MOPS Starachowice

MOPS Starachowice

Opublikowano:

Kategoria: MOPS

Województwo: świętokrzyskie

MOPS Starachowice

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Starachowice wsparcie i pomoc socjalna, 500 plus. MOPS Starachowice terminy wypłat, dodatek mieszkaniowy, praca.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Starachowicach

MOPS Starachowice — placówka administracyjna, której głównym zadaniem jest pomoc socjalna potrzebującym mieszkańcom danego regionu.

Placówka wsparcia dziennego prowadzi szereg programów finansowo — operacyjnych dla potrzebujących. Jednym z dodatków finansowych dla rodzin z dziećmi jest program prowadzony przez MOPS Starachowice 500 plus, który od niedawna przejął i koordynuje oddział placówki ZUS Starachowice. To jedyny zasiłek socjalny, w którym aktualnie nie ma progów dochodowych, przypadających na jednego członka rodziny. Pozostałe formy wsparcia uzależnione są od zarobków w rodzinie w przeliczeniu na jedną osobę z rodziny. Są to m.in:

 • pomoc żywnościowa,
 • dodatek osłonowy,
 • dodatki mieszkaniowe,

Oferowany przez MOPS Starachowice dodatek mieszkaniowy zależy nie tylko od dochodu przypadającego na jednego członka rodziny, ale również od innych czynników, które zostały opisane na głównej stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Starachowice. Wszelkie informacje, można również, uzyskać kontaktując się telefonicznie z placówką MOPS Starachowice.

MOPS Starachowice terminy wypłat

MOPS Starachowice terminy wypłat ustala według własnych reguł i zasad, na podstawie aktualnie obowiązujących placówkę przepisów. Pełen harmonogram realizacji transakcji przelewowych został opublikowany na głównej stronie internetowej placówki. Aby otrzymywać środki finansowe na konto bankowe, należy złożyć odpowiedni wniosek w placówce. Brak wniosku spowoduje utratę świadczenia. Można również wnioskować o wypłatę należności poprzez przekazy pocztowe.

MOPS Starachowice 500+

W poprzednich latach zajmujący się realizacją świadczeń dział finansowy w MOPS Starachowice terminy wypłat 500 plus udostępniał na własnej stronie internetowej. Aktualnie program jest prowadzony przez placówkę ZUS Starachowice. Wszelkie terminy wypłaty świadczeń dokonywanych przez oddział ZUS Starachowice można zweryfikować logując się na osobiste konto ZUS PUE. Należy również zwrócić szczególną uwagę na terminy składania wniosków na kolejne okresy świadczenia, aby utrzymać ciągłość pobierania zasiłku socjalnego.

MOPS Starachowice kontakt

Podejmujący decyzje dotyczące pracy jednostki MOPS Starachowice dyrektor dba o prawidłowe funkcjonowanie placówki. Dyrektor MOPS Starachowice stara się weryfikować pracę podopiecznych pracowników, mając na celu zadowolenie petentów korzystających z usług placówki. 

MOPS Starachowice godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 7:00-15:00
 • Wtorek: 7:00-15:00
 • Środa: 7:00-15:00
 • Czwartek: 7:00-15:00
 • Piątek: 7:00-15:00
 • Sobota: Zamknięte
 • Niedziela: Zamknięte

Adres: ul. Majówka 21A, 27-200 Starachowice
E-mail: [email protected]
Numer telefonu: 41 274 71 92

W placówce, jaką jest MOPS Starachowice praca, wymaga dużej empatii oraz zrozumienia drugiego człowieka będącego w potrzebie. Pracownicy placówki, muszą również dbać o realizację prowadzonych programów wsparcia, oraz kontrolę w przypadku wyłudzeń nienależnych świadczeń.

Liczba wyświetleń: 4494Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS