Urząd Gminy Rząśnik – Gmina Rząśnik

Kategoria: Urząd Gminy

Województwo: dolnośląskie

Urząd Gminy Rząśnik – Gmina Rząśnik

Sposoby kontaktu z Urzędem Gminy Rząśnika . Aktualne godziny otwarcia Urzędu Gminy Rząśnik, godziny obsługi petentów. Urząd Gminy Rząśnik kontakt, telefon, adres.

Urząd Gminy w Rząśniku kontakt

Aby skontaktować się z Urzędem Gminy w Rząśniku można skorzystać z wybranego z dostępnych sposobów. Gdy potrzeba kontaktu jest pilna, najlepszą opcją będzie wykonanie połączenia telefonicznego. Niestety nie wszystko można załatwić telefonicznie. Z tego względu, w niektórych przypadkach kontakt z Urzędem Gminy w Rząśniku trzeba zrealizować odwiedzając placówkę osobiście. Innym sposobem na kontakt z Urzędem Gminy Rząśnik jest poczta elektroniczna. Wszelkie wiadomości kierowane do Urzędu Gminy Rząśnik należy wysyłać na adres e-mail instytucji.

Urząd Gminy Rząśnik kontakt z mieszkańcami Rząśnika prowadzi przez telefon. W placówce istnieje możliwość skontaktowania się bezpośrednio z wybranym wydziałem wewnętrznym.

Urząd Gminy Rząśnik godziny otwarcia

Przed skontaktowaniem się z Urzędem Gminy w Rząśniku, warto, jest spojrzeć na godziny otwarcia, ponieważ właśnie podczas tych godzin możliwy jest kontakt z instytucją. Urząd Gminy Rząśnik godziny otwarcia ustanowił odpowiednio do potrzeb petentów. Na ten moment w soboty oraz w niedziele Urząd Gminy w Rząśniku nie jest czynny.

Kontakt Urząd Gminy Rząśnik

Adres: ul. Jesionowa 3, 07-205 Rząśnik

Telefon: (+48 29) 5929 260,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Gminy Rząśnik:

 • Poniedziałek 8:00-16:00
 • Wtorek 7:15-15:15
 • Środa 7:15-15:15
 • Czwartek 7:15-15:15
 • Piątek 7:15-15:15

Gmina Rząśnik

Urząd Gminy Rząśnik jest instytucją, w której mieszkańcy mogą załatwiać wiele spraw związanych z codziennym życiem, czy sprawami administracyjnymi. Osoby zamieszkujące Gminę Rząśnik mogą również zgłaszać swoje problemy związane między innymi z infrastrukturą drogową, czy innymi sprawami z zakresu świadczonych usług Urzędu Gminy Rząśnik. Udając się do UG Rząśnika , można uzyskać również informację o planowanych inwestycjach, przetargach, czy organizowanych imprezach masowych. Urząd Gminy w Rząśniku działa efektywnie dzięki podziałowi na różne wydziały, z których każdy pełni specyficzne funkcje i obsługuje określone dziedziny. Dzięki tej strukturze mieszkańcy mają możliwość skierowania swoich spraw do odpowiedniego wydziału, co przyspiesza proces załatwiania administracyjnych formalności.

Na przykład, Wydział Komunikacji gminy Rząśnik zajmuje się rejestracją pojazdów oraz wydawaniem dokumentów związanych z transportem. To tutaj mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie problemy dotyczące dróg i chodników oraz uzyskiwać informacje na temat przepisów drogowych. Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Rząśniku natomiast zajmuje się przyjmowaniem i przetwarzaniem wniosków o dowody osobiste, rejestrację urodzeń i zgonów, a także udzielaniem informacji dotyczących stanu cywilnego.

Urząd Gminy Rząśnik podatek od nieruchomości

Podatek od nieruchomości do Urzędu Gminy Rząśnika mają obowiązek odprowadzić osoby fizyczne, prawne oraz jednostki organizacyjne, które są:

 • właścicielami obiektów budowlanych lub też nieruchomości,
 • użytkownikami wieczystych gruntów,
 • posiadaczami samoistnych obiektów budowlanych lub nieruchomości,
 • posiadaczami nieruchomości lub ich części, lub też obiektów budowlanych lub ich części, które stanowią własność jednostki samorządu terytorialnego lub Skarbu Państwa.

W placówce jaką jest Urząd Gminy Rząśnik podatek od nieruchomości można zapłacić w kasie, a także online przelewem na numer konta Urzędu Gminy w Rząśniku.

Urząd Gminy Rząśnik dowody osobiste

Aby złożyć wniosek o dowód osobisty w Urzędzie Gminy Rząśnik, należy dostarczyć odpowiednie dokumenty oraz fotografię w kolorze spełniającą wymagania. W przypadku gdy o dowód osobisty stara się osoba niepełnoletnia wypełnić wniosek muszą rodzice lub też opiekunowie prawni. Urząd Gminy Rząśnika dowód osobisty wydaje zwykle po 30 dniach roboczych od złożenia wniosku.

Mapa Urząd Gminy Rząśnik

Liczba wyświetleń: 549Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS