ZUS Nowy Sącz

ZUS Nowy Sącz – Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Nowym Sączu

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: małopolskie

ZUS Nowy Sącz – Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Nowym Sączu

ZUS Nowy Sącz godziny otwarcia, adres, telefon, praca. Emerytury czeskie w ZUS w Nowym Sączu. Druki do pobrania, informacja. Wydział emerytur i rent.

ZUS Nowy Sącz

ZUS Nowy Sącz (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) jest jednostką organizacyjną, państwową, określoną na podstawie obowiązujących praw. Placówka zajmuje się zbieraniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenia zdrowotne. ZUS Sienkiewicza Nowy Sącz wypłaca renty, emerytury, renty rodzinne i różnego rodzaju zasiłki. Ubezpieczenie społeczne tworzą składki takie jak: rentowe, emerytalne, wypadkowe, chorobowe, ubezpieczenie zdrowotne. Wszystkie działania ZUS kontroluje Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zaś nadzór nad całą działalnością sprawuje Minister Właściwy do Spraw Zabezpieczenia Społecznego. 

ZUS Nowy Sącz kontakt

W jednostce, ZUS Nowy Sącz kontakt możliwy jest przez podany numer telefonu. Przypisany on jest do Centrum Obsługi Telefonicznej, gdzie opłata za połączenia jest liczona na podstawie umowy z operatorem klienta. W przypadku takiego sposoby kontaktu z urzędem po wykonaniu połączenia w słuchawce zostaną przedstawione propozycje usług, przypisanych do odpowiednich numerków:

 • 1- komunikaty informacyjne odnośnie funkcjonowania ZUS-u
 • 2- uwierzytelnienie osoby
 • 3- dane adresowe placówki
 • 0- połączenie z konsultantem COT (Centrum Obsługi Telefonicznej)

Konsultant COT jest dostępny na infolinii od poniedziałku do piątku w godzinach: 07:00-18:00.

ZUS oddział w Nowym Sączu posiada również formularz kontaktowy, przez który bezpośrednio można się kontaktować z obsługą ZUS Nowy Sącz. Na ul. Węgierskiej 11 w Nowym Sączu znajduje się oddział ZUS-u: Wydział Realizacji Umów Międzynarodowych.

ZUS Nowy Sącz adres: ul. Sienkiewicza 77, 33-300 Nowy Sącz
Wydział Realizacji Umów Międzynarodowych adres: ul. Węgierska 11; 33-300 Nowy Sącz
ZUS Nowy Sącz telefon (ZUS infolinia Nowy Sącz): 22 560 16 00
ZUS Nowy Sącz godziny pracy:

 • Poniedziałek: 08:00-17:00
 • Wtorek: 08:00-15:00
 • Środa: 08:00-15:00
 • Czwartek: 08:00-15:00
 • Piątek: 08:00-15:00
 • Sobota: Zamknięte
 • Niedziela: Zamknięte

ZUS Nowy Sącz druki do pobrania posiada na stronie internetowej Nowy Sącz ZUS.

ZUS Nowy Sącz emerytury

Emerytura jest świadczeniem wypłacanym z ubezpieczenia społecznego. Jest ona dla osób, które skończyły aktywność zawodową. Moment, w którym możliwe jest uzyskanie emerytury, jest określony przez wiek emerytalny. W Polsce dla kobiet wynosi on 60 lat, a dla mężczyzn 65 lat. Gdy ten wiek zostanie przekroczony, taka osoba może zdecydować czy chce odejść już na emeryturę, czy jednak dalej chce aktywnie brać udział w życiu zawodowym. ZUS Nowy Sącz emerytury przyznaje po ówczesnym rozpatrzeniu wniosków. Przy składaniu formularzu, petent powinien posiadać ważny dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz wszystkie dokumenty potwierdzające przebyty okres pracy oraz zsumowana ilość dochodu.  Po rozpatrzeniu przez ZUS wniosku o przyznanie emerytury, interesant dostanie wiadomość zwrotną na podany w formularzu adres. Decyzja zostaje podjęta przez ZUS w okresie 30 dni od okoliczności niezbędnej do jej wydania. Konkretne informacje można uzyskać wydziale urzędu: ZUS Nowy Sącz wydział rent i emerytur.

ZUS Nowy Sącz emerytury czeskie

W instytucji ZUS Nowy Sącz emerytury czeskie są kolejnym aspektem, którym zajmuje się urząd. Takie świadczenie (które nie jest świadczeniem częściowym) może dostać osoba, która ukończyła 65 rok życia i jest mężczyzną, zaś w przypadku kobiet jest to zależne od ilości dzieci (62-65 lat). Jeśli petent chce starać się o taką emeryturę, nie musi składać wniosku jednocześnie do dwóch Zakładów Ubezpieczeń Społecznych w Polsce i w Czechach. Wystarczy, że wniosek zostanie dostarczony do odpowiedniej placówki w Polsce, a tam przydzieleni do tego pracownicy zajmują się resztą formalności. W ZUS Nowy Sącz informacja dotycząca wszystkich procedur związanych z uzyskaniem czeskiej emerytury jest zamieszczona na stronie ZUS-u lub bezpośrednio w siedzibie ZUS Nowy Sącz.

ZUS Nowy Sącz praca

W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Nowy Sącz są ogłaszane nabory na odpowiednie stanowiska. W przypadku braku pracowników w  ZUS Nowy Sącz praca jest rozkładana na cały zespół urzędu. Wszystkie stanowiska pracy są odpowiednio zapełniane przez dokładnie dobranych pracobiorców.

Liczba wyświetleń: 10602Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS