Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych – USC Wałbrzycha

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: dolnośląskie

Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych – USC Wałbrzycha

Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych terminy ślubów. USC Wałbrzych kontakt, telefon, adres siedziby. Urząd Stanu Cywilnego w Wałbrzychu akt urodzenia, zgonu.

Urząd Stanu Cywilnego w Wałbrzychu kontakt

W celu skontaktowania się z instytucją rejestrującą stan cywilny w Wałbrzychu, petent może wybrać jeden z wielu dostępnych kanałów kontaktu. Najpopularniejszą opcją jest skorzystanie z kontaktu telefonicznego, gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania poprzez rozmowę z pracownikiem USC Wałbrzycha. Placówka jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych kontakt prowadzi również poprzez pocztę e-mail. Informacje zwrotne przesyłane są w przeciągu kilku dni. Ostatnią możliwością na uzyskanie kontaktu z USC w Wałbrzychu jest wysłanie listu na adres korespondencyjny placówki. Przy wysyłaniu wiadomości mailowej należy pamiętać o podaniu swojego imienia i nazwiska i adresu zamieszkania. 

Urząd Stanu Cywilnego w Wałbrzychu godziny otwarcia

Instytucja rejestrująca stan cywilny w Wałbrzychu działa zgodnie z ustalonym harmonogramem pracy. Obowiązujące w placówce jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych godziny otwarcia zostały ustalone od poniedziałku do piątku tak aby jak największa ilość mieszkańców Wałbrzycha mogła zrealizować formalności. Aktualne godziny otwarcia USC Wałbrzych zamieszczono powyżej. Warto pamiętać, aby sprawdzić możliwość rezerwacji terminu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wałbrzychu, przed planowaną wizytą.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych

Adres: Mikołaja Kopernika 2, 58-300 Wałbrzych

Telefon: 74 665 52 75,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych:

  • poniedziałek 07:30-15:30
  • wtorek 07:30-16:30
  • środa 07:30-15:30
  • czwartek 07:30-15:30
  • piątek 07:30-14:30

Urząd Stanu Cywilnego w Wałbrzychu

Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych jest to instytucja, która zajmuje się prowadzeniem rejestrów stanu cywilnego, czyli dokumentacji dotyczącej narodzin, ślubów, rozwodów, zgonów i innych zdarzeń związanych z życiem mieszkańców Wałbrzycha. W USC w Wałbrzychu można między innymi rejestrować urodzenia, zawierać małżeństwa, dokonywać zgłoszeń zgonów oraz uzyskiwać odpisy i zaświadczenia dotyczące tych wydarzeń.

Akt zgonu Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych

Aby otrzymać oficjalny dokument stwierdzający zgon, należy zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wałbrzychu. Akt zgonu to dokument rejestrujący faktyczne i prawnie uznanie zgonu danej osoby. Urząd Stanu Cywilnego w Wałbrzychu jest instytucją odpowiedzialną za wydanie aktu zgonu, który jest ważny w celu uregulowania spraw formalnych, takich jak ubezpieczenie, dziedziczenie, a także przekazywanie mienia zmarłego. Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych akt zgonu wydaje na podstawie świadectwa zgonu, które jest wystawiane przez lekarza prowadzącego lub sądową sekcję zwłok. W celu uzyskania aktu zgonu, należy zwrócić się do Urzędu Stanu Cywilnego w Wałbrzychu osobiście.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Wałbrzych

Liczba wyświetleń: 1260Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS