ZUS Piaseczno

ZUS Piaseczno - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Piasecznie

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: mazowieckie

ZUS Piaseczno - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Piasecznie

ZUS Piaseczno wydział zasiłków, telefon, adres, godziny otwarcia placówki. Zasiłki chorobowe i emerytalne w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat Piaseczno.

ZUS Piaseczno

W Piasecznie znajduje się jeden z inspektoratów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak wszystkie placówki ZUS-u, ZUS w Piasecznie zajmuje się wypłacaniem wszelkich świadczeń i zasiłków pieniężnych. Prowadzi działania odnoszące się do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczeń zdrowotnych. Pracownicy placówki udzielają konkretnych sposobów pomocy interesantom. W ZUS Piaseczno praca dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy jest możliwa po przejściu odpowiedniej rozmowy kwalifikacyjnej. 

ZUS Piaseczno kontakt

ZUS Inspektorat w Piasecznie podlega pod ZUS III Oddział w Warszawie. Jego siedziba znajduje się na ul. Puławskiej 34B w Piasecznie. W ZUS Piaseczno kontakt z urzędem jest organizowany zazwyczaj na podstawie połączeń telefonicznych. Z infolinią Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można kontaktować się, korzystając z telefonów komórkowych oraz stacjonarnych na ZUS Piaseczno numer telefonu. Opłaty za połączenia są naliczane według indywidualnych umów interesantów ze swoimi operatorami telekomunikacyjnymi. Taka forma kontaktowania się z jednostką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Piasecznie jest bardzo wygodną opcją. Każdy interesant może uzyskać potrzebne informacje i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. ZUS Piaseczno godziny urzędowania pracowników dostosował do ilości wizyt i połączeń interesantów w placówce. 

Adres ZUS Piaseczno: ul. Puławska 34B, 05-500 Piaseczno
ZUS Piaseczno telefon:  22 560 16 00

ZUS Piaseczno godziny otwarcia:

Poniedziałek 08:00-17:00
Wtorek 08:00-15:00
Środa  08:00-15:00
Czwartek  08:00-15:00
Piątek  08:00-15:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte 

ZUS Piaseczno zasiłki

Do zasiłków udzielanych przez ZUS Piaseczno należą:

 • zasiłek macierzyński
 • ZUS Piaseczno zasiłki chorobowe
 • zasiłek wyrównawczy
 • zasiłek opiekuńczy
 • zasiłek pogrzebowy 
 • i inne

Zasiłki są świadczeniami pieniężnymi wypłacanymi na określony czas. Dzięki ubezpieczeniu chorobowemu można uzyskać zasiłki za czas: choroby, niezdolności do pracy z powodu opiekowania się chorym członkiem rodziny, zmniejszonej aktywności w wykonywaniu pracy oraz braku możliwości pracowania z powodu macierzyństwa. ZUS Piaseczno zasiłki chorobowe przyznaje osobom ubezpieczonym obowiązkowo po 30 dniach nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego oraz osobom ubezpieczonym dobrowolnie po 90 dniach nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego. ZUS Piaseczno druki będące wnioskami o przydzielenie zasiłku są udostępnione na stronie internetowej jednostki zakładu w pliku pdf lub jako dokument papierowy w siedzibie ZUS Piaseczno. Wszystkie usługi związane z zasiłkami przyznawanymi interesantom należą do obowiązków Wydziału Zasiłków. ZUS Piaseczno Wydział Zasiłków telefon udostępnia do udzielania informacji zasiłkowych każdemu petentowi potrzebującemu pomocy. 

ZUS Piaseczno emerytura

Emeryturę uzyskuje się po osiągnięciu wieku emerytalnego, który różni się ze względu na płeć petenta. U kobiet wiek emerytalny jest nieco krótszy, bo wynosi 60 lat, zaś u mężczyzn jest to 65 lat. Warto jednak wiedzieć, że osoby, które osiągnęły już wiek emerytalny, nie mają obowiązku rezygnowania z życia zawodowego i udawania się na emeryturę, ponieważ świadczenie emerytalne jest prawem, a nie obowiązkiem. W ZUS Piaseczno emerytura jest przyznawana na skutek złożenia wniosku o przyznanie emerytury oraz odpowiednich dokumentów. Do wniosku należy obowiązkowo załączyć dokumenty potwierdzające okres przepracowanego czasu, dochody oraz opłacane składki ubezpieczeniowe. Jest to podstawowy rodzaj emerytury nazywany emeryturą indywidualną. Oprócz niej wyróżnia się jeszcze kilka innych rodzajów emerytur: 

 • emerytura indywidualna z gwarantowanym okresem płatności
 • emerytura małżeńska
 • emerytura potomstwa
 • emerytura małżeńska z gwarantowanym okresem płatności

W przypadku posiadania jakichkolwiek problemów ze złożeniem dokumentów czy innych przeszkód uniemożliwiających jego złożenie należy skontaktować się ze specjalistą ZUS Piaseczno doradca emerytalny.

Liczba wyświetleń: 1738Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS