ZUS Gliwice

ZUS Gliwice - ZUS Biuro Terenowe w Gliwicach

Kategoria: ZUS

Województwo: śląskie

ZUS Gliwice - ZUS Biuro Terenowe w Gliwicach

ZUS Biuro Terenowe w Gliwicach adres, godziny pracy, telefon. Doradca emerytur w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Gliwicach. Emerytury, informacja.

ZUS Biuro Terenowe w Gliwicach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUS Gliwice wypłaca różnego rodzaju świadczenia, którymi są m.in. renty, emerytury, świadczenia pielęgnacyjne i inne. Pracownicy placówki pomagają w takich dziedzinach jak renty rodzinne, dodatki do rent i dodatki pielęgnacyjne. Oprócz tego Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUS Gliwice Pszczynska udziela świadczeń pieniężnych dla byłych żołnierzy i dla osób deportowanych, ryczałty energetyczne, zasiłki chorobowe, zasiłki macierzyńskie itd. Swoją działalnością obejmuje całe miasto Gliwice, świadcząc mieszkańcom pomoc. ZUS Gliwice informacja na temat działalności i organizowanych przez urząd przedsięwzięciach są na bieżąco umieszczane na stronie internetowej ZUS Biuro Terenowe w Gliwicach. 

ZUS Gliwice kontakt

Gliwice ZUS swoją siedzibę posiada na ul. Pszczyńskiej 44 A w Gliwicach, gdzie pełni wszystkie usługi związane ze swoją działalnością. ZUS Gliwice Pszczyńska korzysta z Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS,  na której każdy interesant uczęszczający do placówki może załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu. Płatnicy mogą sprawdzić stan swojego ubezpieczenia, złożyć wniosek i pozyskać zaświadczenia. ZUS Gliwice kontakt realizuje również przez podane numery telefonów. Do dyspozycji podaje numer do infolinii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ZUS Gliwice ul Pszczyńka 44a. Pracownicy zasiadający na stanowiskach telefonicznych obsługi klienta infolinii pełnią usługi w określonych godzinach. ZUS Gliwice kontakt telefoniczny prowadzi w godzinach pracy urzędu.

ZUS Gliwice adres: ul. Pszczyńska 44A, 44-100 Gliwice

ZUS Gliwice telefon: 

 • ZUS Infolinia Gliwice: (22) 560 16 00

ZUS Gliwice godziny otwarcia:

Poniedziałek 08:00-17:00
Wtorek08:00-15:00 
Środa08:00-15:00  
Czwartek08:00-15:00  
Piątek08:00-15:00  
SobotaZamknięte 
NiedzielaZamknięte 

ZUS Gliwice ul Pszczyńska godziny otwarcia dopasował do zapotrzebowania interesantów na pełnione przez instytucję usługi.  

ZUS Gliwice emerytury

Aby uzyskać świadczenie emerytalne, wnioskodawca powinien spełniać pewne wymagania. ZUS Gliwice emerytury przyznaje osobom, które osiągnęły wiek emerytalny. Jego zakres jest zależny od płci petenta. Jeśli wnioskodawca jest kobietą, jej wiek emerytalny przypada na 60 rok życia. U mężczyzn ten wiek jest nieco dłuższy, ponieważ wynosi 65 lat. Podczas składania wniosku o przyznanie emerytury należy posiadać dobrze wypełnioną deklarację oraz dokumenty potwierdzające historię zawodową interesanta i jego dochody. Wyróżnia się kilka rodzajów emerytur. Pierwszym podziałem są emerytury przydzielane osobom urodzonym przed 1 stycznia 1949 i urodzone po 31 grudnia 1948. Drugi z wymienionych typów emerytury jest poddany kolejnym podziałom, z których wyróżnia się:

 • emerytury przyznawane w wieku powszechnym po 31 grudnia 1948
 • emerytury pomostowe
 • emerytury częściowe
 • okresowe emerytury kapitałowe
 • emerytury z tytułu zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze
 • emerytury dla pracowników opiekujących się dziećmi, które potrzebują stałej opieki
 • emerytury górnicze
 • emerytury nauczycielskie i inne

Każdy z tych typów emerytury posiada indywidualne wymagania. Przed składaniem wniosków o ich przyznanie należy dokładnie zapoznać się ze wszystkim kryteriami, które obowiązują wnioskodawcę. W przypadku występowania wątpliwości zaleca skontaktować się ze specjalistą, jakim jest doradca emerytalny ZUS Gliwice. 

Liczba wyświetleń: 2136Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS