Urząd Miasta Drawno – UM w Drawnie

Kategoria: Urząd Miasta

Województwo: zachodniopomorskie

Urząd Miasta Drawno – UM w Drawnie

Drawno Urząd Miasta kontakt, adres. Wydziały w Urzędzie Miasta Drawna. Telefon kontaktowy Urzędu Miasta w Drawnie, godziny otwarcia.

Urząd Miasta Drawno kontakt

Chcąc skontaktować się z Urzędem Miasta Drawna, warto poznać różne sposoby na to. Obecnie Urząd Miasta Drawno kontakt umożliwia zarówno telefonicznie, jak i przez e-mail w godzinach, w których jest on czynny. Informacje kontaktowe są dostępne na jego stronie internetowej. Wybierając telefoniczny kanał kontaktu z UM Drawna, warto pamiętać aby mieć pod ręką wszystkie potrzebne dokumenty, aby uwierzytelnić swoją tożsamość w razie potrzeby.

Godziny otwarcia Urzędu Miasta Drawna

Urząd Miasta Drawna jest dostępny dla petentów w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach ustanowionych przez instytucję. W weekendy Urząd Miasta Drawno jest nieczynny, jednak w niektórych sytuacjach może być uruchomiony specjalny dyżur w sobotę. Celem ustanowienia takich godzin otwarcia jest umożliwienie jak największej liczbie osób skorzystania z usług Urzędu Miasta Drawna.

Kontakt Urząd Miasta Drawno

Adres: ul. Kościelna 3, 73-220 Drawno

Telefon: +48 95 76 82 031,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Miasta Drawno:

  • poniedziałek 7:30-15:30
  • wtorek 7:30-15:30
  • środa 7:30-15:30
  • czwartek 7:30-15:30
  • piątek 7:30-13:00

Drawno Urząd Miasta

Urząd Miasta Drawna jest jednym z kluczowych elementów administracji dla potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania Drawna. Urząd Miasta Drawno posiada kilka funkcji. Instytucja prowadzi działania z zakresu zarządzania infrastrukturą, utrzymania porządku publicznego czy wydawania mieszkańcom dokumentów.

W celu umożliwienia dostępności Urzędu Miasta Drawna dla wszystkich mieszkańców, w tym osób niepełnosprawnych, urząd jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Oznacza to, że nie ma barier i przeszkód architektonicznych przykładowo dla osób poruszających się z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego. Jeżeli w Urzędzie Miasta Drawna występują utrudnienia, udostępniane są narzędzia które pozwolą w łatwy sposób je pokonać, takie jak winda czy rampa.

Urząd Miasta Drawno podatek od nieruchomości

Ważnym aspektem jest to, że w instytucji Urząd Miasta Drawno podatek od nieruchomości zobowiązani są płacić użytkownicy gruntów wieczystych, właściciele nieruchomości, posiadacze mienia publicznego, a także posiadacza samoistni nieruchomości.

Zwolnieni z płacenia tego podatku są właściciele budynków gospodarczych, które służą do działalności leśnej lub rybackiej. Nie muszą go płacić również osoby, które są właścicielami budynków położonych na gruntach gospodarstw rolnych.

Urząd Miasta w Drawnie dowody osobiste

Istniejący w Urzędzie Miasta Drawno Wydział Spraw Obywatelskich zajmuje się wydawaniem dowodów osobistych, czyli obowiązkowych dokumentów potwierdzających tożsamość. Urząd Miasta w Drawnie dowody osobiste może wydać dopiero po wcześniejszym złożeniu przez interesanta odpowiedniego wniosku. Petenci obowiązkowo powinni zabrać również ze sobą jedną kolorową fotografię o wymaganych wymiarach. Czas oczekiwania na odbiór dokumentu to maksymalnie trzydzieści dni.

Mapa Urząd Miasta Drawno

Liczba wyświetleń: 248Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS