ZUS Tomaszów Mazowiecki

ZUS Tomaszów Mazowiecki - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tomaszowie Mazowieckim

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: łódzkie

ZUS Tomaszów Mazowiecki -  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tomaszowie Mazowieckim

ZUS Tomaszów Mazowiecki Wydział Emerytur i rent, orzecznictwo lekarskie. Kontakt z ZUS w Tomaszowie Mazowieckim. Godziny otwarcia instytucji, numer telefonu.

ZUS Tomaszów Mazowiecki kontakt

Pod siedzibę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Mazowieckim, która znajduje się na ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42 podlegają inspektoraty: Inspektorat w Bełchatowie, Inspektorat w Opocznie, Inspektorat w Piotrkowe Trybunalskim, Inspektorat w Radomsku oraz Inspektorat w Skierniewicach. Dodatkowo ZUS w Tomaszowie Mazowieckim posiada własne Biuro terenowe w Rawie Mazowieckiej. ZUS Tomaszów Mazowiecki kontakt z siedzibą oraz inspektoratami placówki umożliwia przez połączenia telefoniczne w godzinach działania stanowisk obsługi telefonicznej klienta. Zakład jest czynny od poniedziałku do piątki w ustalonych przez zarządcę: dyrektor ZUS Tomaszów Mazowiecki. W soboty i niedziele Tomaszów Mazowiecki ZUS nie przyjmuje interesantów. ZUS Oddział w Tomaszowie Mazowiecki godziny otwarcia odpowiednio dopasował do ilości klientów korzystających z jego usług telefonicznych jak i tych w siedzibie instytucji. 

ZUS Tomaszów Mazowiecki adres: ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42, 

Telefon ZUS Tomaszów Mazowiecki: 44 726 36 00

ZUS Tomaszów Mazowiecki godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00-17:00
Wtorek08:00-15:00
Środa08:00-15:00
Czwartek08:00-15:00
Piątek08:00-15:00

ZUS Tomaszów Mazowiecki zasiłki chorobowe

Zasiłki chorobowe przysługują osobom, które są objęte ubezpieczeniem chorobowym. Do ich grona zaliczają się pracownicy, osoby pełniące służbę zastępczą, członkowie rolniczej spółdzielni produkcyjnej, członkowie kółek rolniczych. Te osoby są objęte obowiązkowym ubezpieczeniem chorobowym, zaś wyróżnia się również dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, którym otoczone są osoby wykonujące pracę nakładczą, osoby duchowne, osoby pracujące na podstawie umowy o zlecenie czy umowy agencyjnej itp. Petenci ubezpieczeni obowiązkowo posiadają prawo do starania się o zasiłek chorobowy po 30 dniach trwania nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego. U osób, które mają ubezpieczenie dobrowolne, takie prawo uzyskują po 90 dniach. ZUS Tomaszów Mazowiecki zasiłki chorobowe bez okresu wyczekiwania przyznaje tylko w szczególnych przypadkach. Prawo do pobierania zasiłku przysługuje na 182 dni, zaś w przypadku gdy zasiłkobiorca jest w ciąży lub choruje na np. gruźlicę zasiłek może pozyskiwać przez 270 dni. Warto wiedzieć, że do okresu zasiłku chorobowego wlicza się okres orzeczonej niezdolności do pracy, za którą oprócz zasiłku chorobowego można uzyskać wynagrodzenie chorobowe. Przyznawaniem orzecznictwa o niezdolności do pracy zajmują się ZUS Tomaszów Mazowiecki lekarze orzecznicy. 

ZUS Tomaszów Mazowiecki Wydział Rent i Emerytur 

Wydział Rent i Emerytur w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Mazowieckim zajmuje się takimi świadczeniami jak emerytury czy renty, jak sama nazwa mówi. Emerytury to forma wypłat pieniężnych, które mogą uzyskać osoby, które osiągnęły wiek emerytalny zależny od płci wnioskodawcy oraz spełniają wszelkie inne wymagania potrzebne do jego pozyskania. Przysługujące świadczenie jest wypłacane każdego miesiąca. ZUS Tomaszów Mazowiecki Wydział Rent i Emerytur przyznaje renty zazwyczaj osobom, które wykazują niezdolność do pracy lub tym, którym zmarł jakiś bliski członek rodziny. Wyróżnia się trzy rodzaje rent: socjalna, rodzinna i z tytułu niezdolności do pracy. Dokładnych informacji na temat wnioskowania o przyznanie renty czy emerytury można uzyskać na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Mazowieckim.

ZUS Tomaszów Mazowiecki Wydział Orzecznictwa Lekarskiego

W ZUS Tomaszów Mazowiecki Wydział Orzecznictwa Lekarskiego wyznaczony specjalista będący lekarzem orzecznikiem stwierdza stan pacjenta, stopień jego niezdolności do pracy. Podczas wykonywania poszczególnych procedur wyznaczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Tomaszów Mazowiecki, orzecznik ustala datę powstania niezdolności, okres jej występowania i inne. Jeśli pacjent nie zgadza się z danymi zawartymi na orzeczeniu lekarskim, może się odwołać do Tomaszów Mazowiecki komisja ZUS w ciągu 14 dni od dnia uzyskania dokumentu. Lekarz orzecznik oraz Komisja Lekarska wydaje orzeczenie na podstawie dokumentacji dołączonej do wniosku o wystawienie orzeczenia.

Liczba wyświetleń: 4023Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS