ZUS Suwałki

ZUS Suwałki – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Suwałkach

Kategoria: ZUS

Województwo: podlaskie

ZUS Suwałki – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Suwałkach

ZUS Suwałki adres, numer telefonu, godziny otwarcia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Suwałkach emerytury, świadczenia, zasiłki chorobowe, druki, wnioski

ZUS Suwałki kontakt

Z instytucją ZUS Suwałki kontakt zdalny interesanci mogą uzyskać wyłącznie za pośrednictwem numeru telefonu. Skorzystanie z oferowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Suwałkach kontaktu telefonicznego pozwala na natychmiastowe zdobycie wszystkich potrzebnych w danej chwili informacji. ZUS Inspektorat w Suwałkach telefonicznie udziela informacji, które dotyczą np. świadczeń, wyjazdów do ośrodków rehabilitacji zdrowotnej. 

ZUS Suwałki telefon: 22 560 16 00
ZUS Suwałki adres: ul. 1 Maja 33, 16-400 Suwałki

W jednostce organizacyjnej ZUS Suwałki wnioski można składać również w formie online. Wszystkie dostępne w ZUS Suwałki druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej instytucji.

ZUS Suwałki godziny otwarcia

Państwowa jednostka organizacyjna, jaką jest ZUS Suwałki godziny otwarcia, posiada adekwatne do godzin obsługi zainteresowanych osób. Zakład Ubezpieczeń w Suwałkach swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje gminy: Bakałarzewo, Filipów, Giby, Jeleniewo, Krasnopol, Przerośl, Puńsk, Raczki, Sejny, Suwałki, Szypliszki, a także Wiżajny. Warto wiedzieć, że w weekendy ZUS Suwałki jest zamknięty. 

ZUS Suwałki godziny otwarcia:

  • Poniedziałek: 8:00-17:00
  • Wtorek: 8:00-15:00
  • Środa: 8:00-15:00
  • Czwartek: 8:00-15:00
  • Piątek: 8:00-15:00
  • Sobota: Zamknięte
  • Niedziela: Zamknięte

ZUS Suwałki emerytury

Instytucja ZUS Suwałki emerytury wydaje do 30 dni roboczych, które są liczone od daty złożenia wniosku. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Suwałki świadczenia emerytalne wypłaca jedynie osobom, które osiągnęły odpowiedni wiek oraz wymagany staż pracy. Wnioski o przyznanie emerytury zainteresowane osoby mają możliwość złożyć w formie osobistej oraz zdalnie. Złożenie formularza w formie elektronicznej pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu, a także jest znacznie wygodniejsze. 

ZUS Suwałki zasiłki chorobowe

Wypłacane przez ZUS Suwałki zasiłki chorobowe mogą trwać od 182 do 270 dni. Dłuższy czas wypłacania świadczenia jest możliwy w przypadku wystąpienia groźnej choroby lub ciąży. Suwałki ZUS zasiłki chorobowe wypłaca nie później niż do 30 dni od dnia przyznania świadczenia. 

Liczba wyświetleń: 843Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS