Urząd Stanu Cywilnego Łuków – USC Łukowa

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: lubelskie

Urząd Stanu Cywilnego Łuków – USC Łukowa

Urząd Stanu Cywilnego w Łukowie – godziny otwarcia, kontakt. Jak uzyskać akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łukowie? USC Łuków ślub cywilny.

Urząd Stanu Cywilnego w Łukowie kontakt

Urząd Stanu Cywilnego w Łukowie udostępnia petentom kilka sposobów kontaktu. Oczywiście można udać się osobiście do USC Łukowa, jednak w większości przypadków wymaga to wcześniejszej rejestracji, szczególnie w przypadku rejestracji małżeństwa. Możliwe jest także skorzystanie z połączenia telefonicznego, podczas którego pracownik urzędu udzieli pomocy lub odpowiedzi na pytania. Urząd Stanu Cywilnego Łuków kontakt alternatywnie prowadzi przez e-maila lub list tradycyjny. W każdym przypadku ważne jest podanie imienia i nazwiska, a także numeru telefonu lub adresu e-mail, aby pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Łukowie mogli skontaktować się w razie potrzeby.

Urząd Stanu Cywilnego w Łukowie godziny otwarcia

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Łukowie są ustalane przez kierownika instytucji. Można mieć pewność, że w placówce jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Łuków godziny otwarcia zostały ustalone tak aby jak najwięcej interesantów mogło załatwić potrzebne sprawy. Harmonogram pracy zamieszczono powyżej, warto skontaktować się z USC w Łukowie w sprawie godzin otwarcia jeżeli występują wątpliwości.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Łuków

Adres: Eugeniusza Kwiatkowskiego 3, 21-400 Łuków

Telefon: 25 798 29 05,

Email:

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Łuków:

  • Poniedziałek 7:30-15:30
  • Wtorek 7:30-15:30
  • Środa 7:30-15:30
  • Czwartek 7:30-15:30
  • Piątek 7:30-15:30

Urząd Stanu Cywilnego w Łukowie

Urząd Stanu Cywilnego jest to jednostka organizacyjna, która wchodzi w skład Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta. Głównymi zadaniami Urzędu Stanu Cywilnego w Łukowie jest rejestracja urodzeń, małżeństw oraz zgonów poprzez sporządzanie aktów stanu cywilnego. Udając się do USC Łuków, można także uzyskać skrócony lub zupełny odpis z aktów stanu cywilnego przechowywanych w archiwum placówki.

Jak uzyskać odpis aktu zgonu w Łukowie?

Aby uzyskać odpis aktu zgonu w Łukowie, należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego Łukowa. W placówce trzeba złożyć wniosek zawierający podstawowe informacje na temat osoby, której akt dotyczy, takie jak imię i nazwisko, data i miejsce zgonu. Czas oczekiwania na wydanie aktu zgonu w Łukowie zależy od obciążenia Urzędu Stanu Cywilnego. Można mieć pewność, że pracownicy placówki dołożą wszelkich starań aby dokument wydać podczas jednej wizyty w placówce.

Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łukowie

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Łukowie można zawrzeć związek małżeński. Aby to zrobić, należy najpierw złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie. Natomiast w dniu ślubu stawić się w urzędzie o wyznaczonym czasie, wraz ze świadkami oraz ważnymi dokumentami tożsamości. Po zakończeniu ceremonii para otrzymuje od kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Łukowie odpis aktu małżeństwa.

Ślub w USC w Łukowie – czas oczekiwania

Ile trzeba czekać na ślub w USC Łuków? Zależy to od obciążenia urzędu oraz dostępności terminów. Czas oczekiwania może się różnić w zależności od pory roku, popularności danej daty lub dni tygodnia. Dlatego też, jeśli para chce zawrzeć małżeństwo w konkretnym terminie, powinna jak najwcześniej skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Łukowie i zarezerwować wymarzony termin. Urząd Stanu Cywilnego Łuków ślub może zrealizować także poza swoją siedzibą. Niestety w tym przypadku trzeba liczyć się także z dodatkowymi kosztami.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Łuków

Liczba wyświetleń: 359Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS