Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą – USC Kostrzyna nad Odrą

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: lubuskie

Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą – USC Kostrzyna nad Odrą

Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą telefon, e-mail, kontakt dla interesantów. Akt zgonu Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą, godziny otwarcia USC Kostrzyn nad Odrą.

USC Kostrzyn nad Odrą kontakt

Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą kontakt umożliwia na parę różnych sposobów. Każdy petent może wybrać tę formę kontaktu, która mu odpowiada najbardziej. Aby uzyskać kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą można skorzystać ze sposobu telefonicznego lub mailowego. Można także odwiedzić osobiście placówkę. Warto pamiętać, że Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą kontakt mailowy prowadzi wyłącznie gdy wiadomość zawiera imię, nazwisko i adres zamieszkania jej nadawy. Konieczne jest także opatrzenie maila odpowiednim tytułem.

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą

Urząd Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą otwarty jest od poniedziałku do piątku w wybranych godzinach. Właśnie wtedy możliwe jest uzyskanie kontaktu z Urzędem Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą. Niestety na ten moment Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą jest zamknięty w soboty oraz w niedziele. Aby uzyskać dokładne informacje na temat godzin otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z placówką.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą

Adres: Graniczna 2, 66-470 Kostrzyn nad Odrą

Telefon: 95 727 81 34,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą:

 • Poniedziałek 8:00-14:30
 • Wtorek 8:00-14:30
 • Środa 8:00-14:30
 • Czwartek 8:00-14:30
 • Piątek 8:00-14:30

USC Kostrzyn nad Odrą

Urząd Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą to miejsce, gdzie można załatwić wiele formalności takich jak zawarcie związku małżeńskiego czy też uzyskanie aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu. W USC Kostrzyn nad Odrą można również otrzymać odpisy wydanych już aktów stanu cywilnego za opłatą administracyjną.

Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Kostrzyna nad Odrą, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Kostrzynie nad Odrą? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Kostrzynie nad Odrą dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Kostrzynie nad Odrą? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Kostrzynie nad Odrą, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Kostrzyn nad Odrą

Liczba wyświetleń: 439Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS