Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce – Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce

Kategoria: Urząd Gminy

Województwo: małopolskie

Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce - centrum administracyjne w Igołomi. Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce kontakt dla petentów. Telefony w Urzędzie Gminy Igołomi, godziny otwarcia, adres.

Kontakt Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

Adres: Wawrzeńczyce 57, 32-125 Wawrzeńczyce

Telefon: 12 287 40 03, 12 287 40 07

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek 8:00-16:00
  • Wtorek 7:00-15:00
  • Środa 7:00-15:00
  • Czwartek 7:00-15:00
  • Piątek 7:00-15:00

Gmina Igołomia-Wawrzeńczyce

Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce to instytucja, do której zadań należy zarządzanie i dbanie o gminę Igołomia-Wawrzeńczyce oraz jej mieszkańców. W ramach swoich obowiązków zajmuje się przyznawaniem zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, zarządzaniem nieruchomościami, utrzymaniem porządku i czystości, realizacją inwestycji oraz rozwojem infrastruktury. Pracownicy urzędu utrzymują stały kontakt z mieszkańcami i współpracują z innymi instytucjami i organizacjami, a w Urzędzie Gminy w Igołomi mieszkańcy mogą załatwić wszelkie formalności związane z funkcjonowaniem gminy, w tym składać wnioski, zgłoszenia i zażalenia.

Jak skontaktować się z Urzędem Gminy Igołomi?

Aby nawiązać kontakt z Urzędem Gminy w Igołomi, najlepiej skorzystać z informacji kontaktowych dostępnych na oficjalnej stronie instytucji. W obecnej sytuacji Urząd Gminy Igołomi umożliwia kontakt zdalny, m.in. za pomocą telefonu i poczty elektronicznej, z uwzględnieniem godzin otwarcia placówki. Informacje dotyczące pracy Urzędu Gminy Igołomi można uzyskać osobiście w placówce.

Godziny otwarcia Urzędu Gminy Igołomi

Chcąc uzyskać informacje na temat godzin otwarcia Urzędu Gminy w Igołomi, warto odwiedzić oficjalną stronę internetową instytucji, gdzie na bieżąco są aktualizowane informacje. Przed planowaną wizytą w urzędzie zaleca się sprawdzenie godzin pracy, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Urząd Gminy Igołomi obsługuje petentów w dni robocze, zgodnie z podanymi godzinami pracy, natomiast w dni ustawowo wolne od pracy jest zamknięty. W przypadku zmian w harmonogramie pracy urzędu informacje są publikowane online oraz wywieszane w widocznym miejscu dla petentów.

Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce wydziały

Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce jest podzielony na wydziały, z czego każdy spełnia swoje określone zadania. W Urzędzie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce wydziały są obsługiwane przez pracowników, którzy moją odpowiednią wiedzę z danego zakresu. Podział na wydziały w Urzędzie Gminy Igołomi pozwala na ułatwienie w załatwianiu spraw w danej jednostce. Działające jednostki organizacyjne to między innymi Wydział Komunikacji Gminy Igołomi, Wydział Spraw Obywatelskich czy Wydział Ochrony Środowiska.

Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Wydział Komunikacji

Jednym z wydziałów znajdujących się w Urzędzie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, jest wydział komunikacji. Do jego zadań należy między innymi:

  • rejestracja pojazdów,
  • wydawanie dowodów rejestracyjnych, kart pojazdów, tablic rejestracyjnych oraz oznaczeń pojazdów mieszkańcom gminy Igołomia-Wawrzeńczyce,
  • wydawanie praw jazdy,
  • nadzór nad ośrodkami szkolenia kierowców w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce.

Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce prawo jazdy

Aby uzyskać prawo jazdy w Urzędzie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, należy przygotować odpowiednie dokumenty. Pierwszym z nich jest wniosek o prawo jazdy. Można go wypełnić w urzędzie lub pobrać oraz uzupełnić w domu. Należy także wziąć ze sobą orzeczenie lekarskie, aktualne zdjęcie spełniające wszystkie wymagania, a także dowód osobisty lub paszport. Zwykle na wydanie prawa jazdy w Urzędzie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce trwa od 14 do 30 dni roboczych chodź, istnieją przypadki, w których ten okres może się wydłużyć.

Mapa Urząd Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

Liczba wyświetleń: 31Wyszukaj dodatkowe informacje: