ZUS Zabrze

ZUS Zabrze – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: śląskie

ZUS Zabrze – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu

Oddział ZUS w Zabrzu, wydział emerytalno-rentowy, wydział zasiłków chorobowych. ZUS Zabrze telefon, kontakt, adres, fax. Godziny otwarcia ZUS Zabrze.

ZUS Zabrze telefon

Najczęściej wyszukiwaną formą kontaktu przez petentów odwiedzających Oddział ZUS w Zabrzu jest telefon. Należy wiedzieć, że w instytucji funkcjonuje wiele telefonów kontaktowych. Ulgi i umorzenia ZUS Zabrze omawia z petentami telefonicznie. Połączenia obsługiwane są przez doradcę w tej kwestii. Dostępnych jest kilka numerów kontaktowych, wszystkie wypisano poniżej.

Ulgi i umorzenia:

 • (32) 277 88 71
 • (32) 277 88 31
 • (32) 277 88 90
 • (32) 277 88 94
 • (32) 277 86 99

W oddziale ZUS Zabrze telefon jest również wykorzystywany do rezerwacji osobistych wizyt w instytucji. Warto korzystać z tej opcji w celu uniknięcia oczekiwania w kolejce. Oczywiście ZUS Zabrze telefon obsługuje jedynie w godzinach pracy. Poza tym czasem nie ma możliwości skontaktowania się z urzędnikami.  

Rezerwacje wizyt: 32 393 22 08 

ZUS Zabrze kontakt

Chcąc skontaktować się z ZUS w Zabrzu można skorzystać z danych kontaktowych udostępnianych przez instytucje. Niestety wiele z dostępnych form kontaktu nie są proste do odszukania dla użytkowników. Z tego względu wszystkie potrzebne dane kontaktowe ZUS Zabrze zebrano poniżej.

Siedziba główna mieści się w budynku przy ulicy Szczęść Boże 18. Warto dodać, iż główne wejście jest również odpowiednie dla osób niepełnosprawnych ze względu na brak barier utrudniających przejazd wózkiem. ZUS Zabrze kontakt prowadzi w głównej mierze telefonicznie. Aktualnie mailowy nie jest obsługiwany. Jeżeli sytuacja ta ulegnie zmianie, na stronie zostaną wprowadzone odpowiednie poprawki.

Adres: ul. Szczęść Boże 18, 41-800 Zabrze

ZUS Zabrze adresul. Szczęść Boże 18, 41-800 Zabrze
ZUS Zabrze fax(32) 271 13 11
NIP ZUS Zabrze648 23 22 454

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zabrzu jest nadrzędnym wobec kilku dostępnych w okolicy inspektoratów. Dla instytucji ZUS Tarnowskie Góry oddział w Zabrzu jest organem kontrolującym pracę zatrudnionych urzędników

ZUS Zabrze godziny otwarcia

Analogicznie do innych placówek ZUS Zabrze godziny otwarcia ustanowiło tożsame od worku do piątku. W te dni osobiste wsparcie urzędników można uzyskać w godzinach od 8:00 do 15:00. W poniedziałki Zabrze ZUS godziny otwarcia wydłużył. Zabieg ten ma zagwarantować interesantom większą dostępność usług.

 • poniedziałek 08:00-18:00
 • wtorek 08:00-15:00
 • środa: 08:00-15:00
 • czwartek: 08:00-15:00
 • piątek: 08:00-15:00
 • sobota: zamknięte
 • niedziela: zamknięte

ZUS Zabrze emerytury i renty

Świadczenie emerytalne przyznawane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznawane jest na podstawie określonych zasad, a także wyliczeń przeprowadzonych przez funkcjonujący w ZUS Zabrze Wydział Rent i Emerytur. Osoby które złożyły odpowiedni wniosek mogą uzyskać emeryturę lub rentę. ZUS Zabrze emerytury przekazuje petentom w wybrany przez nich sposób. Dzięki nowelizacji ustawy na temat ubezpieczeń społecznych emeryci mogą uzyskać emeryturę przelewem na konto. Oczywiście również ZUS Zabrze renty również może przekazać przelewem. Nadal możliwe jest odebranie świadczenia pocztą polską.

W instytucji jaką jest ZUS Zabrze Wydział Rent i Emerytur kontakt prowadzony może być na wiele sposobów. Aktualnie żadne dane kontaktowe nie zostały podane publicznie. Wszelkie zapytania w tej kwestii można skierować na infolinię ZUS.

ZUS Zabrze zasiłki chorobowe

Jeżeli prawo do zasiłku zostało przyznane ZUS Zabrze zasiłki chorobowe musi przekazać petentom. Aby skontaktować się w tej sprawie, najlepszym sposobem będzie skorzystanie z telefonicznej infolinii. Oczywiście i placówce ZUS Zabrze wydział zasiłków chorobowych funkcjonuje, jednak nie udostępniono aktualnych danych kontaktowych dla interesantów. W ramach tego ZUS Zabrze zasiłki kontakt prowadzi na infolinii. Numer obsługiwany jest przez konsultantów telefonicznych COT ZUS. Mimo iż połączenia nie są odbierane bezpośrednio w Wydziale Zasiłków, zachęca się do skorzystania z infolinii. Konsultanci posiadają szeroką wiedzę również z zakresu zasiłków chorobowych w Zabrzu.

Liczba wyświetleń: 4994Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS