzystna lokalizacja, dzięki której petenci mają do niego łatwy dostęp. Nysa ZUS podlega pod działalność Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu. W palcówce, jaką jest ZUS Nysa kontakt jest prowadzony za pośrednictwem pracowników jednostki, do której interesanci uczęszczają chcąc uzyskać jakichkolwiek informacji z zakresu działalności ZUS Nysa. Oprócz numerów telefonów do siedziby ZUS w Nysie został udostępniony również numer telefonu na Infolinie zakładu, który jest dla telefonów stacjonarnych oraz komórkowych. Kompetentni konsultanci posiadają odpowiednie umiejętności i wiedzę, by dzielić się nią z dzwoniącymi interesantami. Koszt łączenia się z Infolinią Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nysie jest naliczany według umowy klienta z jego operatorem telekomunikacyjnym. Godziny otwarcia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Nysie są odgórnie ustalone. Interesanci są przyjmowani i obsługiwani przez pracowników instytucji od poniedziałku do piątku. ZUS Nysa godziny urzędowania jednostki dopasował do wymagań wszystkich swoich klientów, którzy oczekują natychmiastowej i szybkiej pomocy.

ZUS Nysa adres: ul. Armii Krajowej 3, 48-300 Nysa

Infolinia ZUS Nysa telefon: 22 560 16 00

ZUS Nysa telefon: 

  • 77 408 77 27
  • 77 408 77 63              

ZUS Nysa godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00-17:00 
Wtorek 08:00-15:00
Środa  08:00-15:00
Czwartek  08:00-15:00
Piątek  08:00-15:00
Sobota Zamknięte
Niedziela  Zamknięte

ZUS Nysa zasiłki chorobowe

Zasiłek chorobowy jest kolejnym sposobem niesienia pomocy osobom potrzebującym przez ZUS Nysa. Tego typu zasiłek jest przyznawany tylko tym, którzy są objęci ubezpieczeniem chorobowym dobrowolnym lub obowiązkowym. ZUS Nysa zasiłki chorobowe przyznaje na podstawie składanego przez interesanta wniosku. Należy wiedzieć, że prawo do ubiegania się o zasiłek choroby nabywa się po pewnym czasie występowania ubezpieczenia, w zależności od jego rodzaju. Gdy petent podlega pod obowiązkowe ubezpieczenie chorobowe, okres, po którym interesant uzyska prawo do zasiłku, wynosi 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego. Jeśli jednak wnioskodawcę obejmuje dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, takie prawo uzyskuje dopiero po 90 dniach występowania ubezpieczenia.

ZUS Nysa renty

ZUS Nysa renty przyznaje osobom, u których specjalista lekarz orzecznik stwierdzi niezdolność do pracy oraz tym, którzy stracili członka rodziny w wyniku jego śmierci. W zależności od okoliczności, w których petent stara się o uzyskanie renty, wyróżnia się jej kilka rodzajów: renta rodzinna, renta socjalna oraz renta z tytułu niezdolności do pracy. Każda z wymienionych rodzajów rent posiada indywidualne wymagania, które należy spełniać podczas starania się o nią. Aby interesant mógł uzyskać świadczenie rentowe, powinien złożyć odpowiedni wniosek w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nysie. Wysokość renty jest ustalana według podstawy wymiaru. Terminy wypłat świadczenia rentowego są zamieszczone na stronie internetowej ZUS Nysa.

Liczba wyświetleń: 1601Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS