NFZ Lublin

NFZ Lublin – Lubelski Oddział NFZ w Lublinie

Kategoria: NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia

Województwo: lubelskie

NFZ Lublin – Lubelski Oddział NFZ w Lublinie

Dostępny NFZ Lublin kontakt, telefony wewnętrzne, adres placówki. Oddział NFZ Lublin kolejka do sanatorium, skierowania. Karta EKUZ NFZ Lublin.

NFZ Lublin kontakt

Na terenie Lublina znajduje się Lubelski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Siedziba główna znajduje się przy ul. Szkolnej 16. W tym miejscu mieści się kancelaria instytucji, natomiast nie jest prowadzona obsługa interesantów. Na adres NFZ Lublin można kierować również korespondencję listowną pamiętając, aby zaadresować kopertę zgodnie ze wskazanym wcześniej adresem kancelarii.

Adres: ul. Szkolna 16, 20-124 Lublin

Kontakt z NFZ Lublin drogą listowną, skierowany jest głownie dla osób które chcą skierować oficjalne zapytanie lub też przesłać potrzebne dokumenty. Petenci którym zależy na szybkim uzyskaniu wsparcia ze strony Lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie, powinni skorzystać z telefonu lub adresu poczty elektronicznej.

NFZ Lublin kontakt prowadzi wykorzystując drogę elektroniczną. Zapytania mailowe można skierować na adres [email protected].  Należy pamiętać, że konieczne jest, aby nadawca zapisał w wiadomości aktualny adres zamieszkania, imię i nazwisko. Zgodnie z prawem związanym z korespondencją mailową z instytucją publiczną, wymagane jest również, aby mail opatrzony był również tematem. Oczywiście NFZ Lublin kontakt obsługuje również telefonicznie. Poza telefoniczną infolinią NFZ udostępniono również numer do dyrekcji placówki 81 53 10 504, 53 10 510, 53 10 505.

Warto wiedzieć, że oddział NFZ Lublin obsługę klientów stacjonarnie prowadzi w Sali Obsługi Klientów, która mieści się przy ulicy Nadstawnej 2-4. Do placówki można się skierować od we wszystkie dni robocze w godzinach 8:00-16:00.

Adres: ul. Nadstawna 2-4, 20-120 Lublin

Delegatury OW NFZ Lublin:

  • NFZ Zamość
  • NFZ Biała Podlaska
  • NFZ Chełm

NFZ Lublin telefon

W mieście Lublin NFZ nie udostępnia wielu numerów kontaktowych. Poza ogólnopolską infolinią NFZ TIP istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z placówką NFZ w Lublinie. Dyrekcja oddziału NFZ w Lublinie, posiada numer kontaktowy. Istnieje możliwość kontaktu pod jednym z podanych niżej numerów kontaktowych.

Telefon: 81 53 10 504, 53 10 510, 53 10 505

Oczywiście NFZ Lublin telefony obsługuje w godzinach otwarcia. Chcąc skorzystać z całodobowego wsparcia klienta, należy wybrać numer Telefonicznej Informacji Pacjenta.

NFZ Lublin kolejka do sanatorium

Skierowania na leczenie uzdrowiskowe wydawane są przez lekarza prowadzącego może zostać przesłane do odpowiedniego oddziału NFZ bezpośrednio przez specjalistę. Istnieją jednak sytuacje w których to chory musi przekazać skierowanie do sanatorium do NFZ. 

NFZ Lublin skierowania do sanatorium przyjmuje stacjonarnie w sali obsługi interesantów. Warto wiedzieć, że istnieje również możliwość wysłania dokumentu pocztą na adres korespondencyjny oddziału NFZ w Lublinie. W związku z dużym zainteresowaniem leczeniem uzdrowiskowym czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium może zostać wydłużony. W placówce NFZ Lublin kolejka do sanatorium może być kontrolowana przez petentów. Przewidywany czas oczekiwania można sprawdzić dzięki przeglądarce skierowań do sanatorium. Uzupełniając wymagane dane, chory, uzyskuje dostęp do informacji na temat skierowania.

NFZ Lublin sanatoria kontakt: 800 190 590

NFZ Lublin EKUZ

Każda osoba objęta ubezpieczeniem zdrowotnym Narodowego Funduszu Zdrowia, planując wyjazd za granicę do kraju należącego do Unii Europejskiej powinna skierować się do NFZ w Lublinie w celu wyrobienia karty EKUZ. Wydawana przez NFZ Lublin EKUZ okazuje się przydatna w przypadku potrzeby kontaktem z lekarzem poza Polską. Karta EKUZ stanowi dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki okazaniu jej w przychodni czy szpitalu całość lub część leczenia jest finansowana z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Liczba wyświetleń: 1867Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS