Urząd Gminy Turek – Gmina Turek

Kategoria: Urząd Gminy

Województwo: wielkopolskie

Urząd Gminy Turek – Gmina Turek

Urząd Gminy w Turku - kontakt, telefon, numer. Godziny otwarcia Urzędu Gminy w Turku dostępne na stronie. Sprawy możliwe do załatwienia w Urzędzie Gminy Turek.

Urząd Gminy Turek kontakt

Kontakt z Urzędem Gminy w Turku możliwy jest na kilka sposobów. Urząd Gminy Turek kontakt realizuje między innymi poprzez elektroniczną skrzynkę pocztową. Wszelkie wiadomości kierowane do Urzędu Gminy w Turku należy wysyłać na odpowiednią elektroniczną skrzynkę pocztową urzędu. Pracownicy, którzy zajmują się obsługą klienta w Urzędzie Gminy w Turku, starają się odpowiadać na wszelkie wiadomości wysyłane przez interesantów poprzez elektroniczną skrzynkę pocztową tak szybko, jak jest to tylko możliwe.

Oczywiście nie jest to jedyny sposób na skontaktowanie się z Urzędem Gminy w Turku. Inną formą pozwalającą na kontakt z Urzędem Gminy w Turku jest forma telefoniczna. Jest to obecnie najszybszy sposób na skontaktowanie się z Urzędem Gminy Turek. Istnieje także opcja na osobiste odwiedzenie placówki. Należy pamiętać, że kontakt z Urzędem Gminy w Turku możliwy jest jedynie w godzinach otwarcia instytucji.

Urząd Gminy Turek godziny otwarcia

Godziny otwarcia w Urzędzie Gminy w Turku są takie same jak godziny, w których obsługiwani są interesanci. Właśnie w tych godzinach możliwe jest skontaktowanie się z Urzędem Gminy w Turku. Instytucja Urzędu Gminy Turek jest otwarta we wszystkie dni robocze. W soboty oraz w niedziele Urząd Gminy Turek jest zamknięty. Warto także wiedzieć o tym, że istnieje możliwość na wcześniejsze zarezerwowanie osobistej wizyty.

Kontakt Urząd Gminy Turek

Adres: ul. Ogrodowa 4, 62-700 Turek

Telefon: (+48 63) 279 40 60, (+48 63) 279 40 66

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Gminy Turek:

 • poniedziałek 7:30-15:30
 • wtorek 7:30-15:30
 • środa 7:30-15:30
 • czwartek 7:30-15:30
 • piątek 7:30-15:30

Gmina Turek

Urząd Gminy w Turku jest instytucją odpowiedzialną za administrowanie i zarządzanie gminą. Jego główne zadania obejmują dbanie o mieszkańców Turku, prowadzenie spraw związanych z gospodarką, kulturą i społeczeństwem, planowaniem i realizacja inwestycji oraz zarządzanie infrastrukturą. Urząd Gminy Turek to jednostka, która zapewnia wykonanie uchwał rady miasta oraz realizację zadań przewidzianych przez prawo dla miasta lub gminy. Na jego czele Urzędu Gminy Turek stoi wójt lub burmistrz.

Jako instytucja rządowa, Urząd Gminy Turku odpowiada również za udzielanie pozwoleń i zgód na działalność gospodarczą, zarządzanie nieruchomościami i budynkami, a także utrzymywanie czystości i porządku w gminie. Pracownicy Urzędu Gminy Turku wykonują powierzone im zadania, a także współpracują z innymi instytucjami i organizacjami oraz utrzymują kontakt z mieszkańcami. W Urzędzie Gminy Turku realizowane są formalności z szerokiego zakresu, w tym różnego rodzaju zgłoszenia, wnioski i zażalenia.

Urząd Gminy Turek wydziały

Urząd Gminy Turek jest podzielony na wydziały, z czego każdy spełnia swoje określone zadania. W Urzędzie Gminy Turek wydziały są obsługiwane przez pracowników, którzy moją odpowiednią wiedzę z danego zakresu. Podział na wydziały w Urzędzie Gminy Turku pozwala na ułatwienie w załatwianiu spraw w danej jednostce. Działające jednostki organizacyjne to między innymi Wydział Komunikacji Gminy Turku, Wydział Spraw Obywatelskich czy Wydział Ochrony Środowiska.

Urząd Gminy Turek Wydział Komunikacji

Jednym z wydziałów znajdujących się w Urzędzie Gminy Turek, jest wydział komunikacji. Do jego zadań należy między innymi:

 • rejestracja pojazdów,
 • wydawanie dowodów rejestracyjnych, kart pojazdów, tablic rejestracyjnych oraz oznaczeń pojazdów mieszkańcom gminy Turek,
 • wydawanie praw jazdy,
 • nadzór nad ośrodkami szkolenia kierowców w gminie Turek.

Urząd Gminy Turek prawo jazdy

Aby uzyskać prawo jazdy w Urzędzie Gminy Turek, należy przygotować odpowiednie dokumenty. Pierwszym z nich jest wniosek o prawo jazdy. Można go wypełnić w urzędzie lub pobrać oraz uzupełnić w domu. Należy także wziąć ze sobą orzeczenie lekarskie, aktualne zdjęcie spełniające wszystkie wymagania, a także dowód osobisty lub paszport. Zwykle na wydanie prawa jazdy w Urzędzie Gminy Turek trwa od 14 do 30 dni roboczych chodź, istnieją przypadki, w których ten okres może się wydłużyć.

Mapa Urząd Gminy Turek

Liczba wyświetleń: 381Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS