Urząd Stanu Cywilnego Szczawno-Zdrój – USC Szczawna-Zdroju

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: dolnośląskie

Urząd Stanu Cywilnego Szczawno-Zdrój – USC Szczawna-Zdroju

Skontaktuj się z Urzędem Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju – telefon, e-mail. Odpis aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Szczawna-Zdroju. Ślub cywilny w Szczawnie-Zdroju.

Urząd Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju kontakt

Jeśli petent chce skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju, istnieje kilka opcji. Można udać się osobiście do USC Szczawno-Zdrój, ale zazwyczaj trzeba wcześniej umówić się na wizytę, szczególnie w przypadku rejestracji małżeństwa. Inną możliwością jest kontakt telefoniczny, gdzie można rozmawiać z pracownikiem Urzędu i uzyskać odpowiedzi na pytania. Można również napisać e-mail do Urzędu Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju, w którym opisze się swoje problemy lub prośby, a pracownik Urzędu odpowie w ciągu kilku dni. Ostatnią opcją jest przesłanie listu do Urzędu, ale czas odpowiedzi może być dłuższy. Ważne jest, aby podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail. Urząd Stanu Cywilnego Szczawno-Zdrój kontakt z petentami prowadzi wykorzystując wymienione kanały kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia.

Urząd Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju godziny otwarcia

Urząd Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju działa zgodnie z prawem i jest otwarty od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni wolnych od pracy. Aby poznać godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju, warto skontaktować się z placówką. Dodatkowo aktualne godziny otwarcia USC Szczawno-Zdrój podano powyżej. W celu zapewnienia szybszego i sprawniejszego załatwienia spraw, warto uprzednio zarezerwować wizytę. Urząd może mieć określone zasady dotyczące ilości osób, które mogą przebywać w budynku jednocześnie, więc warto się co do tego upewnić przed planowaną wizytą.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Szczawno-Zdrój

Adres: Tadeusza Kościuszki 19, 58-310 Szczawno-Zdrój

Telefon: 74 849 39 35,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Szczawno-Zdrój:

 • Poniedziałek 7:30-15:30
 • Wtorek 7:30-15:30
 • Środa 7:30-15:30
 • Czwartek 7:30-15:30
 • Piątek 7:30-15:30

Urząd Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju

W mieście Szczawno-Zdrój Urząd Stanu Cywilnego to instytucja, która ma za zadanie zarejestrować wydarzenia takie jak urodzenia, śluby, rozwody i zgony. W ramach swoich obowiązków ⁣Urząd Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju rejestruje urodzenia, nadaje imiona i nazwiska, wydaje akty urodzenia, rejestruje małżeństwa i rozwody, a także rejestruje zgony. USC Szczawno-Zdrój odpowiada również za aktualizację i archiwizację dokumentów związanych z tymi zdarzeniami oraz udzielanie informacji o stanie cywilnym osób fizycznych zamieszkałych w Szczawnie-Zdroju i okolicach.

Urząd Stanu Cywilnego Szczawno-Zdrój akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Szczawna-Zdroju, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Szczawno-Zdrój jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Szczawnie-Zdroju? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Szczawnie-Zdroju dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Szczawno-Zdrój ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Szczawnie-Zdroju? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Szczawnie-Zdroju, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Szczawno-Zdrój czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Szczawno-Zdrój

Liczba wyświetleń: 103Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS