ZUS Kartuzy

ZUS Kartuzy – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Kartuzach

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: pomorskie

ZUS Kartuzy – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Kartuzach

ZUS Kartuzy godziny otwarcia, numer telefonu, adres, kontakt. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Kartuzy świadczenia, emerytury, zasiłki chorobowe, 500+.

ZUS Kartuzy godziny otwarcia

W instytucji, jaką jest ZUS Kartuzy godziny otwarcia są adekwatne do godzin obsługi interesantów. Kartuzy ZUS ze względu na potrzeby interesantów czas pracy w poniedziałki wydłużył do godziny 17:00. W pozostałe dni z usług instytucji można korzystać do 15:00. W weekendy ZUS Kartuzy jest nieczynny. Z usług ZUS Kartuzy mogą korzystać osoby zamieszkujące następujące gminy: Chmielno, Kartuzy, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno oraz Żukowo.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 8:00-17:00
Wtorek: 8:00-15:00
Środa: 8:00-15:00
Czwartek: 8:00-15:00
Piątek: 8:00-15:00
Sobota: Nieczynne
Niedziela: Nieczynne

ZUS Kartuzy kontakt

ZUS Kartuzy kontakt zdalny z interesantem umożliwia wyłącznie za pomocą numeru telefonu. Warto wiedzieć, że kontakt ZUS Kartuzy umożliwia wyłącznie w czasie godzin jego otwarcia. Za pośrednictwem telefonicznego kontaktu z instytucją ZUS Kartuzy można uzyskać informacje dotyczące emerytur, rent, zasiłków chorobowych, a także udziału w sanatoriach oraz innych ośrodkach rehabilitacyjnych. 

ZUS Kartuzy telefon: 22 560 16 00

ZUS Kartuzy adres: ul. Ceynowy 5, 83-300 Kartuzy

ZUS Kartuzy praca

Wykonywana w ZUS Kartuzy praca wymaga dużego doświadczenia oraz odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Polega ona głównie na opracowywaniu aktuarialnych analiz i prognoz w zakresie ubezpieczeń społecznych, kontroli orzecznictwa o nieczasowej niezdolności do pracy, wymierzaniu oraz pobieraniu składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, a także stwierdzaniu i ustalaniu obowiązku ubezpieczeń społecznych. W przypadku prowadzenia rekrutacji na pracownika instytucji ZUS Kartuzy, oferty pracy są umieszczane na stronie internetowej. 

ZUS Kartuzy zasiłki chorobowe

Instytucja, jaką jest ZUS Kartuzy zasiłki chorobowe przyznaje osobom ubezpieczonym gdy niezdolność do wykonywania pracy trwa powyżej 33 dni lub 14 dni w przypadku osoby powyżej 50 roku życia. Zasiłek chorobowy ZUS Kartuzy wypłaca nie dłużej niż 182 dni w ciągu roku. Wyjątkiem jest ciąża lub ciężka choroba typu gruźlica gdzie czas trwania zasiłku chorobowego wynosi 270 dni. 

ZUS Kartuzy świadczenia

ZUS Kartuzy świadczenia wypłaca wyłącznie osobom, które są do nich upoważnione. Świadczenia ZUZ Kartuzy są następujące:

 • Renty (z tytułu niezdolności do pracy, rodzinna, socjalna)
 • Emerytury
 • Emerytury i renty dla osób pracujących oraz zamieszkałych za granicą
 • Świadczenia wypadkowe
 • Świadczenia przedemerytalne
 • Dodatki do świadczeń emerytalno – rentowych (pielęgnacyjny, dla sierot zupełnych, za tajne nauczanie, weterana poszkodowanego)
 • Zasiłki (chorobowy, opiekuńczy, wyrównawczy, macierzyński, pogrzebowy)
 • Zasiłki dla osób pracujących oraz zamieszkałych za granicą

W instytucji ZUS Kartuzy zwolnienia lekarskie mogą zostać wystawiane na Platformie Usług Elektronicznych.

ZUS Kartuzy Program 500+

W instytucji ZUS Kartuzy Pogram 500+ oferuje pomoc dla polskich rodzin związaną z wychowywaniem dziecka. Świadczenie można otrzymać w wysokości 500 zł miesięcznie na każde dziecko. Wniosek o jego otrzymanie można złożyć zdalnie za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Jest to bardzo łatwy sposób, który może wykonać każdy interesant bez konieczności wychodzenia z domu. 

ZUS Kartuzy druki 

Wszystkie dostępne w ZUS Kartuzy druki są udostępniane na stronie internetowej. Można je wydrukować, uzupełnić oraz złożyć w instytucji ZUS Kartuzy. Jest również możliwość wydrukowania uzupełnionych już na komputerze formularzy.

ZUS Kartuzy emerytury

ZUS Kartuzy emerytury wypłaca osobom, które osiągnęły odpowiedni wiek oraz staż pracy. Wniosek o przyznanie emerytury interesant może założyć online za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. 

Liczba wyświetleń: 1424Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS