Śląski Urząd Wojewódzki Katowice

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Kategoria: Urząd Wojewódzki

Województwo: śląskie

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Godziny otwarcia, siedziby UW Katowice. Urząd Wojewódzki Katowice kontakt dla cudzoziemców i obywateli. Paszporty w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.

Urząd Wojewódzki Katowice — kontakt, telefon, adres

W mieście Katowice Urząd Wojewódzki mieści się przy ulicy Jagielońskiej 25. Kontakt z interesantami prowadzony jest przez Biuro Obsługi Klienta Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Warto wiedzieć, że jednym ze sposobów na przesłanie wiadomości do pracowników instytucji jest wykorzystanie formularza kontaktowego. Należy pamiętać, aby poprzez formularz nie kierować wniosków, pism ani żadnych dokumentów urzędowych. Formularz służy do uzyskania informacji na temat pracy urzędu. Skargi w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, przyjmowane są drogą elektroniczną pod adresem skargi(at)katowice.uw.gov.pl.

Jeżeli chodzi o kontakt Urząd Wojewódzki w Katowicach umożliwia go przez telefon pod numerem 32 20 77 777. Kontakt jest także możliwy mailowo bok(at)katowice.uw.gov.pl. Warto wiedzieć, że Urząd Wojewódzki w Katowicach przyjmuje dokumenty nie tylko stacjonarnie w budynku, ale również poprzez ePUAP.

Adres: ul. Jagiellońska 25, 40-032 Katowice
Telefon: 32 20 77 777
E-mail: bok(at)katowice.uw.gov.pl
ePUAP: /SUW2/urzad

Śląski Urząd Wojewódzki Katowice godziny otwarcia

W jednostce, jaką jest Urząd Wojewódzki Katowice praca wykonywana jest we wszystkie dni robocze. We wtorek w godzinach 7:30-18:00, a także w pozostałe dni robocze od 7:30 do 15:30. Warto pamiętać, że w UW w Katowicach funkcjonuje biletowy system kolejkowy. Z tego powodu bilety wydawane są przez automat do pół godziny przed zakończeniem pracy urzędu.

UW Katowice placówki

Aby ułatwi petentom realizacje formalności Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, posiada swoje oddziały na terenie województwa. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone ze względu na dużą powierzchnię, jaką obejmuje swoim działaniem instytucja. Jest to korzystne dla mieszkańców, którzy nie zamieszkują w Katowicach lub okolicach.

Placówka w Bielsku-Białej — Urząd Wojewódzki Katowice

Adres: ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała
Telefon: 33 813 62 00
E-mail: bok(at)katowice.uw.gov.pl 

Placówka w Częstochowie — Urząd Wojewódzki Katowice

Adres: ul. Sobieskiego 7, 42-200 Częstochowa
Telefon: 34 378 20 00
E-mail: bok(at)katowice.uw.gov.pl

Urząd Wojewódzki Katowice cudzoziemcy

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach obsługuje klientów z Polski oraz z zagranicy. Cudzoziemcy w WSOC mogą złożyć wnioski o nadanie wizy lub przedłużenie pobytu bezwizowego, uzyskać świadczenie pieniężne (jedynie dla osób posiadających kartę Polaka), a także wymienić kartę pobytu.

Z instytucją Urząd Wojewódzki Katowice cudzoziemcy mogą skontaktować się mailowo pod adresem wsoim(at)katowice.uw.gov.pl. Dla obcokrajowców spoza Unii Europejskiej dostępna jest także infolinia pod numerem 32 606 32 32. Wydziały do spraw cudzoziemców znajdują się również w oddziałach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Urząd Wojewódzki Katowice paszporty

Mieszkańcy województwa śląskiego wnioski o wydanie paszportów mogą składać w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Aby ułatwić realizacje formalności na terenie woj. śląskiego, dostępnych jest 15 punktów paszportowych. Należy pamiętać, że dokument paszportowy można odebrać jedynie w miejscu złożenia wniosku.

Stacjonarnie w urzędzie wniosek o paszport można złożyć po rezerwacji wizyty online. Warto pamiętać, że wniosek paszport dla osoby niepełnoletniej może być złożony jedynie w obecności opiekunów prawnych. Osobiste składanie dokumentów jest konieczne przy próbie wyrobienia paszportu. Wynika to z faktu, iż pracownik musi zdjąć odcisk palca, który znajdzie się w dokumencie. Urząd Wojewódzki Katowice paszport wydaje zwykle w terminie 30 dni od złożenia wniosku.

Infolinia paszportowa: 32 20 77 099

Numer Infolinii Paszportowej dla mieszkańców województwa śląskiego. Dzwoniąc na podany telefon można uzyskać informacje na temat potrzebnych dokumentów 

Urząd Wojewódzki Katowice Wydział Zdrowia

Jednym z wydziałów, które znajdują się w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach jest Wydział Zdrowia. Jego siedziba mieści się w głównym budynku instytucji. W pokoju numer 455 mieści się sekretariat Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Kontakt możliwy pod numerem 32 20 77 455. Połączenia kierowane na numer telefonu Wydziału Zdrowia są obsługiwane przez pracowników sekretariatu.

Liczba wyświetleń: 4865Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS