ZUS Tczew

ZUS Tczew – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Tczewie

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: pomorskie

ZUS Tczew – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Tczewie

ZUS Tczew godziny otwarcia, numer telefonu, adres, kontakt. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tczewie świadczenie, wydział zasiłków, emerytury, renty.

ZUS Tczew kontakt

Instytucja, którą jest ZUS Tczew kontakt zdalny z interesantem umożliwia wyłącznie za pomocą poniżej podanego numeru telefonu. Jest to jedyny, a zarazem najszybszy sposób na uzyskanie pilnego kontaktu z Tczew ZUS. Warto wiedzieć, że ZUS Tczew kontakt z petentem umożliwia wyłącznie w godzinach jego otwarcia.

ZUS Tczew numer telefonu: 22 560 16 00

ZUS Tczew adres: ul. Jagiellońska 55, 83-110 Tczew

ZUS Tczew godziny otwarcia

Państwowa jednostka organizacyjna ZUS Tczew jest otwarta od poniedziałku do piątku. W weekendy Tczew ZUS nie obsługuje interesantów. W poniedziałki z usług, które oferuje ZUS Tczew, można korzystać do 17:00, natomiast w pozostałe dni do godziny 15:00. Zasięg terytorialny instytucji ZUS Tczew obejmuje następujące gminy: Tczew, Gniew, Morzeszczyn, Pelplin oraz Subkowy. W ZUS Tczew godziny otwarcia są adekwatne do godzin przyjmowania zainteresowanych osób.

ZUS Tczew godziny otwarcia:
Poniedziałek: 8:00-17:00
Wtorek: 8:00-15:00
Środa: 8:00-15:00
Czwartek: 8:00-15:00
Piątek: 8:00-15:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte

ZUS Tczew praca

W instytucji, jaką jest ZUS Tczew praca wymaga odpowiedniego wykształcenia. Każda z zatrudnionych w ZUS Tczew osób posiada wysokie kwalifikacje, a także umiejętności. Do zadań wykonywanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tczewie należy między innymi prowadzenie prewencji rentowej, dysponowanie środkami finansowymi funduszów ubezpieczeń społecznych, opiniowanie projektów aktów prawnych z zakresu zabezpieczenia społecznego, oraz realizacja umów i porozumień międzynarodowych w dziedzinie ubezpieczeń społecznych. Interesanci, którzy ubiegają się o zatrudnienie w tej instytucji, mogą sprawdzać oferty pracy, które pojawiają się na głównej stronie internetowej. ZUS Tczew emerytury wypłaca osobom, które ukończyły odpowiedni wiek, a także uzyskały wymagany staż pracy. Wnioski o przyznanie emerytury można składać drogą elektroniczną.

ZUS Tczew Wydział Zasiłków

W jednostce organizacyjnej ZUS Tczew wydział zasiłków zajmuje się głównie ich wypłacaniem oraz przyjmowaniem wniosków o ich przyznanie. Zasiłki chorobowe w instytucji ZUS Tczew trwają 182 dni w roku. Czas ten może zostać wydłużony do 270 dni w sytuacji kiedy osoba ubiegająca się o niego jest w ciąży lub w trakcie ciężkiej choroby typu gruźlica.

ZUS Tczew świadczenia

Instytucja ZUS Tczew świadczenia może wypłacać wyłącznie do tego upoważnionym osobom. Świadczenia dostępne w ZUS Tczew to: 

  • Świadczenia przedemerytalne
  • Świadczenia wypadkowe
  • Emerytury i renty dla osób pracujących, a także zamieszkałych za granicą
  • Emerytury
  • Renty
  • Dodatki do świadczeń emerytalno – rentowych (dla sierot zupełnych, pielęgnacyjny, weterana poszkodowanego, kompensacyjny)
  • Zasiłki ( chorobowy, pogrzebowy, macierzyński, wyrównawczy, opiekuńczy)
  • Zasiłki dla osób pracujących oraz zamieszkałych za granicą
ZUS Tczew Program Rodzina 500+

W instytucji ZUS Tczew Program Rodzina 500+ jest wsparciem dla polskich rodzin w wychowywaniu potomstwa. Świadczenie w wysokości 500 zł miesięcznie przeznaczane jest na każde dziecko. Zainteresowane osoby wnioski o uzyskanie świadczenie mogą wysyłać w formie online na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Liczba wyświetleń: 1565Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS