Urząd Stanu Cywilnego Iława – USC Iławy

Kontakt do Urzędu Stanu Cywilnego w Iławie. Godziny otwarcia USC Iława dostępne na stronie. Jak uzyskać akt stanu cywilnego w Urzędzie Stanu Cywilnego Iławy.

USC Iława kontakt

Aby skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Iławie należy skorzystać z wybranego z dostępnych sposobów. Urząd Stanu Cywilnego Iława kontakt umożliwia telefonicznie i mailowo. W przypadku pilnych spraw zaleca się kontakt telefoniczny, ponieważ pozwala on na najszybsze uzyskanie potrzebnej pomocy. Wiadomości mailowe przetwarzane są przez pracowników USC w Iławie od jednego do kilku dni roboczych. Trzeba pamiętać, że Urząd Stanu Cywilnego Iława kontakt umożliwia jedynie w czasie otwarcia placówki.

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Iławie

Przed kontaktowaniem się z Urzędem Stanu Cywilnego w Iławie, warto, jest zapoznać się z jego godzinami otwarcia. Właśnie w tych godzinach możliwy jest kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Iławie. Placówka otwarta jest we wszystkie dni robocze. Warto, także wiedzieć o możliwości wcześniej rezerwacji terminu wizyty w celu uniknięcia kolejek. Urząd Stanu Cywilnego Iława godziny otwarcia dostosował do potrzeb interesantów.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Iława

Adres: Niepodległości 13, 14-200 Iława

Telefon: 89 649 49 85,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Iława:

  • poniedziałek 8:00-16:00
  • wtorek 7:15-15:15
  • środa 7:15-15:15
  • czwartek 7:15-15:15
  • piątek 7:15-15:15

Urząd Stanu Cywilnego w Iławie

W mieście Iława Urząd Stanu Cywilnego to instytucja, która ma za zadanie zarejestrować wydarzenia takie jak urodzenia, śluby, rozwody i zgony. W ramach swoich obowiązków ⁣Urząd Stanu Cywilnego w Iławie rejestruje urodzenia, nadaje imiona i nazwiska, wydaje akty urodzenia, rejestruje małżeństwa i rozwody, a także rejestruje zgony. USC Iława odpowiada również za aktualizację i archiwizację dokumentów związanych z tymi zdarzeniami oraz udzielanie informacji o stanie cywilnym osób fizycznych zamieszkałych w Iławie i okolicach.

Urząd Stanu Cywilnego w Iławie akt zgonu

Aby otrzymać dokument potwierdzający zgon, należy złożyć wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego w Iławie, przedstawiając dokument tożsamości oraz podając dane zmarłej osoby, takie jak imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia oraz datę i miejsce zgonu. Czas oczekiwania na wydanie aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Iławie zależy od obciążenia Urzędu i trybu składania wniosku. Można mieć jednak pewność, że Urząd Stanu Cywilnego Iława akt zgonu wyda w dniu zgłoszenia śmierci. 

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Iława

Liczba wyświetleń: 411Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS