Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój – USC Dusznik-Zdroju

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: dolnośląskie

Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój – USC Dusznik-Zdroju

Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój numer telefonu, godziny otwarcia, adres. Duszniki-Zdrój Urząd Stanu Cywilnego akt zgonu, akt urodzenia. USC Duszniki-Zdrój terminy ślubów.

Urząd Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju kontakt

Kontakt z urzędem Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju można nawiązać na kilka sposobów. Możliwe jest osobiste udanie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju w celu załatwienia sprawy na miejscu. W takim przypadku należy zwykle wcześniej umówić się na wizytę, zwłaszcza jeśli chodzi o rejestrację małżeństwa.

Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój kontakt zdalny prowadzi przez telefon. Można zadzwonić do Urzędu Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój i porozmawiać z pracownikiem, który pomoże rozwiązać problem lub udzieli odpowiedzi na pytania. Zainteresowane osoby mogą także napisać e-mail do Urzędu Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju, podając swoje pytania lub prośby. Ostatnim sposobem jest przesłanie listu do Urzędu Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju. Warto jednak pamiętać, że czas odpowiedzi może być nieco dłuższy niż w przypadku kontaktu przez inne kanały. Ważne jest, aby przy każdym kontakcie z Urzędem Stanu Cywilnego podać imię i nazwisko, a także numer telefonu lub adres e-mail, dzięki czemu urząd będzie mógł się z nami skontaktować w razie potrzeby.

Urząd Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju godziny otwarcia

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Urząd Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju, jest otwarty od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, takich jak święta państwowe lub lokalne. Wszystkie godziny funkcjonowania Urzędu Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju z pewnością zostały podane na oficjalnej stronie internetowej urzędu. Trzeba pamiętać, że Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój godziny otwarcia dostosował do potrzeb klienta. Warto skontaktować się z USC Duszniki-Zdrój chcąc uzyskać informacje na temat dodatkowych dyżurów pracowników w weekendy.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój

Adres: Rynek 6, 57-340 Duszniki-Zdrój

Telefon: 74 869 76 65,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój:

 • Poniedziałek 7:30 - 15:30
 • Wtorek 7:30 - 15:30
 • Środa 7:30 - 15:30
 • Czwartek 7:30 - 15:30
 • Piątek 7:30 - 15:30

Urząd Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju

Urząd stanu cywilnego w Dusznikach-Zdroju jest instytucją odpowiedzialną za gromadzenie i przechowywanie dokumentacji związanej z najważniejszymi wydarzeniami w życiu, takimi jak narodziny, małżeństwa, rozwody i zgony, zgodnie z przepisami prawa. W ramach swoich obowiązków Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój rejestruje narodziny, przypisuje imiona oraz wydaje akty urodzenia. Ponadto USC Duszniki-Zdrój zajmuje się rejestracją małżeństw, udzielaniem ślubów cywilnych, rejestrowaniem rozwodów i zgonów, a także aktualizacją i przechowywaniem dokumentów związanych ze zmianą stanu cywilnego obywateli w szczególności mieszkańców Dusznik-Zdroju.

Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Dusznik-Zdroju, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Dusznikach-Zdroju? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Dusznikach-Zdroju dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Dusznikach-Zdroju? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Dusznikach-Zdroju, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Duszniki-Zdrój

Liczba wyświetleń: 81Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS