ZUS Rybnik

ZUS Rybnik – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku

Kategoria: ZUS

Województwo: śląskie

ZUS Rybnik – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rybniku

ZUS Rybnik telefon, infolinia telefoniczna. Oddział ZUS w Rybniku, godziny otwarcia. ZUS Rybnik kontakt ul. Reymonta 2, ul. Jankowicka 13. Renty, emerytury.

ZUS Rybnik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w celu ułatwienia petentom realizacji formalności osobiście, posiada wiele oddziałów oraz inspektoratów na terenie Polski. Również w Rybniku osoby zainteresowane mogą odwiedzić Rybnik ZUS w godzinach otwarcia.

Osoby które decydują się na realizacje formalności stacjonarnie w siedzibie ZUS Rybnik mogą liczyć na wsparcie wyspecjalizowanych pracowników placówki. Warto wiedzieć, iż ZUS Rybnik druki do pobrania udostępnia online. Istnieje możliwość samodzielnego wydruku dokumentów, uzupełnienia, a następnie dostarczenia do ZUS Oddział w Rybniku. Niektóre osoby mogą stwierdzić, iż wygodniejsze jest korzystanie z platformy PUE ZUS, która umożliwia przesyłanie dokumentów do wybranej jednostką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Polsce.

ZUS Rybnik telefon

ZUS w Rybniku nie jest jednostką, która obsługuje połączenia telefoniczne. Oddział nie udostępnia publicznie numeru kontaktowego. Nie oznacza to jednak, że wsparcie telefoniczne jest całkowicie niedostępne. Aktualnie ZUS Rybnik kontakt telefoniczny umożliwia poprzez infolinię. Obsługiwane przez konsultantów Centrum Obsługi Telefonicznej zapytania mogą dotyczyć bezpośrednio oddziału w Rybniku.

Telefon: 22 560 16 00

W instytucji ZUS Rybnik nr telefonu dostępny jest jedynie do doradcy w sprawie ulg i umorzeń.

Osoby z akredytacją, dziennikarze mogą skontaktować się telefonicznie z ZUS Rybnik. Numery telefonu są przeznaczone jedynie dla mediów, petenci których pytania dotyczą składek, ubezpieczeń czy zasiłków nie uzyskają odpowiedzi dzwoniąc pod poniżej podane numery kontaktowe ZUS Rybnik.

Służbowy telefon stacjonarny: 32 43 25 650
Służbowy telefon komórkowy: 502 006 835

ZUS Rybnik kontakt

W miejscowości Rybnik ZUS znajduje posiada siedzibę zlokalizowaną przy ulicy  Reymonta 2. W niedalekiej lokalizacji mieści się drugi budynek instytucji – ZUS Rybnik Jankowicka. Warto dodać, iż ZUS Rybnik ul. Reymonta jest główną siedzibą jednostki. Do tego budynku powinni kierować się zarówno płatnicy składek, osoby ubezpieczone jak i emeryci. Obecnie kontakt prowadzony jest poprzez wspomnianą wcześniej infolinię.

ZUS Rybnik adres: ul. Reymonta 2, 44-200 Rybnik

Adres siedziby ZUS Rybnik ul Reymonta jest głównym miejscem pełniącym funkcje centrum obsługi petentów.

Pod Oddział ZUS w Rybniku podlega:

 • Inspektorat w Pszczynie
 • Inspektorat w Raciborzu
 • Inspektorat w Tychach
 • Inspektorat w Wodzisławiu Śląskim

ZUS Rybnik godziny otwarcia

Podobnie jak inne jednostki w województwie śląskim ZUS Rybnik godziny otwarcia dopasował do potrzeb petentów którzy nie mogą skorzystać z usług instytucji w godzinach od 8:00 do 15:00 ze względu na prace lub inne zobowiązania. Z tego względu w poniedziałki godziny otwarcia ZUS w Rybniku zostały wydłużone do 18:00.

 • poniedziałek: 08:00-18:00
 • wtorek: 08:00-15:00
 • środa: 08:00-15:00
 • czwartek: 08:00-15:00
 • piątek: 08:00-15:00
 • sobota: zamknięte
 • niedziela: zamknięte

ZUS Rybnik renty i emerytury

W jednostce można zrealizować formalności związane z emeryturami, rentami w tym rentami rodzinnymi czy tymi z tytułu niezdolności do pracy. Należy wiedzieć, że ZUS Rybnik renty i emerytury przyznaje osobom na podstawie dokumentacji lekarskiej, a także obowiązujących wyliczeń co do wyżej wymienionych świadczeń.

ZUS Rybnik emerytury telefon: Połączenia telefoniczne w sprawach rent i emerytur realizowane są pod numerem 22 560 16 00.

ZUS Rybnik Wydział Orzecznictwa Lekarskiego kontakt

Osoby skierowane na badania lekarskie, powinny zgłosić się do odpowiedniej placówki. Jednym z miejsc w którym realizowane są badania lekarskie osób z niepełnosprawnością jest ZUS Rybnik Jankowicka 13. Nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu, ZUS Rybnik Wydział Orzecznictwa Lekarskiego kontakt prowadzi poprzez wcześniej wspomnianą infolinie.

Liczba wyświetleń: 5727Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS