Urząd Stanu Cywilnego Świdnica – USC Świdnicy

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: dolnośląskie

Urząd Stanu Cywilnego Świdnica – USC Świdnicy

Urząd Stanu Cywilnego Świdnica kontakt, telefon. Akt małżeństwa i aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy. Godziny otwarcia USC Świdnica.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Świdnica

USC Świdnica kontakt umożliwia wszystkim zainteresowanym. Aby uzyskać kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Świdnicy, można skorzystać z jednego z dostępnych sposobów. Pierwszym z nich jest kontakt telefoniczny. Pozwala on na najszybsze skontaktowanie się z placówką. Urząd Stanu Cywilnego Świdnica kontakt prowadzi również z wykorzystaniem elektronicznej skrzynki pocztowej. Wszelkie wiadomości kierowane do Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy, należy wysyłać na odpowiedni adres e-mail. Interesanci mogą także złożyć osobistą wizytę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy.

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy

Godziny otwarcia w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy, są jednoznaczne z godzinami, podczas których można kontaktować się z urzędem. Dlatego przed próbą kontaktu z Urzędem Stanu Cywilnego w Świdnicy warto, jest w pierwszej kolejności zapoznać się z jego godzinami otwarcia. Instytucja jest czynna we wszystkie dni robocze. Trzeba pamiętać, że Urząd Stanu Cywilnego Świdnica godziny otwarcia może zmienić, szczególnie w dni świąteczne takie jak wigilia. Warto więc kontaktować się telefonicznie z placówką lub śledzić publikowane na stronie komunikaty.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Świdnica

Adres: Armii Krajowej 47, 58-100 Świdnica

Telefon: 74 856 29 11,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Świdnica:

  • poniedziałek 7:30–14:45
  • wtorek 7:30–17:00
  • środa 7:30–14:45
  • czwartek 7:30–14:45
  • piątek 7:30–14:45

Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy

Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy to instytucja, której głównym zadaniem jest zarejestrowanie i zachowanie ważnych wydarzeń w życiu człowieka, takich jak narodziny, małżeństwa, rozwody i zgon. Urząd Stany Cywilnego Świdnica działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. W ramach swoich działań Urząd rejestruje narodziny, nadaje imiona i nazwiska, wydaje akty urodzenia, rejestruje małżeństwa i rozwody oraz rejestruje zgony. Ponadto USC [miatso] ten odpowiada za aktualizację i archiwizację dokumentów związanych z tymi zdarzeniami oraz udzielanie informacji o stanie cywilnym mieszkańców Świdnicy.

Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy odebranie aktu zgonu

W wypadku śmierci bliskiej osoby poza formalnościami związanymi z pogrzebem trzeba również udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy i zgłosić zgon. Jeśli potrzebny jest dokument potwierdzający, należy złożyć wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy. Wymagane będzie przedstawienie dokumentu tożsamości oraz podanie szczegółowych informacji o zmarłej osobie. Jeżeli Urząd Stanu Cywilnego Świdnica akt zgonu ma wystawić po raz kolejny wymagane jest uiszczenie opłaty administracyjnej. W placówce Urząd Stanu Cywilnego Świdnica akt zgonu wydawany jest tego samego dnia w którym petent zgłosi się po dokument. Jeżeli chodzi o czas oczekiwania na wydanie dokumentu to zależy on od obłożenia pracy w urzędzie oraz sposobu złożenia wniosku.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Świdnica

Liczba wyświetleń: 710Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS