NFZ infolinia

NFZ infolinia

Opublikowano:

Kategoria: NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia

Województwo: Cała Polska

NFZ infolinia

Skontaktuj się z NFZ – Telefoniczna Informacja Pacjentów. NFZ infolinia całodobowa, kontakt z NFZ 24/7. Bezpłatna infolinia NFZ dla pacjentów, telefon NFZ.

Infolinia NFZ

Telefoniczna Informacja Pacjenta to zorganizowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia infolinia telefoniczna. Numer NFZ prowadzi do centrali telefonicznej. Warto wiedzieć, że NFZ infolinia to kompleksowe centrum pomocy dla pacjentów. Konsultanci telefoniczni na infolinii NFZ udzielają wszelkich  potrzebnych informacji, na temat refundowanych świadczeń medycznych, ale również najbliższej publicznej pomocy hospitalizacyjnej, a także o dostępnych w trakcie świąt czy dni wolnych miejsc w których można uzyskać pomoc lekarza.

Jak skontaktować się z NFZ? Kontakt telefoniczny z NFZ możliwy jest dzięki infolinii. Telefoniczna Informacja pacjenta działa na terenie całego kraju. Warto jednak wiedzieć, że istnieje możliwość kontaktu z NFZ w wybranym mieście. Aby poznać dane kontaktowe poszczególnych placówek, należy skorzystać z listy oddziałów NFZ. Dedykowana strona w portalu zawiera dostępne oddziały NFZ na terenie Polski, wybierając konkretny, wyświetlany jest adres, godziny otwarcia placówki, a także dostępne telefony i adresy poczty elektronicznej.

Co to za numer 800 190 590? Podany telefon kontaktowy obsługiwany jest przez pracowników Telefonicznej Informacji Pacjenta. Usługa dostępna jest bezpłatnie na terenie Polski. Warto wspomnieć o kosztach połączenia z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia, ponieważ wiele osób zastanawia się, czy infolinia NFZ jest płatna?

NFZ telefon: 800 190 590

Pracownicy TIP obsługują połączenia telefoniczne z całej Polski. W niektórych momentach dnia linia może być obciążona, jednak warto pamiętać, że NFZ infolinia jest darmowa, a kosztami za połączenie nie jest obarczana osoba dzwoniąca. Z tego względu warto dzwonić na infolinie NFZ, mimo dłuższego czasu oczekiwania.

NFZ numer dla dzwoniących z zagranicy: (+48) 22 125 66 00

NFZ infolinia całodobowa

Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia to całodobowy serwis telefoniczny dla pacjentów, którzy korzystają z usług NFZ. Infolinia obsługiwana jest przez zespół wykwalifikowanych konsultantów pracujących dla Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Dzwoniąc na infolinię NFZ można również uzyskać informacje o dostępnych w okolicy szpitalach i aptekach.

Warto wiedzieć, że infolinia medyczna NFZ działa całodobowo. Przez siedem dni w tygodniu obsługiwane są połączenia kierowane na numer 800 190 590. NFZ infolinia całodobowa obsługiwana jest również w święta.

NFZ skargi telefon

Poza uzyskaniem informacji na infolinii NFZ można również zgłosić skargę. Ze względu na to, iż placówki publiczne finansowane są z Narodowego FUnduszu Zdrowia, osoby odkładające składki zdrowotne mogą złożyć skargę w przypadku nieodpowiedniego zachowania pracowników danej przychodni. Warto kierować do NFZ skargi telefon w tej sprawie również dostępny jest całodobowo. 

Telefon: 800 190 590

Kiedy można złożyć skargę NFZ? Każdy problem z dostępem do świadczeń medycznych, należy zgłosić telefonicznie na infolinie Narodowego Funduszu Zdrowia. W przypadku gdy placówka odmawia pacjentowi należnego świadczenia można złożyć zażalenie. Również gdy istnieje realny problem z dodzwonieniem się do wybranej placówki medycznej, warto zawiadomić Narodowy Fundusz Zdrowia. Oczyiwście gdy placówka jest zamknięta w godzinach których pacjenci powinni być przyjmowani skarga do NFZ powinna zostać przekazana telefonicznie. Dodatkowo każde nieprofesjonalne i niekulturalne zachowanie pracowników przychodzi i poradni można zgłosić. 

NFZ infolinia w języku ukraińskim

W związku z przybyciem do Polski dużej ilości uchodźców z Ukrainy Telefoniczna Informacja Pacjenta dostępna jest również w języku ukraińskim. Liczba konsultantów telefonicznych infolinii NFZ została zwiększona, aby obsługiwać większą ilość połączeń. Infolinia NFZ po ukraińsku działa całodobowo pod numerem 800 190 590.

Infolinia NFZ kolejki

Dodatkowa usługa dla pacjentów którzy chcą uzyskać informacje na temat kolejek w wybranej placówce, został uruchomiony dodatkowy numer telefonu do NFZ. Infolinia kolejkowa NFZ działa w godzinach 8:00-16:00 we wszystkie dni robocze. Osoby dzwoniące na podany numer mogą uzyskać informacje gdzie dostępne są najszybsze terminy na wybrane świadczenie w danym mieście.

Numer do NFZ kolejki: 800 889 808

Liczba wyświetleń: 1710Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS