Urząd Gminy Rakoniewice – Gmina Rakoniewice

Kategoria: Urząd Gminy

Województwo: wielkopolskie

Urząd Gminy Rakoniewice – Gmina Rakoniewice

Skontaktuj się z Urzędem Gminy w Rakoniewicach – telefon, kontakt. Aktualne godziny otwarcia w Urzędzie Gminy Rakoniewice. Co można załatwić w Urzędzie Gminy Rakoniewice?

Kontakt z Urzędem Gminy Rakoniewic

Aby skontaktować się z Urzędem Gminy w Rakoniewicach, najlepiej skorzystać z danych kontaktowych dostępnych na stronie instytucji. W obecnej sytuacji Urząd Gminy Rakoniewic prowadzi kontakt z mieszkańcami między innymi zdalnie, za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Należy pamiętać, że możliwość skontaktowania się z Urzędem Gminy Rakoniewic jest ograniczona do godzin otwarcia placówki.

Wszelkie potrzebne informacje dotyczące pracy Urzędu Gminy Rakoniewic udostępniane są osobom zainteresowanym osobiście w placówce.

Urząd Gminy Rakoniewice godziny otwarcia

W celu uzyskania informacji na temat godzin otwarcia Urzędu Gminy Rakoniewic warto zajrzeć na stronę internetową instytucji, gdzie na bieżąco są aktualizowane informacje. Przed wizytą w urzędzie zaleca się sprawdzenie godzin pracy, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Urząd Gminy Rakoniewic obsługuje petentów w dni robocze, zgodnie z podanymi godzinami pracy. W przypadku dni wolnych od pracy ustawowo Urząd Gminy Rakoniewic jest zamknięty. W sytuacji zmian w harmonogramie pracy urzędu informacje zostaną udostępnione online oraz w widocznym dla petentów miejscu.

Urząd Gminy Rakoniewice jest instytucją, która odpowiada za prowadzenie administracji miasta. Do głównych obowiązków Urzędu Gminy należy dbanie o dobro mieszkańców Rakoniewic, prowadzenie spraw związanych z gospodarką, kulturą, społeczeństwem, planowanie i realizacja inwestycji oraz zarządzanie infrastrukturą.

Kontakt Urząd Gminy Rakoniewice

Adres: Osiedle Parkowe 1, 62-067 Rakoniewice

Telefon: 34 359 90 04,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Gminy Rakoniewice:

  • Poniedziałek 8:00-16:00
  • Wtorek 7:00-15:00
  • Środa 7:00-15:00
  • Czwartek 7:00-15:00
  • Piątek 7:00-15:00

Gmina Rakoniewice

Urząd Gminy Rakoniewice jest instytucją, w której mieszkańcy mogą załatwiać wiele spraw związanych z codziennym życiem, czy sprawami administracyjnymi. Osoby zamieszkujące Gminę Rakoniewice mogą również zgłaszać swoje problemy związane między innymi z infrastrukturą drogową, czy innymi sprawami z zakresu świadczonych usług Urzędu Gminy Rakoniewice. Udając się do UG Rakoniewic, można uzyskać również informację o planowanych inwestycjach, przetargach, czy organizowanych imprezach masowych. Urząd Gminy w Rakoniewicach działa efektywnie dzięki podziałowi na różne wydziały, z których każdy pełni specyficzne funkcje i obsługuje określone dziedziny. Dzięki tej strukturze mieszkańcy mają możliwość skierowania swoich spraw do odpowiedniego wydziału, co przyspiesza proces załatwiania administracyjnych formalności.

Na przykład, Wydział Komunikacji gminy Rakoniewice zajmuje się rejestracją pojazdów oraz wydawaniem dokumentów związanych z transportem. To tutaj mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie problemy dotyczące dróg i chodników oraz uzyskiwać informacje na temat przepisów drogowych. Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Rakoniewicach natomiast zajmuje się przyjmowaniem i przetwarzaniem wniosków o dowody osobiste, rejestrację urodzeń i zgonów, a także udzielaniem informacji dotyczących stanu cywilnego.

Urząd Gminy Rakoniewice prawo jazdy

Urząd Gminy Rakoniewice to miejsce, w którym mieszkańcy mogą załatwić wiele spraw, w tym sprawy związane z prawem jazdy. W Wydziale Komunikacji możliwe jest złożenie wniosku o wydanie prawa jazdy, przedłużenie jego ważności, czy też zmianę danych osobowych znajdujących się na blankiecie. Aby złożyć tego typu wnioski, należy udać się osobiście do Wydziału Komunikacji Urzędu Gminy w Rakoniewicach i przedstawić wszystkie wymagane dokumenty.

Mapa Urząd Gminy Rakoniewice

Liczba wyświetleń: 321Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS