Urząd Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska – USC Środy Wielkopolskiej

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: wielkopolskie

Urząd Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska – USC Środy Wielkopolskiej

Godziny otwarcia i kontakt do Urzędu Stanu Cywilnego w Środzie Wielkopolskiej. Jak otrzymać akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Środzie Wielkopolskiej. Ślub cywilny USC Środa Wielkopolska.

Kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska

Aby skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska, można wykorzystać różne formy kontaktu. Przyjście osobiście do placówki wymaga zwykle wcześniejszej rejestracji, zwłaszcza jeśli chodzi o rejestrację małżeństwa. Można także skorzystać z połączenia telefonicznego lub wysłać e-maila lub list tradycyjny. W każdym przypadku istotne jest podanie swoich danych kontaktowych, aby pracownicy USC mogli skontaktować się z petentem w razie potrzeby. Prowadzony przez Urząd Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska kontakt zdalny odbywa się wyłącznie w godzinach otwarcia placówki. 

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska są ustalane przez kierownika placówki i mają na celu ułatwienie załatwienia potrzebnych spraw dla jak największej liczby interesantów. Harmonogram pracy USC w Środzie Wielkopolskiej można sprawdzić na stronie powyżej. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z instytucją jaką jest Urząd Stanu Cywilnego godziny otwarcia może potwierdzić pracownik centrali telefonicznej.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska

Adres: plac Zamkowy 1, 63-000 Środa Wielkopolska

Telefon: 61 286 77 71,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska:

  • Poniedziałek 8:00-16:00
  • Wtorek 7:00-15:00
  • Środa 7:00-15:00
  • Czwartek 7:00-15:00
  • Piątek 7:00-15:00

Urząd Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska

Urząd Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska to instytucja, która zajmuje się rejestrowaniem i archiwizacją dokumentacji dotyczącej ważnych wydarzeń życiowych, takich jak narodziny, małżeństwa, rozwody i zgony. USC Środa Wielkopolska działa na podstawie prawa, które określa proces rejestracji i przechowywania oficjalnych dokumentów. W placówce można dokonać bieżącej rejestracji narodzin, nadania imion i nazwisk, a także uzyskać akty urodzenia. W Urzędzie Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska możliwa jest także rejestracja małżeństw, rozwodów i zgonów, a archiwum instytucji zawiera cenne dokumenty, które są pomocne dla petentów, potrzebujących ich odpisów.

Jak uzyskać odpis aktu zgonu w Środzie Wielkopolskiej?

Aby uzyskać odpis aktu zgonu w Środzie Wielkopolskiej, należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego Środy Wielkopolskiej. W placówce trzeba złożyć wniosek zawierający podstawowe informacje na temat osoby, której akt dotyczy, takie jak imię i nazwisko, data i miejsce zgonu. Czas oczekiwania na wydanie aktu zgonu w Środzie Wielkopolskiej zależy od obciążenia Urzędu Stanu Cywilnego. Można mieć pewność, że pracownicy placówki dołożą wszelkich starań aby dokument wydać podczas jednej wizyty w placówce.

Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Środzie Wielkopolskiej

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Środzie Wielkopolskiej można zawrzeć związek małżeński. Aby to zrobić, należy najpierw złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie. Natomiast w dniu ślubu stawić się w urzędzie o wyznaczonym czasie, wraz ze świadkami oraz ważnymi dokumentami tożsamości. Po zakończeniu ceremonii para otrzymuje od kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Środzie Wielkopolskiej odpis aktu małżeństwa.

Ślub w USC w Środzie Wielkopolskiej – czas oczekiwania

Ile trzeba czekać na ślub w USC Środa Wielkopolska? Zależy to od obciążenia urzędu oraz dostępności terminów. Czas oczekiwania może się różnić w zależności od pory roku, popularności danej daty lub dni tygodnia. Dlatego też, jeśli para chce zawrzeć małżeństwo w konkretnym terminie, powinna jak najwcześniej skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Środzie Wielkopolskiej i zarezerwować wymarzony termin. Urząd Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska ślub może zrealizować także poza swoją siedzibą. Niestety w tym przypadku trzeba liczyć się także z dodatkowymi kosztami.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Środa Wielkopolska

Liczba wyświetleń: 345Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS