Urząd Stanu Cywilnego Pleszew – USC Pleszewa

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: wielkopolskie

Urząd Stanu Cywilnego Pleszew – USC Pleszewa

Urząd Stanu Cywilnego w Pleszewie adres, kontakt, numer. Telefony USC Pleszew godziny otwarcia. Urząd Stanu Cywilnego Pleszew odpis aktu stanu cywilnego.

Urząd Stanu Cywilnego w Pleszewie kontakt

W celu skontaktowania się z instytucją rejestrującą stan cywilny w Pleszewie, petent może wybrać jeden z wielu dostępnych kanałów kontaktu. Najpopularniejszą opcją jest skorzystanie z kontaktu telefonicznego, gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania poprzez rozmowę z pracownikiem USC Pleszewa. Placówka jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Pleszew kontakt prowadzi również poprzez pocztę e-mail. Informacje zwrotne przesyłane są w przeciągu kilku dni. Ostatnią możliwością na uzyskanie kontaktu z USC w Pleszewie jest wysłanie listu na adres korespondencyjny placówki. Przy wysyłaniu wiadomości mailowej należy pamiętać o podaniu swojego imienia i nazwiska i adresu zamieszkania. 

Urząd Stanu Cywilnego w Pleszewie godziny otwarcia

Instytucja rejestrująca stan cywilny w Pleszewie działa zgodnie z ustalonym harmonogramem pracy. Obowiązujące w placówce jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Pleszew godziny otwarcia zostały ustalone od poniedziałku do piątku tak aby jak największa ilość mieszkańców Pleszewa mogła zrealizować formalności. Aktualne godziny otwarcia USC Pleszew zamieszczono powyżej. Warto pamiętać, aby sprawdzić możliwość rezerwacji terminu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie, przed planowaną wizytą.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Pleszew

Adres: Rynek 1, 63-300 Pleszew

Telefon: 62 742 83 19,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Pleszew:

  • Poniedziałek 7:30-15:30
  • Wtorek 7:30-15:30
  • Środa 7:30-15:30
  • Czwartek 7:30-15:30
  • Piątek 7:30-15:30

Urząd Stanu Cywilnego Pleszew

Urząd Stanu Cywilnego w Pleszewie zajmuje się rejestracją urodzeń, małżeństw oraz zgonów poprzez sporządzanie aktów stanu cywilnego. Dodatkowo, USC w Pleszewie wydaje odpisy skrócone oraz zupełne z aktów stanu cywilnego. Wydanie takiego dokumentu po raz pierwszy jest całkowicie bezpłatne. Trzeba jednak pamiętać, że w sytuacji w której petent zagubi dokument wydany przez USC Pleszew może zwrócić się o wydanie nowego odpisu. Każdy kolejny wydany przez placówkę odpis to dodatkowe koszty.

Urząd Stanu Cywilnego w Pleszewie odebranie aktu zgonu

W wypadku śmierci bliskiej osoby poza formalnościami związanymi z pogrzebem trzeba również udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w Pleszewie i zgłosić zgon. Jeśli potrzebny jest dokument potwierdzający, należy złożyć wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pleszewie. Wymagane będzie przedstawienie dokumentu tożsamości oraz podanie szczegółowych informacji o zmarłej osobie. Jeżeli Urząd Stanu Cywilnego Pleszew akt zgonu ma wystawić po raz kolejny wymagane jest uiszczenie opłaty administracyjnej. W placówce Urząd Stanu Cywilnego Pleszew akt zgonu wydawany jest tego samego dnia w którym petent zgłosi się po dokument. Jeżeli chodzi o czas oczekiwania na wydanie dokumentu to zależy on od obłożenia pracy w urzędzie oraz sposobu złożenia wniosku.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Pleszew

Liczba wyświetleń: 863Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS