Urząd Gminy Pruszcz Gdański

Urząd Gminy Pruszcz Gdański

Kategoria: Urząd Gminy

Województwo: pomorskie

Urząd Gminy Pruszcz Gdański

Urząd Gminy Pruszcz Gdański oferty pracy, wydziały, adres, telefon, BIP. Podatek od nieruchomości w Urząd Gminy Pruszcz Gdański. Wydanie dowodu osobistego.

Urząd Gminy Pruszcz Gdański

W Urząd Gminy Pruszcz Gdański oferty pracy dotyczące stanowisk w referatach placówki są udostępnione do wglądu każdego interesanta. Wszystkie propozycje są odpowiednio opisane pod względem obowiązków, kwalifikacji, wykształcenia i doświadczenia wymaganego na podanym stanowisku pracy. Praca Urząd Gminy Pruszcz Gdański odbywa się w godzinach działalności instytucji. Wszelkie informacje dotyczące danych teleadresowych, działalności urzędu i ofert pracy są zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Urząd Gminy Pruszcz Gdański BIP.

Urząd Gminy Pruszcz Gdański podatek od nieruchomości

Podatkiem od nieruchomości w Urząd Gminy Pruszcz Gdański zajmuje się Referat Podatków i Opłat. Obowiązek podatkowy powstaje w momencie zakupu, przejęcia gruntów czy obiektów budowlanych. Obowiązkowymi dokumentami, które powinny być dostarczone w ciągu 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego, jest formularz IN-1 wraz z załącznikami. Dokumenty można złożyć w siedzibie Urzędu Gminy w Pruszczowie Gdańskim, przez tradycyjną pocztę na adres placówki lub za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP. Jednostka wydaje decyzję o wysokości podatku od nieruchomości w ciągu 30 dni.  W Urząd Gminy Pruszcz Gdański podatek od nieruchomości nie podlega opłacie przy składaniu dokumentów. 

Urząd Gminy Pruszcz Gdański podatek od nieruchomości telefon: 58 692 94 32

Urząd Gminy Pruszcz Gdański wydziały

Struktura organizacyjna Urzędu Gminy w Pruszczowie Gdańskim jest odgórnie ustalona na podstawie określonych ustaw przypisanych do urzędu. Placówka jest podzielona na wydziały, dzięki czemu załatwianie spraw w jednostce jest niesamowicie sprawne i szybkie. Pracownicy odpowiadający za konkretne stanowiska w Pruszcz Gdański Urząd Gminy mają przydzielone zadania charakterystyczne dla danego wydziału. W Urząd Gminy Pruszcz Gdański wydziały są podzielone, na referaty, do których należą:

 • Referat Spraw Obywatelskich
 • Referat Podatków i Opłat
 • Referat Finansowy
 • Referat Organizacyjno- Administracyjny
 • Referat Oświaty i Spraw Społecznych
 • Referat Gospodarki Komunalnej
 • Referat Gospodarki Przestrzennej i Rozwoju Gminy
 • Referat Inwestycji i Remontów
 • Referat Zamówień Publicznych 
Urząd Gminy Pruszcz Gdański kontakt

Placówka, jaką jest Nowy Urząd Gminy Pruszcz Gdański, podaje do kontaktu numery telefonów do centrali wszystkich wydziałów, na które jest podzielony. Każdy interesant chcący się z nim połączyć może skorzystać z umieszczonego na stronie internetowej spisu numeru telefonów. Stanowiska telefonicznej obsługi klienta są obsługiwane przez pracowników placówki, w godzinach jej urzędowania. Wszelkie sprawy można załatwić bezpośrednio w siedzibie Urzędu Gminy Pruszcz Gdański, która znajduje się na ul. Zakątek 1 w Juszkowie. Urząd Gminy Pruszcz Gdański kontakt z jednostką umożliwia przez udostępniony adres e-mail, na który można wysyłać wiadomości. 

Urząd Gminy Pruszcz Gdański adres: ul. Zakątek 1, 83-000 Juszkowo 
E-mail: [email protected] 
NIP: 593 21 40 699 
REGON: 191674931

Urząd Gminy Pruszcz Gdański telefon: 58 692 94 00

Urząd Gminy Pruszcz Gdański godziny otwarcia:

Poniedziałek07:30-15:30 
Wtorek07:30-15:30  
Środa09:00-17:00 
CzwartekInteresanci nie są przyjmowani  (dzień wewnętrzny)
Piątek07:30-15:30  
SobotaZamknięte
Niedziela Zamknięte

Kasa urzędu czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 08:00-14:00.

Urząd Gminy Pruszcz Gdański dowody osobiste

W Urząd Gminy Pruszcz Gdański dowody osobiste  są dokumentami obowiązkowymi od 18- tego roku życia, potwierdzającymi tożsamość posiadacza. Dowód można uzyskać po wcześniejszym złożeniu wniosku w siedzibie Urzędu Gminy w Pruszczowie Gdańskim. Wniosek o wydanie dowodu osobistego dla osoby mającej mniej niż 12 lat można złożyć za pomocą platformy elektronicznej. Każdy wniosek powinien być zaopatrzony w odpowiednio wykonaną kolorową fotografię wnioskodawcy. Zdjęcie musi mieć wyznaczone przez urząd wymiary. Urząd Gminy Pruszcz Gdański dowód osobisty wydaje do 30 dni od dnia złożenia wniosku. Interesanci chcący uzyskać dokument potwierdzający tożsamość nie muszą płacić za jego wydanie, ponieważ ten proces jest całkowicie bezpłatny. 

Liczba wyświetleń: 2642Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS