Urząd Stanu Cywilnego Czersk – USC Czerska

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: pomorskie

Urząd Stanu Cywilnego Czersk – USC Czerska

Urząd Stanu Cywilnego w Czersku – godziny otwarcia, kontakt. Jak uzyskać akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Czersku? USC Czersk ślub cywilny.

Urząd Stanu Cywilnego w Czersku kontakt

Jeśli petent chce skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Czersku, istnieje kilka opcji. Można udać się osobiście do USC Czersk, ale zazwyczaj trzeba wcześniej umówić się na wizytę, szczególnie w przypadku rejestracji małżeństwa. Inną możliwością jest kontakt telefoniczny, gdzie można rozmawiać z pracownikiem Urzędu i uzyskać odpowiedzi na pytania. Można również napisać e-mail do Urzędu Stanu Cywilnego w Czersku, w którym opisze się swoje problemy lub prośby, a pracownik Urzędu odpowie w ciągu kilku dni. Ostatnią opcją jest przesłanie listu do Urzędu, ale czas odpowiedzi może być dłuższy. Ważne jest, aby podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail. Urząd Stanu Cywilnego Czersk kontakt z petentami prowadzi wykorzystując wymienione kanały kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia.

Urząd Stanu Cywilnego w Czersku godziny otwarcia

Urząd Stanu Cywilnego w Czersku działa zgodnie z prawem i jest otwarty od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni wolnych od pracy. Aby poznać godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Czersku, warto skontaktować się z placówką. Dodatkowo aktualne godziny otwarcia USC Czersk podano powyżej. W celu zapewnienia szybszego i sprawniejszego załatwienia spraw, warto uprzednio zarezerwować wizytę. Urząd może mieć określone zasady dotyczące ilości osób, które mogą przebywać w budynku jednocześnie, więc warto się co do tego upewnić przed planowaną wizytą.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Czersk

Adres: Kościuszki 27, 89-650 Czersk

Telefon: 52 395 48 10,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Czersk:

  • Poniedziałek 8:00 - 15:00
  • Wtorek 8:00 - 17:00
  • Środa 8:00 - 16:00
  • Czwartek 8:00 - 15:00
  • Piątek 8:00 - 17:00

Urząd Stanu Cywilnego Czersk

Urząd Stanu Cywilnego w Czersku jest to jednostka zajmująca się rejestracją urodzeń, małżeństw i zgonów poprzez sporządzanie aktów stanu cywilnego oraz wydawaniem ich odpisów. To właśnie do Urzędu Stanu Cywilnego w Czersku zgłaszają się petenci którzy chcą zawrzeć związek małżeński. USC Czersk jest również placówką do której wybierają się rodzice nowo narodzonego dziecka w celu nadania mu imienia, numeru PESEL, a także adresu zameldowania.

Jak uzyskać odpis aktu zgonu w Czersku?

Aby uzyskać odpis aktu zgonu w Czersku, należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego Czerska. W placówce trzeba złożyć wniosek zawierający podstawowe informacje na temat osoby, której akt dotyczy, takie jak imię i nazwisko, data i miejsce zgonu. Czas oczekiwania na wydanie aktu zgonu w Czersku zależy od obciążenia Urzędu Stanu Cywilnego. Można mieć pewność, że pracownicy placówki dołożą wszelkich starań aby dokument wydać podczas jednej wizyty w placówce.

Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Czersku

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Czersku można zawrzeć związek małżeński. Aby to zrobić, należy najpierw złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie. Natomiast w dniu ślubu stawić się w urzędzie o wyznaczonym czasie, wraz ze świadkami oraz ważnymi dokumentami tożsamości. Po zakończeniu ceremonii para otrzymuje od kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Czersku odpis aktu małżeństwa.

Ślub w USC w Czersku – czas oczekiwania

Ile trzeba czekać na ślub w USC Czersk? Zależy to od obciążenia urzędu oraz dostępności terminów. Czas oczekiwania może się różnić w zależności od pory roku, popularności danej daty lub dni tygodnia. Dlatego też, jeśli para chce zawrzeć małżeństwo w konkretnym terminie, powinna jak najwcześniej skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Czersku i zarezerwować wymarzony termin. Urząd Stanu Cywilnego Czersk ślub może zrealizować także poza swoją siedzibą. Niestety w tym przypadku trzeba liczyć się także z dodatkowymi kosztami.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Czersk

Liczba wyświetleń: 55Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS