ZUS Żary

ZUS Żary - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Żarach

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: lubuskie

ZUS Żary - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Żarach

ZUS Żary informacja, telefony wewnętrzne, adres, kontakt. Świadczenie emerytalne w ZUS Inspektorat w Żarach. Wnioski, druki do pobrania, godziny otwarcia.

ZUS Żary kontakt

Na ulicy Lotników 1 zlokalizowana jest siedziba placówki, jaką jest ZUS Inspektorat Żary. ZUS Żary kontakt realizuje dzięki udostępnionym do użytku publicznego numerom telefonu. Wszelkie informacje na temat świadczeń, zasiłków przyznawanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Żarach takich jak np. świadczenie 500+, emerytury, renty, zasiłki chorobowe itp. można uzyskać od pracowników zajmujących się właśnie ich udzielaniem. ZUS Żary telefony wewnętrzne obsługuje każdego dnia tygodnia oprócz sobót i niedziel. Inspektorat w Żarach podlega pod Oddział ZUS w Zielonej Górze.

ZUS Żary adres:  ul. Lotników 1 a, 68-200 Żary

ZUS Żary telefon: 

  • 68 374 22 76
  • 68 374 22 76
  • 68 374 22 76

Infolinia Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Żarach: 22 560 16 00 
Infolinia ZUS 500+: 22 290 55 00 
Infolinia ZUS Bon Turystyczny: 22 11 22 111 
Infolinia ZUS płatnik:  22 560 16 00

ZUS Żary godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00-17:00
Wtorek08:00-15:00
Środa08:00-15:00
Czwartek08:00-15:00
Piątek08:00-15:00

W soboty i niedziele pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Żarach nie przyjmuje interesantów. Placówka w te dni jest zamknięta i nie prowadzi żadnych działań. 

ZUS Żary wnioski

Osobny mieszkające na terenie podlegającym pod zasięg terytorialny Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Żarach,  do którego należą:

  • Miasta: Gozdnica, Łęknica, Żagań, Żary
  • Gminy: Brody, Brzeźnica, Iłowa, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Małomice, Niegosławice, Przewóz, Szprotawa, Trzebiel, Tuplice, Wymiarki, Żagań, Żary

W ZUS Żary wnioski dotyczą wszystkich świadczeń, zasiłków i dodatków, które można uzyskać w ZUS Inspektorat Żary. W jednostce, jaką jest  ZUS Żary druki są umieszczone w witrynie internetowej instytucji społecznej. Każdy z wniosków jest sformatowany na plik pdf, dzięki czemu każdy interesant w łatwy sposób może je pobrać. 

ZUS Żary emerytury

Emerytura w Inspektorat ZUS w Żarach jest świadczeniem nieobowiązkowym. Każdy petent, który ukończył wiek emerytalny, (kobiety 60 lat, mężczyźni 65 lat) może ubiegać się o uzyskanie świadczenia emerytalnego. Jeśli takie osoby jednak chcą nadal uczestniczyć w życiu zawodowym i pracować na wybranym stanowisku pracy, mogą starać się o emeryturę w późniejszym czasie, jeśli będą chciały. Petenci chcący uzyskać emeryturę, muszą złożyć wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Żarach wraz z wymaganymi załącznikami. Do wniosku powinny być dołączone dokumenty potwierdzające czas, przez który pracował wnioskodawca oraz wartość wszystkich jego dochodów. Według odgórnych ustaleń wyróżnia się dwa rodzaje emerytur, które w dalszym etapie podlegają kolejnym podziałom. Do nich należy emerytura przysługująca osobom urodzonym przed 1 stycznia 1949 oraz dla osób urodzonych po 31 grudnia 1948 roku. W placówce, jaką jest ZUS Żary informacja dotycząca dokładnego przebiegu wnioskowania o świadczenie emerytalne jest umieszczone na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Żary. 

Liczba wyświetleń: 4113Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS