Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo – USC Puszczykowa

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: wielkopolskie

Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo – USC Puszczykowa

Urząd Stanu Cywilnego w Puszczykowie kontakt, adres, telefon. Ślub cywilny w USC Puszczykowo. Akt urodzenia, zgonu ślubu Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo.

Urząd Stanu Cywilnego w Puszczykowie kontakt

Jeśli petent chce skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Puszczykowie, istnieje kilka opcji. Można udać się osobiście do USC Puszczykowo, ale zazwyczaj trzeba wcześniej umówić się na wizytę, szczególnie w przypadku rejestracji małżeństwa. Inną możliwością jest kontakt telefoniczny, gdzie można rozmawiać z pracownikiem Urzędu i uzyskać odpowiedzi na pytania. Można również napisać e-mail do Urzędu Stanu Cywilnego w Puszczykowie, w którym opisze się swoje problemy lub prośby, a pracownik Urzędu odpowie w ciągu kilku dni. Ostatnią opcją jest przesłanie listu do Urzędu, ale czas odpowiedzi może być dłuższy. Ważne jest, aby podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail. Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo kontakt z petentami prowadzi wykorzystując wymienione kanały kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia.

Urząd Stanu Cywilnego w Puszczykowie godziny otwarcia

Urząd Stanu Cywilnego w Puszczykowie działa zgodnie z prawem i jest otwarty od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni wolnych od pracy. Aby poznać godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Puszczykowie, warto skontaktować się z placówką. Dodatkowo aktualne godziny otwarcia USC Puszczykowo podano powyżej. W celu zapewnienia szybszego i sprawniejszego załatwienia spraw, warto uprzednio zarezerwować wizytę. Urząd może mieć określone zasady dotyczące ilości osób, które mogą przebywać w budynku jednocześnie, więc warto się co do tego upewnić przed planowaną wizytą.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo

Adres: Podleśna 4, 62-040 Puszczykowo

Telefon: 61 898 37 21,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo:

 • Poniedziałek 7:30-15:30
 • Wtorek 7:30-15:30
 • Środa 7:30-15:30
 • Czwartek 7:30-15:30
 • Piątek 7:30-15:30

Urząd Stanu Cywilnego w Puszczykowie

Urząd Stanu Cywilnego w Puszczykowie jest to instytucja, która zajmuje się rejestrowaniem i dokumentowaniem zdarzeń związanych z życiem mieszkańców Puszczykowa, takich jak urodzenia, śluby, rozwody i zgony. Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo działa na podstawie ustalonych przepisów prawa i jest odpowiedzialny za tworzenie i przechowywanie oficjalnych dokumentów związanych z tymi wydarzeniami.

Urząd Stanu Cywilnego w Puszczykowie zajmuje się między innymi rejestrowaniem urodzeń, nadawaniem imion oraz nazwisk, wydaje odpowiednie akta, rejestruje śluby i rozwody oraz zgony. Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo jest także odpowiedzialny za aktualizację i archiwizację dokumentów związanych z powyższymi zdarzeniami, a także udzielanie informacji o stanie cywilnym osób fizycznych.

Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Puszczykowa, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Puszczykowie zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Puszczykowo jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Puszczykowie? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Puszczykowie dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Puszczykowie. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Puszczykowie przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Puszczykowie należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Puszczykowie ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Puszczykowie? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Puszczykowie jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Puszczykowie, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Puszczykowo czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Puszczykowo

Liczba wyświetleń: 350Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS