Urząd Stanu Cywilnego Orzysz – USC Orzysza

Urząd Stanu Cywilnego Orzysz – akty stanu cywilnego, śluby. Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Orzyszu. USC Orzysz kontakt, telefon, adres.

Urząd Stanu Cywilnego Orzysz kontakt

Aby uzyskać kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Orzyszu, należy skorzystać z wybranego z dostępnych sposobów. Obecnie Urząd Stanu Cywilnego Orzysz kontakt realizuje na parę różnych sposobów. Jednym z nich jest kontakt poprzez elektroniczną skrzynkę pocztową. Kontakt z USC Orzysz można także uzyskać, udając się osobiście do placówki. Gdy jednak sprawa jest bardzo pilna i ważne jest to, aby skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Orzyszu jak najszybciej, można skorzystać z numeru telefonu.

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Orzyszu

Urząd Stanu Cywilnego w Orzyszu jest otwarty od poniedziałku do piątku w wybranych godzinach. Właśnie wtedy możliwy jest kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Orzyszu. W soboty oraz niedziele Urząd Stanu Cywilnego w Orzyszu jest zamknięty. Ustalone przez USC Orzysz godziny otwarcia mogą różnić się w zależności od dnia. Harmonogram pracy jest stworzony tak aby jak najwięcej mieszkańców Orzysza mogło zrealizować formalności.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Orzysz

Adres: Giżycka 15, 12-250 Orzysz

Telefon: 87 424 10 45,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Orzysz:

 • Poniedziałek 8:00 - 15:30
 • Wtorek 8:00 - 15:30
 • Środa 8:00 - 15:30
 • Czwartek 8:00 - 15:30
 • Piątek 8:00 - 15:30

Urząd Stanu Cywilnego w Orzyszu

Urząd Stanu Cywilnego Orzysz (USC w Orzyszu) to instytucja państwowa odpowiedzialna za prowadzenie rejestrów stanu cywilnego, czyli rejestracji urodzeń, małżeństw, rozwodów, zmiany imienia i nazwiska oraz zgonów. USC Orzysz wydaje także odpowiednie dokumenty urzędowe, takie jak: akt urodzenia, akt małżeństwa, akt zgonu, zaświadczenie o stanie cywilnym czy zaświadczenie o zameldowaniu. Urząd Stanu Cywilnego w Orzyszu jest ważnym miejscem dla mieszkańców Orzysza, którzy chcą dokonać formalności związanych z ich stanem cywilnym.

Urząd Stanu Cywilnego Orzysz akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Orzysza, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Orzyszu zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Orzysz jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Orzyszu? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Orzyszu dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Orzysz ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Orzyszu. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Orzyszu przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Orzyszu należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Orzyszu ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Orzyszu? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Orzyszu jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Orzyszu, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Orzysz czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Orzysz

Liczba wyświetleń: 203Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS