MOPS Gniezno

MOPS Gniezno – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie

Opublikowano:

Kategoria: MOPS

Województwo: wielkopolskie

MOPS Gniezno – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie

MOPS Gniezno godziny otwarcia, numer telefonu, adres, e-mail. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Gniezno wnioski, dodatek mieszkaniowy, praca, druki.

MOPS Gniezno kontakt

Z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gnieźnie można skontaktować się za pomocą dwóch sposobów. Jednym z nich jest wysłanie wiadomości mailowej za pośrednictwem poczty elektronicznej, natomiast drugim skorzystanie z niżej podanego numeru telefonu. Należy pamiętać, że MOPS Gniezno kontakt zdalny z interesantem umożliwia wyłącznie w czasie godzin otwarcia. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie znajduje się przy ulicy Dworcowej 7. Świadczenia rodzinne wydawane są przy ulicy Pocztowej 11.

MOPS Gniezno Dworcowa 7 numer telefonu: 61 426 25 82, 61 424 11 88

E-mail: [email protected]

Adres:
ul. Dworcowa 7
62-200 Gniezno

MOPS Gniezno Pocztowa 11 numer telefonu: 61102 14 81

E-mail: [email protected]

Adres:
ul. Pocztowa 11
62-200 Gniezno

MOPS Gniezno godziny otwarcia

MOPS Gniezno godziny otwarcia posiada adekwatne do godzin, w których przyjmowani są interesanci. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnieźnie otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. W weekendy petenci nie mogą korzystać z usług instytucji. 

MOPS Gniezno godziny otwarcia:
Poniedziałek: 7:00-15:00
Wtorek: 7:00-15:00
Środa: 7:00-15:00
Czwartek: 7:00-15:00
Piątek: 7:00-15:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte

MOPS Gniezno praca

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zajmuje się w głównej mierze świadczeniem pomocy osobom oraz rodzinom, które znajdują się w ciężkiej sytuacji życiowej. W instytucji, jaką jest MOPS Gniezno praca jest bardzo wymagająca oraz trudna. Każdy pracownik socjalny musi spełniać odpowiednie wymogi oraz wysokie kwalifikacje, aby mógł na wysokim poziomie spełniać przydzielone mu zadania. Ważne jest także posiadanie odpowiedniego wykształcenia, a także doświadczenia zawodowego. W pracy, jaką oferuje MOPS Gniezno, ważne jest to, aby zatrudniona osoba umiała radzić sobie w sytuacjach stresowych, których niestety w tej pracy jest dosyć sporo. Praca nie zawsze jest bezpieczna z tego względu, że pracownicy socjalni mogą trafić na agresywne osoby, którym chcą udzielić pomocy. Szczególnie zdarza się to w przypadkach kiedy pomoc udzielana jest osobom uzależnionym. 

MOPS Gniezno wnioski

W instytucji MOPS Gniezno wioski interesanci mogą uzyskać w placówce podczas wizyty osobistej, a także przez ich pobranie. Są one udostępniane na głównej stronie internetowej. Każda zainteresowana osoba może pobrać wniosek, wypełnić go oraz złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Istnieje teraz również możliwość składania wniosków drogą elektroniczną. W tym przypadku proces składania wniosku należy zakończyć złożeniem podpisu elektronicznego. 

MOPS Gniezno dodatek mieszkaniowy

MOPS Gniezno dodatek mieszkaniowy oferuje osobom, które spełniają określone warunki. Przede wszystkim interesanci muszą posiadać tytuł prawny do lokalu, zamieszkują lokale mieszkalne, które spełniają kryterium metrażowe, a także spełniają kryterium dochodowe. Możliwy do uzyskania w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Gnieźnie podatek mieszkaniowy nie przysługuje osobom, które przebywają w domu pomocy społecznej, młodzieżowym ośrodku wychowawczym, zakładzie poprawczym, schronisku dla nieletnich, zakładzie karnym, oraz w szkole wojskowej. 

Liczba wyświetleń: 1537Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS