Urząd Stanu Cywilnego Krokowa – USC Krokowej

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: pomorskie

Urząd Stanu Cywilnego Krokowa – USC Krokowej

Urząd Stanu Cywilnego Krokowa telefon, e-mail, kontakt dla interesantów. Akt zgonu Urząd Stanu Cywilnego Krokowa, godziny otwarcia USC Krokowa.

USC Krokowa kontakt

Osoby potrzebujące skontaktowania się z urzędem rejestrującym stan cywilny w Krokowej mają kilka opcji. Możliwe jest osobiście odwiedzenie urzędu, jednak zwykle wymaga to uprzedniego umówienia wizyty, zwłaszcza jeśli chodzi o rejestrację małżeństwa. Alternatywnie, Urząd Stanu Cywilnego Krokowa kontakt udostęnia przez telefon. Można również napisać e-mail do USC w Krokowej, opisując swoje problemy lub prośby, a pracownik odpowie w ciągu kilku dni roboczych. Ważne jest, aby pamiętać, że Urząd Stanu Cywilnego Krokowa kontakt z petentami prowadzi w wyznaczonych godzinach. Warto zadbać o to, aby kontakt z USC w Krokowej był jak najbardziej sprawny i wygodny.

Urząd Stanu Cywilnego w Krokowej godziny otwarcia

Urząd, który odpowiada za rejestrację stanu cywilnego w Krokowej, działa zgodnie z przepisami prawa, a jego godziny otwarcia są dostosowane do potrzeb mieszkańców Krokowej. Instytucja jest czynna od poniedziałku do piątku w dni robocze, z wyjątkiem ustawowych dni wolnych od pracy. Aby sprawdzić godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Krokowej, można skorzystać z powyżej wypisanego harmonogramu pracy. Ważne jest, aby pamiętać, że Urząd Stanu Cywilnego Krokowa godziny otwarcia wyznaczył z myślą o wygodzie interesantów.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Krokowa

Adres: Szkolna 2, 84-110 Krokowa

Telefon: 58 774 22 20,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Krokowa:

 • Poniedziałek 7:30 - 15:30
 • Wtorek 7:30 - 15:30
 • Środa 7:30 - 15:30
 • Czwartek 7:30 - 17:00
 • Piątek 7:30 - 14:00

USC Krokowa

Urząd Stanu Cywilnego to instytucja państwowa w Polsce, zajmująca się rejestrowaniem stanu cywilnego obywateli – urodzenia, małżeństwa, rozwody i zgony. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Krokowej można uzyskać różnego rodzaju dokumenty związane z aktami stanu cywilnego.

Urząd Stanu Cywilnego Krokowa akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Krokowej, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Krokowej zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Krokowa jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Krokowej? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Krokowej dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Krokowa ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Krokowej. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krokowej przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krokowej należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krokowej ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Krokowej? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krokowej jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Krokowej, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Krokowa czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Krokowa

Liczba wyświetleń: 251Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS