MOPS Katowice

MOPS Katowice - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach

Kategoria: MOPS

Województwo: śląskie

MOPS Katowice - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach

MOPS Katowice Kontakt z siedzibą, adres, numer telefonu. Orzeczenie o niepełnosprawności w MOPS Katowice. Oferty pracy, świadczenie 500 plus, usługi.

MOPS Katowice

MOPS Katowice posiada komórki terenowe zlokalizowane w Katowicach. Należą do nich m.in. MOPS Katowice Gliwicka, MOPS Katowice Krakowska, MOPS Francuska Katowice, MOPS Katowice Szopienice, MOPS Katowice Wilhelmina, MOPS Katowice Lwowska, MOPS Katowice Andrzeja, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej terenowy punkt nr 7 w Katowicach. Na ul. Francuskiej znajduje się Dział Obsługi Administracyjnej oraz Dodatków Mieszkaniowych- MOPS Katowice Francuska, zaś MOPS Krakowska Katowice oprócz pełnienia Terenowego Punktu Administracji Społecznej jest również schroniskiem dla bezdomnych mężczyzn. Główna siedziba jest zlokalizowana na ul. Jagiellońskiej 17 w Katowicach. Każda z komórek Miejskiego Ośrodku Pomocy Społecznej w Katowicach posiada własne, indywidualne zadania, którymi się zajmuje. W MOPS Katowice zaświadczenie o dochodach wydaje również na wniosek petenta. W MOPS Katowice praca jest wykonywana przez odpowiednio dobranych pracowników. MOPS Katowice oferty pracy dotyczące pracy w tym zakładzie, zamieścił na jego stronie internetowej. 

MOPS Katowice orzeczenie o niepełnosprawności

W Wydziale ds. Orzekania o Niepełnosprawności w MOPS Jagiellońska Katowice istnieje możliwość składania wniosków (MOPS Katowice wnioski):

  • wniosek o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności
  • wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
  • zaświadczenia lekarskie o stanie zdrowia wniosek o wystawienie legitymacji osoby niepełnosprawnej

W MOPS Katowice orzeczenie o niepełnosprawności można uzyskać na niektóre choroby psychiczne, upośledzenia umysłowe, dysfunkcje w narządzie ruchu, choroby układu oddechowego i krążeniowego, zaburzenia neurologiczne i inne. MOPS Katowice ul Gliwicka 102 jest siedzibą Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. MOPS Katowice ul Gliwicka orzeczenia o niepełnosprawności wydaje na podstawie odpowiednich badań lekarskich.

MOPS Katowice kontakt

Oprócz kontaktu telefonicznego, dla udogodnienia połączenia się z placówką, jaką jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, urząd podał do dyspozycji Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej ePUAP. Platforma umożliwia również składanie wniosków  i innych dokumentów w MOPS Katowice Jagiellońska. To wygodny sposób na szybkie załatwianie własnych spraw w instytucji, bez specjalnego wychodzenia z domu. Numery telefonów są obsługiwane od poniedziałku do piątku w godzinach pracy placówki. W soboty i niedziele Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach nie świadczy żadnych usług. 

MOPS Katowice adres: ul. Jagiellońska 17, 40-032 Katowice  
Fax: +48 32 2510-087 wew. 136, 129  
E-mail: [email protected]  
NIP: 954-11-87-173  
Regon: 003451387  
MOPS Katowice telefon: 32 251 00 87

MOPS Katowice godziny otwarcia:

Poniedziałek07:30-15:30
Wtorek07:30-15:30
Środa07:30-15:30
Czwartek07:30-15:30
Piątek07:30-15:30
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte
MOPS Katowice 500 plus

Program 500 plus jest świadczeniem wychowawczym przyznawanym wszystkim dzieciom do 18 roku życia. Aby otrzymać go w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Jagiellońska Katowice MOPS rodzic powinien złożyć wniosek o przyznanie świadczenia w wyznaczonym przez instytucję terminie. Dochody rodziców podczas rozpatrywania wniosku nie są brane pod uwagę. Wartość świadczenia to 500 zł. Od tej kwoty nie zostaje już odliczony podatek. 

Liczba wyświetleń: 4037Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS