Urząd Gminy Swarzędz – Gmina Swarzędz

Kategoria: Urząd Gminy

Województwo: wielkopolskie

Urząd Gminy Swarzędz – Gmina Swarzędz

Wydziały w Urzędzie Gminy w Swarzędzu. Telefon Urzędu Gminy Swarzędz, adres e-mail. Aktualne Godziny otwarcia Urzędu Gminy Swarzędza.

Urząd Gminy w Swarzędzu kontakt

Urząd Gminy Swarzędz kontakt umożliwia petentom na parę różnych sposobów. Aby skontaktować się z Urzędem Gminy w Swarzędzu można skorzystać z poczty elektronicznej, telefonu. Jednak należy wiedzieć o tym, że wybierając kontakt z Urzędem Gminy w Swarzędzu, korzystając z poczty elektronicznej, czas oczekiwania na odpowiedź może być dłuższy niż w przypadku formy telefonicznej. Dlatego też w przypadku pilnej potrzeby kontaktu z Urzędem Gminy w Swarzędzu zaleca się korzystać z telefonu. Istnieje także opcja na osobiste odwiedzenie Urzędu Gminy w Swarzędzu w celu uzyskania potrzebnych informacji.

Godziny otwarcia Urzędu Gminy w Swarzędzu

Urząd Gminy Swarzędz godziny otwarcia ma zgodne z godzinami, w których są przyjmowani interesanci. Instytucje Urząd Gminy Swarzędz można osobiście odwiedzić od poniedziałku do piątku. Niestety w soboty oraz w niedziele wizyty stacjonarne są niemożliwe. Warto, także przed wizytą w Urzędzie Gminy w Swarzędzu zarezerwować wizytę na konkretny termin, aby uniknąć niechcianej kolejki.

Kontakt Urząd Gminy Swarzędz

Adres: Rynek 1, 62-020 Swarzędz

Telefon: 61 651 20 00,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Gminy Swarzędz:

 • poniedziałek 8:30-15:30
 • wtorek 8:00-15:00
 • środa 8:00-15:00
 • czwartek 8:00-15:00
 • piątek 8:00-15:00

Gmina Swarzędz

Urząd Gminy Swarzędzu to instytucja rządowa, która zajmuje się zarządzaniem gminą. Ich główne zadania to dbanie o mieszkańców a co z tym powiązane prowadzenie spraw związanych z gospodarką, kulturą i społeczeństwem. Zarządcy Gminy Swarzędz jest odpowiedzialny za przyznawanie pozwoleń i zgód na działalność gospodarczą, zarządzanie nieruchomościami i budynkami oraz utrzymanie porządku i czystości w gminie. Pracownicy Urzędu Gminy współpracują z innymi instytucjami i organizacjami oraz utrzymują kontakt z mieszkańcami.

Jednostka organizacyjna, znana jako Urząd Gminy Swarzędz, stanowi podstawę dla efektywnego działania władz lokalnych. To tam wójt, burmistrz lub prezydent podejmuje decyzje na podstawie uchwał rady gminy lub rady miejskiej oraz realizuje zadania miasta lub gminy zgodnie z przepisami prawa. Trzeba wiedzieć, że struktura Urzędu Gminy Swarzędza została odpowiednio uporządkowana. W skład Urzędu Gminy Swarzędza wchodzą wydziały, a także samodzielne komórki organizacyjne takie jak Wydział Komunikacji Gminy Swarzędz czy Wydział Spraw Obywatelskich.

Urząd Gminy Swarzędz podatek od nieruchomości

Podatek od nieruchomości do Urzędu Gminy Swarzędza mają obowiązek odprowadzić osoby fizyczne, prawne oraz jednostki organizacyjne, które są:

 • właścicielami obiektów budowlanych lub też nieruchomości,
 • użytkownikami wieczystych gruntów,
 • posiadaczami samoistnych obiektów budowlanych lub nieruchomości,
 • posiadaczami nieruchomości lub ich części, lub też obiektów budowlanych lub ich części, które stanowią własność jednostki samorządu terytorialnego lub Skarbu Państwa.

W placówce jaką jest Urząd Gminy Swarzędz podatek od nieruchomości można zapłacić w kasie, a także online przelewem na numer konta Urzędu Gminy w Swarzędzu.

Urząd Gminy Swarzędz dowody osobiste

Aby złożyć wniosek o dowód osobisty w Urzędzie Gminy Swarzędz, należy dostarczyć odpowiednie dokumenty oraz fotografię w kolorze spełniającą wymagania. W przypadku gdy o dowód osobisty stara się osoba niepełnoletnia wypełnić wniosek muszą rodzice lub też opiekunowie prawni. Urząd Gminy Swarzędza dowód osobisty wydaje zwykle po 30 dniach roboczych od złożenia wniosku.

Mapa Urząd Gminy Swarzędz

Liczba wyświetleń: 448Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS