Urząd Stanu Cywilnego Katowice

Urząd Stanu Cywilnego Katowice

Opublikowano:

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: śląskie

Urząd Stanu Cywilnego Katowice

Aktu urodzenia, zgonu, ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Katowicach. Urząd Stanu Cywilnego Katowice godziny otwarcia, telefon, kontakt, wnioski, adres.

Katowice Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Stanu Cywilnego Katowice jest częścią Urzędu Miasta. Warto wiedzieć, jakie są obowiązki USC Katowice, dodatkowo ważne są informacje dotyczące ślubów, godzin otwarcia oraz danych kontaktowych instytucji. Urząd Stanu Cywilnego Katowice zajmuje się szerokim zakresem zadań związanych z ujawnianiem i dokumentowaniem stanu cywilnego mieszkańców Katowic. Dodatkowo do jego zadań można zaliczyć sporządzanie wpisów do ksiąg urodzeń i zgonów, a także rejestracje dokumentów zagranicznych, które dotyczą stanu cywilnego mieszkańców. 

Urząd Stanu Cywilnego Katowice kontakt

Należy wiedzieć, że Urząd Stanu Cywilnego Katowice kontakt z mieszkańcami miasta obsługuje na wiele sposobów. Oczywiście telefon kontaktowy to jedna z najczęściej wybieranych i najbardziej popularna metoda na skontaktowanie się z obsługą klienta w Urzędzie Stanu Cywilnego w Katowicach. 

Adres: plac Wolności 12A, 40-078 Katowice

Urząd Stanu Cywilnego Katowice telefon

W instytucji, jaką jest Urząd Stanu Cywilnego telefon obsługiwany jest jedynie w godzinach otwarcia. Dzwoniąc na podany numer Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach można uzyskać pomoc telefoniczną pracowników. Placówka – Urząd Stanu Cywilnego Katowice – obsługuje kilka numerów kontaktowych. Telefon Urzędu Skarbowego w Katowicach prowadzi do nowej placówki przy Placu Wolności 12A.

USC Katowice telefon: +48 32 259 72 14, +48 32 705 34 11

Urząd Stanu Cywilnego Katowice godziny otwarcia

Urząd Stanu Cywilnego Katowice godziny urzędowania dostosował maksymalnie do potrzeb interesantów. Aktualnie USC Katowice działa jedynie w dni robocze, weekendy są wolne od pracy. Warto wiedzieć, że w placówce, jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Katowice godziny otwarcia nie są takie same każdego dnia. W poniedziałki i czwartki godziny otwarcia zostały wydłużone do 17:00, natomiast w piątki skrócone do 14:00.

Poniedziałek: 7:30 - 17:00
Wtorek: 7:30 - 15:30
Środa: 7:30 - 15:30
Czwartek: 7:30 - 17.00
Piątek: 7:30 - 14.00

Urząd Stanu Cywilnego Katowice akt urodzenia

Urodzenie dziecka wiąże się również z formalnościami urzędowymi. Przyjście na świat noworodka musi zostać zgłoszone do Urzędu Stanu Cywilnego w Katowicach przez jednego z rodziców (jeżeli posiadają prawo do opieki nad dzieckiem oraz ukończyli 16 lat), pełnomocnika lub przedstawiciela. Aby uzyskać akt urodzenia, należy w Urzędzie Stanu Cywilnego w Katowicach podać pracownikowi wszystkie potrzebne dane, w trakcie procedury niemowlę otrzyma numer PESEL, a także zostanie zameldowane pod wskazanym adresem.

Warto wiedzieć, że Urząd Stanu Cywilnego Katowice akt urodzenia wydaje natychmiastowo podczas jednej wizyty w instytucji. Podczas zgłoszenia urodzenia petent dostaje zupełny akt urodzenia. Należy wiedzieć że jeżeli dokument ulegnie zniszczeniu lub zostanie zgubiony, można zgłosić się do instytucji Urząd Stanu Cywilnego Katowice aktu urodzenia zostanie wydany ponownie po uiszczeniu opłaty.

Pierwszy Akt Urodzenia w Urzędzie Stanu Cywilnego w Katowicach jest bezpłatny, każde kolejne wydanie dokumentu wiąże się z dodatkowym kosztem. Należy również pamiętać, że ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Katowicach 

Urząd Stanu Cywilnego Katowice ślub

Ważną kwestią, która dotyczy ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Katowicach jest konieczność wcześniejszej rezerwacji terminu. Aktualnie Urząd Stanu Cywilnego Katowice ślub organizuje po upływie minimum miesiąca od zarezerwowania terminu. Urząd Stanu Cywilnego Katowice terminy ślubów udostępnia przyszłym małżonkom podczas stacjonarnej wizyty w instytucji. 

Warto skontaktować się bezpośrednio z instytucją jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Katowice. Podczas rozmowy telefonicznej lub osobistej wizyty można skierować wszystkie pytania do pracownika USC Katowice.

Liczba wyświetleń: 5353Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS