Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański – USC Pruszcza Gdańskiego

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: pomorskie

Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański – USC Pruszcza Gdańskiego

Urząd Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim kontakt, adres, telefon. Ślub cywilny w USC Pruszcz Gdański. Akt urodzenia, zgonu ślubu Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański.

Urząd Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim kontakt

W celu skontaktowania się z instytucją rejestrującą stan cywilny w Pruszczu Gdańskim, petent może wybrać jeden z wielu dostępnych kanałów kontaktu. Najpopularniejszą opcją jest skorzystanie z kontaktu telefonicznego, gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania poprzez rozmowę z pracownikiem USC Pruszcza Gdańskiego. Placówka jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański kontakt prowadzi również poprzez pocztę e-mail. Informacje zwrotne przesyłane są w przeciągu kilku dni. Ostatnią możliwością na uzyskanie kontaktu z USC w Pruszczu Gdańskim jest wysłanie listu na adres korespondencyjny placówki. Przy wysyłaniu wiadomości mailowej należy pamiętać o podaniu swojego imienia i nazwiska i adresu zamieszkania. 

Urząd Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim godziny otwarcia

Instytucja rejestrująca stan cywilny w Pruszczu Gdańskim działa zgodnie z ustalonym harmonogramem pracy. Obowiązujące w placówce jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański godziny otwarcia zostały ustalone od poniedziałku do piątku tak aby jak największa ilość mieszkańców Pruszcza Gdańskiego mogła zrealizować formalności. Aktualne godziny otwarcia USC Pruszcz Gdański zamieszczono powyżej. Warto pamiętać, aby sprawdzić możliwość rezerwacji terminu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim, przed planowaną wizytą.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański

Adres: ul. Grunwaldzka 20; 83-000 Pruszcz Gdański

Telefon: 58 775 99 21,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański:

  • Poniedziałek 9:00-17:00
  • Wtorek 7:30-15:30
  • Środa 7:30-15:30
  • Czwartek 7:30-15:30
  • Piątek 7:30-15:30

Urząd Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim

Urząd Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim jest to instytucja, która zajmuje się rejestrowaniem i dokumentowaniem zdarzeń związanych z życiem mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, takich jak urodzenia, śluby, rozwody i zgony. Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański działa na podstawie ustalonych przepisów prawa i jest odpowiedzialny za tworzenie i przechowywanie oficjalnych dokumentów związanych z tymi wydarzeniami.

Urząd Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim zajmuje się między innymi rejestrowaniem urodzeń, nadawaniem imion oraz nazwisk, wydaje odpowiednie akta, rejestruje śluby i rozwody oraz zgony. Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański jest także odpowiedzialny za aktualizację i archiwizację dokumentów związanych z powyższymi zdarzeniami, a także udzielanie informacji o stanie cywilnym osób fizycznych.

Pruszcz Gdański Ślub Cywilny

Ślub cywilny jest to ceremonia, która może odbyć się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim. Podczas uroczystości para młoda składa przysięgę małżeńską i otrzymuje akt małżeństwa. Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański ślub przeprowadza w pomieszczeniach placówki, ale istnieje również możliwość organizacji uroczystości w innych, wcześniej ustalonych miejscach. Przed planowanym ślubem w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim para młoda musi załatwić kilka formalności. Należy wypełnić wniosek o zawarcie małżeństwa, który można dostać w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim lub wypełnić online. W przypadku, gdy narzeczeni zawierają małżeństwo po raz kolejny, wymagane są również dokumenty potwierdzające rozwód lub śmierć poprzedniego małżonka. USC Pruszcz Gdański podobnie jak inne placówki tego typu pobiera odpłatę administracyjną związaną z formalnościami jakie niesie za sobą zawarcie związku małżeńskiego.

Ważnym aspektem jest czas oczekiwania na ślub w USC Pruszcz Gdański. Wielu narzecoznych zadaje sobie pytanie: ile czekać na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim? Czas oczekiwania na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim zależy od wielu czynników, takich jak na przykład ilość składanych wniosków. Zazwyczaj jednak para młoda musi poczekać od kilku dni do kilku tygodni na ustalenie terminu ceremonii ślubu cywilnego. Aby uzyskać dokładne informacje na temat czasu oczekiwania na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pruszczu Gdańskim, warto skontaktować się bezpośrednio z placówką.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Pruszcz Gdański

Liczba wyświetleń: 383Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS