MOPS Chełmża

MOPS Chełmża - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży

Opublikowano:

Kategoria: MOPS

Województwo: kujawsko-pomorskie

MOPS Chełmża - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży

MOPS Chełmża kontakt, godziny otwarcia placówki. Zasiłki, program żywnościowy w MOPS Chełmża. Praca, terminy wypłat zasiłków, adres, numery telefonów.

MOPS Chełmża

Jak sama nazwa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mówi, MOPS Chełmża prowadzi działania na rzecz pomocy społeczeństwu polskiemu. Tworzy warunki odpowiednie do funkcjonowania jednostki oraz prowadzi analizy dotyczące zapotrzebowania na zasiłki pomocy społecznej. Przyznaje i wypłaca te świadczenia osobom składającym wnioski o ich uzyskanie. Prowadzi wszelkiego rodzaju programy i warsztaty  dotyczące rozwoju społeczeństwa, pomocy osobom uzależnionym i rodzinom z problemami finansowymi. MOPS Chełmża stypendia szkolne przyznaje uczniom, u których dochód w rodzinie nie przekracza 600 zł na osobę, a dodatkowo w domu stypendysty występuje bezrobocie czy różnego rodzaju uzależnienia (alkoholizm, narkomania itp.). W MOPS Chełmża wypłaty stypendiów są przyznawane co miesiąc.

MOPS Chełmża wypłaty zasiłków

Terminy wypłat zasiłków są ustalone według odgórnych zasad. Jest on zależny od rodzaju wypłacanego zasiłku. W zależności od tego czy zasiłek jest stały, okresowy, jest świadczeniem rodzinnym, pielęgnacyjnym i opiekuńczym, czy funduszem alimentacyjnym itd., to w MOPS Chełmża terminy wypłat są zróżnicowane. Należność z zasiłków i świadczeń jest wpłacana na numer konta bankowego świadczeniobiorcy lub wypłacana w kasach MOPS Chełmża. Inną opcją uzyskania wypłaty jest pozyskanie go pocztą tradycyjną na adres zamieszkania pobierającego zasiłek. MOPS Chełmża wypłaty zasiłków udziela tylko osobom, które uzyskały pozytywną odpowiedź zwrotną na złożone wnioski.

MOPS Chełmża żywność

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmża organizuje projekt pomocy żywnościowej: MOPS Chełmża żywność. Celem programu jest udzielanie wsparcia osobom ubogim. Do działań urzędu w tym projekcie należy wydawanie paczek żywnościowych oraz posiłków. Aby otrzymać takie wsparcie, należy spełniać określone kryteria dochodowe i zgłosić się do Chełmża MOPS. Osoby spełniające wszystkie wymagania otrzymują różnego rodzaju artykuły: owoce, warzywa, cukier, olej, żywność długoterminowa itp. Dodatkowo organizowane są darmowe szkolenia i warsztaty z przygotowania posiłków, zdrowego żywienia i dietetyki. 

MOPS Chełmża kontakt

Na wizytę MOPS można się umówić w siedzibie Miejskiego Ośrodku Pomocy Społecznej, znajdującej się na ul. generała J. Hallera 19 w Chełmży. MOPS Chełmża kontakt umożliwia, podając numery telefonów do każdego ze stanowisk jednostki. Odpowiednia ilość stanowisk i przypisanych do nich numerów telefonów odpowiada za sprawne udzielanie pomocy dzwoniącym interesantom. W MOPS Chełmża praca na stanowiskach obsługi klienta jest prowadzona w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych. Godziny otwarcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chełmży są odpowiednio dostosowane do potrzeb klientów i wykonywanych przez instytucję usług.

MOPS Chełmża adres: ul. gen. J. Hallera 19, 87– 140 Chełmża
MOPS Chełmża telefon:  56 675 24 69

 • Kierownik: 56 675 30 18
 • Zastępca kierownika: 56 675 24
 • Sprawy mieszkaniowej: 56 675 30 85
 • Dodatki mieszkaniowe: 56 675 30 85
 • Świadczenia rodzinne:  56 675 64 80
 • Świadczenia wychowawcze: 56 675 64 80
 • Fundusz alimentacyjny: 56 675 24 69
 • Asystent rodzinny:  56 675 24 69 
 • Obsługa administracyjna świadczeń z pomocy społecznej: 
 • Inspektor ochrony danych: 56 675 24 69 
  E-mail: [email protected]

MOPS Chełmża godziny otwarcia:

Poniedziałek07:00-15:00 
Wtorek 07:00-16:00 
Środa07:00-15:00  
Czwartek 07:00-15:00 
Piątek 07:00-15:00 
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte 

Liczba wyświetleń: 2772Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS