Urząd Stanu Cywilnego Człuchów – USC Człuchowa

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: pomorskie

Urząd Stanu Cywilnego Człuchów – USC Człuchowa

Skontaktuj się z Urzędem Stanu Cywilnego w Człuchowie – telefon, e-mail. Odpis aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Człuchowa. Ślub cywilny w Człuchowie.

Urząd Stanu Cywilnego w Człuchowie kontakt

Jeśli petent chce skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Człuchowie, istnieje kilka opcji. Można udać się osobiście do USC Człuchów, ale zazwyczaj trzeba wcześniej umówić się na wizytę, szczególnie w przypadku rejestracji małżeństwa. Inną możliwością jest kontakt telefoniczny, gdzie można rozmawiać z pracownikiem Urzędu i uzyskać odpowiedzi na pytania. Można również napisać e-mail do Urzędu Stanu Cywilnego w Człuchowie, w którym opisze się swoje problemy lub prośby, a pracownik Urzędu odpowie w ciągu kilku dni. Ostatnią opcją jest przesłanie listu do Urzędu, ale czas odpowiedzi może być dłuższy. Ważne jest, aby podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail. Urząd Stanu Cywilnego Człuchów kontakt z petentami prowadzi wykorzystując wymienione kanały kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia.

Urząd Stanu Cywilnego w Człuchowie godziny otwarcia

Urząd Stanu Cywilnego w Człuchowie działa zgodnie z prawem i jest otwarty od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni wolnych od pracy. Aby poznać godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Człuchowie, warto skontaktować się z placówką. Dodatkowo aktualne godziny otwarcia USC Człuchów podano powyżej. W celu zapewnienia szybszego i sprawniejszego załatwienia spraw, warto uprzednio zarezerwować wizytę. Urząd może mieć określone zasady dotyczące ilości osób, które mogą przebywać w budynku jednocześnie, więc warto się co do tego upewnić przed planowaną wizytą.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Człuchów

Adres: Wojska Polskiego 1, 77-300 Człuchów

Telefon: 59 834 22 91,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Człuchów:

 • Poniedziałek 7:30 - 16:30
 • Wtorek 7:15 - 15:15
 • Środa 7:15 - 15:15
 • Czwartek 7:15 - 15:15
 • Piątek 7:15 - 14:15

Urząd Stanu Cywilnego w Człuchowie

W mieście Człuchów Urząd Stanu Cywilnego to instytucja, która ma za zadanie zarejestrować wydarzenia takie jak urodzenia, śluby, rozwody i zgony. W ramach swoich obowiązków ⁣Urząd Stanu Cywilnego w Człuchowie rejestruje urodzenia, nadaje imiona i nazwiska, wydaje akty urodzenia, rejestruje małżeństwa i rozwody, a także rejestruje zgony. USC Człuchów odpowiada również za aktualizację i archiwizację dokumentów związanych z tymi zdarzeniami oraz udzielanie informacji o stanie cywilnym osób fizycznych zamieszkałych w Człuchowie i okolicach.

Urząd Stanu Cywilnego Człuchów akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Człuchowa, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Człuchowie zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Człuchów jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Człuchowie? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Człuchowie dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Człuchów ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Człuchowie. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Człuchowie przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Człuchowie należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Człuchowie ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Człuchowie? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Człuchowie jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Człuchowie, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Człuchów czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Człuchów

Liczba wyświetleń: 67Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS