Urząd Gminy Paszowice – Gmina Paszowice

Kategoria: Urząd Gminy

Województwo: dolnośląskie

Urząd Gminy Paszowice – Gmina Paszowice

Metody kontaktu z Urzędem Gminy w Paszowice. Gmina Paszowice kontakt dla mieszkańców. Harmonogram pracy Urzędu Gminy w Paszowice.

Urząd Gminy w Paszowice kontakt

Wszystkie zainteresowane osoby mogą skontaktować się z Urzędem Gminy w Paszowice korzystając z wybranych sposobów. Urząd Gminy Paszowice kontakt umożliwia na parę różnych sposobów. Pierwszym z nich jest kontakt, korzystając z elektronicznej skrzynki pocztowej. Należy wtedy wysłać wiadomość na odpowiedni adres e-mail prowadzący do Urzędu Gminy w Paszowice. Innym sposobem na kontakt z Urzędem Gminy Paszowice jest skorzystanie z formy telefonicznej. Obecnie najszybszy sposób na skontaktowanie się z instytucją.

Urząd Gminy Paszowice kontakt z petentami prowadzi również bezpośrednio w swojej siedzibie. W tym celu należy złożyć osobistą wizytę w placówce. Trzeba pamiętać, że kontakt z Urzędem Gminy Paszowice możliwy jest wyłącznie w godzinach otwarcia, dlatego też w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy o danej godzinie możliwe jest skontaktowanie się z placówką.

Urząd Gminy Paszowice godziny otwarcia

Urząd Gminy Paszowice jest otwarty we wszystkie dni robocze, od poniedziałku do piątku. Obecnie w niedziele oraz w soboty interesanci nie mogą skorzystać z usług oferowanych przez Urząd Gminy w Paszowice. Warto także wiedzieć o tym, że istnieje możliwość na wcześniejszą rezerwację terminu wizyty w Urzędzie Gminy w Paszowice. Pozwoli to na uniknięcie niechcianej kolejki podczas osobistej wizyty.

Kontakt Urząd Gminy Paszowice

Adres: Paszowice 137, 59-411 Paszowice

Telefon: 76 870 17 92, 76 870 17 93

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Gminy Paszowice:

 • poniedziałek: 7:00–15:00
 • wtorek: 7:00–15:00
 • środa: 7:00–15:00
 • czwartek: 7:00–15:00
 • piątek: 7:00–15:00
 • sobota: zamknięte
 • niedziela: zamknięte

Gmina Paszowice

Urząd Gminy jest ważną instytucją dla mieszkańców Paszowice. W Urzędzie Gminy Paszowice mieszkańcy mogą załatwić sprawy związane z administracją publiczną. Jednym z najczęstszych powodów dla którego UG Paszowice jest odwiedzany to wydawanie dowodów osobistych oraz dokumentów prawa jazdy. Urząd Gminy Paszowice pełni istotną funkcję koordynacji różnorodnych działań i projektów, które mają na celu rozwój gminy. Duże znaczenie przywiązuje się do inwestycji w infrastrukturę, takiej jak modernizacja sieci wodociągowej, rozbudowa dróg czy tworzenie nowych miejsc rekreacyjnych, takich jak boiska sportowe czy place zabaw. Dodatkowo Urząd Gminy Paszowice angażuje się w usprawnianie transportu publicznego poprzez inicjowanie projektów związanych z budową nowych przystanków czy modernizacją linii autobusowych.

Aby zapewnić skuteczne zarządzanie, Urząd Gminy Paszowice został podzielony na różne wydziały, z których każdy odpowiada za konkretne dziedziny działalności. Przykładowo, Wydział Komunikacji gminy Paszowice jest odpowiedzialny za sprawy związane z transportem, takie jak rejestracja pojazdów czy wydawanie dokumentów dotyczących prawa jazdy. Dla wygody mieszkańców, Urząd Gminy Paszowice umożliwia realizację wielu formalności online, co ułatwia i przyspiesza proces załatwiania administracyjnych zadań związanych z komunikacją i transportem.

Urząd Gminy Paszowice wydziały

Urząd Gminy Paszowice jest podzielony na wydziały, z czego każdy spełnia swoje określone zadania. W Urzędzie Gminy Paszowice wydziały są obsługiwane przez pracowników, którzy moją odpowiednią wiedzę z danego zakresu. Podział na wydziały w Urzędzie Gminy Paszowice pozwala na ułatwienie w załatwianiu spraw w danej jednostce. Działające jednostki organizacyjne to między innymi Wydział Komunikacji Gminy Paszowice, Wydział Spraw Obywatelskich czy Wydział Ochrony Środowiska.

Urząd Gminy Paszowice Wydział Komunikacji

Jednym z wydziałów znajdujących się w Urzędzie Gminy Paszowice, jest wydział komunikacji. Do jego zadań należy między innymi:

 • rejestracja pojazdów,
 • wydawanie dowodów rejestracyjnych, kart pojazdów, tablic rejestracyjnych oraz oznaczeń pojazdów mieszkańcom gminy Paszowice,
 • wydawanie praw jazdy,
 • nadzór nad ośrodkami szkolenia kierowców w gminie Paszowice.

Urząd Gminy Paszowice prawo jazdy

Aby uzyskać prawo jazdy w Urzędzie Gminy Paszowice, należy przygotować odpowiednie dokumenty. Pierwszym z nich jest wniosek o prawo jazdy. Można go wypełnić w urzędzie lub pobrać oraz uzupełnić w domu. Należy także wziąć ze sobą orzeczenie lekarskie, aktualne zdjęcie spełniające wszystkie wymagania, a także dowód osobisty lub paszport. Zwykle na wydanie prawa jazdy w Urzędzie Gminy Paszowice trwa od 14 do 30 dni roboczych chodź, istnieją przypadki, w których ten okres może się wydłużyć.

Mapa Urząd Gminy Paszowice

Liczba wyświetleń: 158Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS