Urząd Stanu Cywilnego Proszowice – USC Proszowic

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: małopolskie

Urząd Stanu Cywilnego Proszowice – USC Proszowic

Urząd Stanu Cywilnego w Proszowicach kontakt, adres, telefon. Ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego [miesto]. Akt urodzenia, zgonu ślubu w USC Proszowice.

USC Proszowice kontakt

Aby skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Proszowicach należy skorzystać z wybranego z dostępnych sposobów. Urząd Stanu Cywilnego Proszowice kontakt umożliwia telefonicznie i mailowo. W przypadku pilnych spraw zaleca się kontakt telefoniczny, ponieważ pozwala on na najszybsze uzyskanie potrzebnej pomocy. Wiadomości mailowe przetwarzane są przez pracowników USC w Proszowicach od jednego do kilku dni roboczych. Trzeba pamiętać, że Urząd Stanu Cywilnego Proszowice kontakt umożliwia jedynie w czasie otwarcia placówki.

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Proszowicach

Przed kontaktowaniem się z Urzędem Stanu Cywilnego w Proszowicach, warto, jest zapoznać się z jego godzinami otwarcia. Właśnie w tych godzinach możliwy jest kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Proszowicach. Placówka otwarta jest we wszystkie dni robocze. Warto, także wiedzieć o możliwości wcześniej rezerwacji terminu wizyty w celu uniknięcia kolejek. Urząd Stanu Cywilnego Proszowice godziny otwarcia dostosował do potrzeb interesantów.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Proszowice

Adres: 3 Maja 72, 32-100 Proszowice

Telefon: 12 386 26 00,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Proszowice:

 • Poniedziałek 8:00-16:00
 • Wtorek 7:30-15:30
 • Środa 7:30-15:30
 • Czwartek 7:30-15:30
 • Piątek 7:30-15:30

Urząd Stanu Cywilnego w Proszowicach

Aby uzyskać informacje na temat stanu cywilnego, takie jak narodziny, śluby, rozwody i zgony, można skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Proszowicach. Aby zagwarantować rzetelność informacji, Urząd Stanu Cywilnego Proszowice przechowuje akty stanu cywilnego w swoim archiwum, a osoby zainteresowane mogą wnioskować o ich aktualizację lub uzyskać kopie dokumentów. Działalność USC w Proszowicach odgrywa ważną rolę w zapewnieniu dokładnych informacji o stanie cywilnym osób.

Urząd Stanu Cywilnego Proszowice akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Proszowic, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Proszowicach zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Proszowice jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Proszowicach? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Proszowicach dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Proszowice ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Proszowicach. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Proszowicach przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Proszowicach należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Proszowicach ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Proszowicach? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Proszowicach jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Proszowicach, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Proszowice czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Proszowice

Liczba wyświetleń: 261Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS