Urząd Stanu Cywilnego Kórnik – USC Kórnika

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: wielkopolskie

Urząd Stanu Cywilnego Kórnik – USC Kórnika

USC Kórnik kontakt, godziny otwarcia. Odpisy aktów cywilnych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kórniku. Urząd Stanu Cywilnego Kórnik ślub, akt urodzin.

Urząd Stanu Cywilnego w Kórniku kontakt

Urząd Stanu Cywilnego w Kórniku udostępnia petentom kilka sposobów kontaktu. Oczywiście można udać się osobiście do USC Kórnika, jednak w większości przypadków wymaga to wcześniejszej rejestracji, szczególnie w przypadku rejestracji małżeństwa. Możliwe jest także skorzystanie z połączenia telefonicznego, podczas którego pracownik urzędu udzieli pomocy lub odpowiedzi na pytania. Urząd Stanu Cywilnego Kórnik kontakt alternatywnie prowadzi przez e-maila lub list tradycyjny. W każdym przypadku ważne jest podanie imienia i nazwiska, a także numeru telefonu lub adresu e-mail, aby pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Kórniku mogli skontaktować się w razie potrzeby.

Urząd Stanu Cywilnego w Kórniku godziny otwarcia

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Kórniku są ustalane przez kierownika instytucji. Można mieć pewność, że w placówce jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Kórnik godziny otwarcia zostały ustalone tak aby jak najwięcej interesantów mogło załatwić potrzebne sprawy. Harmonogram pracy zamieszczono powyżej, warto skontaktować się z USC w Kórniku w sprawie godzin otwarcia jeżeli występują wątpliwości.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Kórnik

Adres: Plac Niepodległości 1, 62-035 Kórnik

Telefon: 61 817 04 11,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Kórnik:

 • Poniedziałek 8:30-16:30
 • Wtorek 8:00-15:00
 • Środa 8:00-15:00
 • Czwartek 8:00-15:00
 • Piątek 8:00-15:00

Urząd Stanu Cywilnego Kórnik

Urząd Stanu Cywilnego Kórnik to instytucja, która zajmuje się rejestrowaniem i archiwizacją dokumentacji dotyczącej ważnych wydarzeń życiowych, takich jak narodziny, małżeństwa, rozwody i zgony. USC Kórnik działa na podstawie prawa, które określa proces rejestracji i przechowywania oficjalnych dokumentów. W placówce można dokonać bieżącej rejestracji narodzin, nadania imion i nazwisk, a także uzyskać akty urodzenia. W Urzędzie Stanu Cywilnego Kórnik możliwa jest także rejestracja małżeństw, rozwodów i zgonów, a archiwum instytucji zawiera cenne dokumenty, które są pomocne dla petentów, potrzebujących ich odpisów.

Urząd Stanu Cywilnego Kórnik akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Kórnika, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Kórniku zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Kórnik jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Kórniku? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Kórniku dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Kórnik ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Kórniku. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kórniku przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kórniku należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kórniku ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Kórniku? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kórniku jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Kórniku, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Kórnik czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Kórnik

Liczba wyświetleń: 338Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS