Urząd Stanu Cywilnego Tomaszów Mazowiecki – USC Tomaszowa Mazowieckiego

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: łódzkie

Urząd Stanu Cywilnego Tomaszów Mazowiecki – USC Tomaszowa Mazowieckiego

Urząd Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim kontakt, adres, telefon. Ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego [miesto]. Akt urodzenia, zgonu ślubu w USC Tomaszów Mazowiecki.

Kontakt USC [miatso]

Urząd Stanu Cywilnego Tomaszów Mazowiecki kontakt umożliwia na parę sposobów. Każdy interesant może skontaktować się z USC w Tomaszowie Mazowieckim wykorzystując poprzez wybraną przez niego formę. Pierwszym sposobem na kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim, jest forma mailowa. Wszelkie wiadomości kierowane do USC Tomaszów Mazowiecki, należy wysyłać na odpowiedni adres elektronicznej skrzynki pocztowej. Innym sposobem na skontaktowanie się z Urzędem Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim, jest połączenie telefoniczne. Jest to najszybszy sposób pozwalający na kontakt z instytucją. Urząd Stanu Cywilnego Tomaszów Mazowiecki kontakt umożliwia także poprzez osobiste odwiedzenie placówki. W tym przypadku należy także wiedzieć o tym, że możliwe jest wcześniejsze zarezerwowanie wizyty, co umożliwi uniknięcie kolejek.

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim

Godziny otwarcia w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim, są jednoznaczne z godzinami, podczas których możliwe jest skontaktowanie się z placówką. Urząd Stanu Cywilnego Tomaszów Mazowiecki godziny otwarcia ustalił na wszystkie dni robocze z pominięciem tych ustawowo wolnych od pracy. Trzeba mieć jednak świadomość, że obowiązujące w USC Tomaszów Mazowiecki godziny otwarcia nie muszą być tożsame każdego dnia.  

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Tomaszów Mazowiecki

Adres: Świętego Antoniego 42, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Telefon: 44 724 22 79,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Tomaszów Mazowiecki:

  • Poniedziałek 7:30-15:30
  • Wtorek 7:30-15:30
  • Środa 7:30-17:00
  • Czwartek 7:30-15:30
  • Piątek 7:30-15:30

Urząd Stanu Cywilnego Tomaszów Mazowiecki

Urząd Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim zajmuje się rejestracją urodzeń, małżeństw oraz zgonów poprzez sporządzanie aktów stanu cywilnego. Dodatkowo, USC w Tomaszowie Mazowieckim wydaje odpisy skrócone oraz zupełne z aktów stanu cywilnego. Wydanie takiego dokumentu po raz pierwszy jest całkowicie bezpłatne. Trzeba jednak pamiętać, że w sytuacji w której petent zagubi dokument wydany przez USC Tomaszów Mazowiecki może zwrócić się o wydanie nowego odpisu. Każdy kolejny wydany przez placówkę odpis to dodatkowe koszty.

Jak uzyskać odpis aktu zgonu w Tomaszowie Mazowieckim?

Aby uzyskać odpis aktu zgonu w Tomaszowie Mazowieckim, należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego Tomaszowa Mazowieckiego. W placówce trzeba złożyć wniosek zawierający podstawowe informacje na temat osoby, której akt dotyczy, takie jak imię i nazwisko, data i miejsce zgonu. Czas oczekiwania na wydanie aktu zgonu w Tomaszowie Mazowieckim zależy od obciążenia Urzędu Stanu Cywilnego. Można mieć pewność, że pracownicy placówki dołożą wszelkich starań aby dokument wydać podczas jednej wizyty w placówce.

Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim można zawrzeć związek małżeński. Aby to zrobić, należy najpierw złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie. Natomiast w dniu ślubu stawić się w urzędzie o wyznaczonym czasie, wraz ze świadkami oraz ważnymi dokumentami tożsamości. Po zakończeniu ceremonii para otrzymuje od kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim odpis aktu małżeństwa.

Ślub w USC w Tomaszowie Mazowieckim – czas oczekiwania

Ile trzeba czekać na ślub w USC Tomaszów Mazowiecki? Zależy to od obciążenia urzędu oraz dostępności terminów. Czas oczekiwania może się różnić w zależności od pory roku, popularności danej daty lub dni tygodnia. Dlatego też, jeśli para chce zawrzeć małżeństwo w konkretnym terminie, powinna jak najwcześniej skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Tomaszowie Mazowieckim i zarezerwować wymarzony termin. Urząd Stanu Cywilnego Tomaszów Mazowiecki ślub może zrealizować także poza swoją siedzibą. Niestety w tym przypadku trzeba liczyć się także z dodatkowymi kosztami.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Tomaszów Mazowiecki

Liczba wyświetleń: 355Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS