Urząd Stanu Cywilnego Dęblin – USC Dęblina

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: lubelskie

Urząd Stanu Cywilnego Dęblin – USC Dęblina

Urząd Stanu Cywilnego w Dęblinie – odpisy aktów stanu cywilnego. Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Dęblinie. Urząd Stanu Cywilnego Dęblin kontakt.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego [miatso]

Kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Dęblinie można uzyskać telefonicznie, mailowo lub też osobiście. W przypadku pilnych spraw zaleca się kontakt telefoniczny z USC w Dęblinie, ponieważ pozwala on na najszybsze uzyskanie potrzebnej pomocy. Nie wszystkie sprawy można załatwić przez telefon, z tego względu Urząd Stanu Cywilnego Dęblin udostępnia również inne kanały kontaktowe. Często wymagana jest osobista wizyta w USC Dęblin. Trzeba pamiętać, że Urząd Stanu Cywilnego Dęblin kontakt prowadzi wyłącznie w godzinach otwarcia placówki.

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Dęblinie

Przed kontaktowaniem się z Urzędem Stanu Cywilnego w Dęblinie lub osobistym odwiedzeniem placówki, warto, jest zapoznać się z jej godzinami w otwarcia. To właśnie wtedy Urząd Stanu Cywilnego w Dęblinie umożliwia kontakt. USC Dęblin otwarty jest we wszystkie dni robocze w wyznaczonych godzinach. warto pamiętać, że Urząd Stanu Cywilnego Dęblin godziny otwarcia ustala zgodnie z potrzebami odwiedzających go petentów.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Dęblin

Adres: Rynek 12, 08-530 Dęblin

Telefon: 81 883 06 29 ,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Dęblin:

 • Poniedziałek 7:30 - 16:00
 • Wtorek 7:30 - 16:00
 • Środa 7:30 - 16:00
 • Czwartek 7:30 - 16:00
 • Piątek 7:30 - 16:00

Dęblin Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Stanu Cywilnego (USC) zajmuje się rejestracją aktów urodzenia, małżeństwa, rozwodu, separacji i zgonu. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Dęblinie można złożyć dokumenty i uzyskać zaświadczenia o stanie cywilnym, a także uzyskać odpisy aktów stanu cywilnego – pełne lub skrócone.

Urząd Stanu Cywilnego Dęblin akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Dęblina, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Dęblinie zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Dęblin jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Dęblinie? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Dęblinie dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Dęblin ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Dęblinie. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dęblinie przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dęblinie należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dęblinie ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Dęblinie? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dęblinie jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Dęblinie, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Dęblin czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Dęblin

Liczba wyświetleń: 416Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS