Oddział ZUS Szczecin

ZUS Szczecin – Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Szczecinie

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: zachodniopomorskie

ZUS Szczecin – Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Szczecinie

Dostępny na stronie ZUS Szczecin kontakt, adres. Telefoniczna infolinia ZUS Szczecin telefon. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie godziny otwarcia.

ZUS Szczecin kontakt

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jeden ze swoich oddziałów posiada zlokalizowanych w Szczecinie. Zawsze przed wizytą w tym oddziale dobrze jest zasięgnąć informacji o ZUS Szczecin. Na stronie znajdują się wszystkie niezbędne informacje takie jak sposoby składania wniosków, dokładna lokalizacja i godziny otwarcia oddziału ZUS w Szczecinie. Zamieszczono również metody komunikacji z ZUS Szczecin, numer telefonu na infolinię oraz przydatne wnioski i formularze. Warto dowiedzieć się więcej na temat świadczeń i składek.

Aktualnie ZUS Szczecin kontakt z petentami prowadzi listownie i telefonicznie. Dodatkowo dla przedstawicieli prasy, ZUS Szczecin kontakt prowadzi mailowo. Należy mieć jednak na uwadze, iż jedynie dziennikarze mogą korzystać z adresu poczty elektronicznej.

Adres: ul. Andre Citroena 2, 70-769 Szczecin

Pod oddział ZUS w Szczecinie podległy jest:

 • Inspektorat w Choszcznie
 • Inspektorat w Gryficach
 • Inspektorat w Łobzie
 • Inspektorat w Myśliborzu
 • Inspektorat w Pyrzycach
 • Inspektorat w Stargardzie
 • Inspektorat w Świnoujściu

PUE ZUS Szczecin

PUE ZUS jest nowoczesną platformą internetową która umożliwia petentom prosty sposób realizacji spraw w wybranym oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Również ZUS Szczecin obsługuje platformę PUE. Oznacza to, że poprzez prowadzone partnerstwo z PUE ZUS Szczecin zdobywa nowy sposób komunikacji z interesantami. Osoba podlegająca pod oddział ZUS w Szczecinie oraz posiadająca konto w portalu PUE może bez wychodzenia z domu przesłać do instytucji dokumenty. Platforma Usług Elektronicznych ZUS w Szczecinie może być również wykorzystywana do sprawdzenia informacji na temat ubezpieczenia, a także uzyskanych świadczeń. Portal PUE ZUS Szczecin nieustannie wspiera, osoby z niego korzystające znacznie rzadziej korzystają ze usług bezpośrednio w instytucji, co wiąże się bezpośrednio ze zmniejszeniem kolejek interesantów.

ZUS Matejki Szczecin

Jednostka jaką jest ZUS Szczecin przy ulicy Matejki nie stanowi siedziby instytucji. Należy wiedzieć, że podany adres ZUS Szczecin Matejki jest jedynie adresem korespondencyjnym. W budynku nie można zrealizować formalności. Na adres Matejki 22, należy przesyłać potrzebne dokumenty drogą pocztową.

ZUS Citroena Szczecin

Stacjonarną siedzibą ZUS w Szczecinie jest budynek przy ulicy Citroena 22. Do tego punktu powinni zgłosić się interesanci którzy chcą zrealizować formalności osobiście. Dla oddziału ZUS Szczecin ul Andre Citroena 2 stanowi punkt obsługi petentów. Należy wiedzieć, że do urzędu mogą zgłosić się płatnicy składek, osoby ubezpieczone, a także lekarze.

ZUS ul Citroena 2 Szczecin – adres pod którym przyjmowani są interesanci.

Adres: ul. Andre Citroena 2, 70-769 Szczecin

ZUS Szczecin godziny otwarcia

 Aktualnie godziny otwarcia ZUS Szczecin zostały ustalone zgodnie z zapotrzebowaniem klientów. Należy pamiętać, że obowiązujące w ZUS Szczecin godziny otwarcia różnią się od godzin urzędowania.

Godziny obsługi klientów:

 • poniedziałek 8:00-18:00
 • wtorek 8:00-15:00
 • środa 8:00-15:00
 • czwartek 8:00-15:00
 • piątek 8:00-15:00

Godziny urzędowania:

 • poniedziałek 7:00-15:00
 • wtorek 7:00-15:00
 • środa 7:00-15:00
 • czwartek 7:00-15:00
 • piątek 7:00-15:00

ZUS Szczecin nr telefonu

Jednym ze sposobów skontaktowania się z oddziałem jest skorzystanie z nr. telefonu.   Należy wiedzieć, iż ZUS Szczecin kontakt telefoniczny bezpośrednio z placówką umożliwia dziennikarzom. Osoby z akredytacją mogą skorzystać z telefonu kontaktowego i skonsultować się z Rzecznikiem Prasowym ZUS w Szczecinie. telefon obsługiwany jest w godzinach otwarcia.

Służbowy numer stacjonarny: 91 459 64 35
Służbowy numer komórkowy: 502 008 048

Infolinia ZUS Szczecin

W związku, iż ZUS Szczecin telefon kontaktowy przeznaczył jedynie dla zapytań prasowych, interesanci mogą skorzystać z infolinii telefonicznej. Prowadzony przez Centrum Obsługi Telefonicznej numer kontaktowy dostępny  jest w dni robocze od 7:00 do 18:00. Oznacza to, że ZUS infolinia Szczecin nie jest obsługiwana przez pracowników oddziału przy ulicy citroena. 

Numer infolinii: 22 560 16 00

ZUS Szczecin wypłata świadczeń

Terminy wypłaty świadczeń przez ZUS w Szczecinie jest zależny. Głównym kryterium dla świadczeń pieniężnych o których jest termin złożenia i zaakceptowania wniosku o wypłatę przez ZUS. W przypadku programu Rodzina 500+ termin wypłaty środków przyznawany jest losowo. Należy wiedzieć, że w oddziale ZUS Szczecin wypłata świadczeń regulowana jest przez system. Dokładny termin przekazania środków pieniężnych można sprawdzić poprzez PUE ZUS.

Liczba wyświetleń: 6128Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS